خرید زمین در سعیدآباد

خرید زمین در سعیدآباد

خرید زمین در سعیدآباد برای افراد علاقه مند به خرید و فروش زمین های روستایی در اطراف تهران، به دلیل ویژگی های خاص این منطقه و مزیت های آن اهمیت فراوانی دارد. خرید زمین یکی از روش های سرمایه گذاری با ریسک پایین در کشور ما محسوب می شود و به دلیل سود بالا، طرفداران آن رو به افزایش است.

در این میان، خرید و فروش زمین در نواحی خوش آب و هوا و نزدیک به تهران جایگاه ویژه ای در بازار املاک و مستغلات پیدا کرده و در چند سال اخیر معاملات زیادی در این زمینه انجام شده است. در میان روستاهای نزدیک به تهران، سعید آباد از پتانسیل بالایی جهت پیشرفت برخوردار است به همین جهت قیمت زمین در سعید آباد نیز بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

سعید آباد به دلیل فاصله کوتاه و دسترسی مناسب از شهرهای تهران و کرج به عنوان یک منطقه ییلاقی همواره مورد توجه علاقه مندان به خرید باغ و ویلا در نزدیکی تهران قرار دارد.

خرید زمین در سعید اباد

عوامل موثر بر قیمت زمین در سعید آباد

آب و هوای پاک و طبیعت بکر روستای سعید آباد یکی از اصلی ترین دلایل سرمایه گذاری در حوزه زمین و ویلا در این منطقه است. بازار معاملات خرید و فروش زمین در این منطقه در سال های اخیر رونق گرفته و آن چه که در این میان با افزایش تقاضا برای خرید زمین اهمیت بیشتری یافته، بررسی عوامل موثر بر قیمت زمین در سعید آباد و تعیین قیمت آن است. این عوامل را می توان به صورت مشخصات زمین، موقعیت مکانی زمین و ویژگی های منطقه تقسیم بندی کرد.

  1. رونق ساخت و ساز در منطقه مجاور زمین

بر اساس آنچه که بیان شد، یکی از عوامل موثر بر تعیین قیمت زمین در سعید آباد، موقعیت مکانی آن است. قرارگیری زمین در منطقه ای با پتانسیل پیشرفت بیشتر بر ارزش آن می افزاید و آن را برای سرمایه گذاری جذاب تر می کند. رونق ساخت و ساز در منطقه، یکی از فاکتورهای مشخص کننده چشم انداز پیشرفت منطقه است. زمانی که در یک منطقه ساخت و سازهای بیشتری انجام می شود به این معنی است که در آینده ای نزدیک، افراد زیادی در آن جا اقامت خواهند داشت و در نتیجه به منظور رفع نیازهای این افراد، امکانات زیرساختی و رفاهی نیز سریع تر در این منطقه گسترش خواهد یافت. مجموع عوامل ذکر شده سبب می شود تا قیمت زمین در آن منطقه نسبت به مناطق دیگر بالاتر باشد.

  1. حریم شخصی و امنیت منطقه

خرید زمین در سعید آباد با اهداف خاصی انجام می شود، اما آنچه که برای تمامی خریداران اهمیت بالایی دارد، اطمینان یافتن از امنیت منطقه ای است که زمین در آن قرار دارد. آن دسته از افراد که زمین را برای کشاورزی و باغ داری خریداری می کنند، حفاظت از حریم زمین و محصولات کشاورزی و باغ برایشان بسیار مهم است. دسته دیگری که زمین را به قصد ساخت ویلا و سکونت در آن خریداری می کنند، داشتن امنیت و حفاظت از وسایل موجود در ویلا برایشان اهمیت دارد. با توجه به آنچه که بیان شد، امنیت منطقه مورد توجه تمامی خریداران بوده و یک عامل بسیار مهم در تعیین قیمت زمین در سعید آباد است. با رفت و آمدهای مکرر، صحبت با همسایگان و گفتگو با شورای محل می توان اطلاعات مفیدی درباره امنیت منطقه کسب کرد.

  1. فضای سبز و چشم انداز

وجود فضای سبز در اطراف زمین و چشم انداز مناسب به باغ ها، زمین های کشاورزی و مناظر روستایی، به دلیل زیبایی های بصری و القای حس طراوت و شادابی، امتیاز ویژه ای برای یک زمین در سعید آباد محسوب می شود و بر قیمت زمین در سعید آباد تاثیر می گذارد. سعید آباد منطقه ای غنی از زیبایی های طبیعی و پوشش های گیاهان است. با توجه به نوع گیاهان موجود در منطقه می توان اطلاعات مفیدی را درباره میزان و جهت تابش آفتاب، میزان بارندگی و دسترسی به منابع آبی، نوع خاک و متوسط دمای منطقه به دست آورد و بر مبنای آن در مورد نوع محصولات و کاشت آن ها در زمین های کشاورزی، نوع گیاهان و درختان در باغ و باغچه ها تصمیم گیری کرد.

  1. دسترسی به امکانات شهری

همان طور که پیش از این بیان شد، پتانسیل پیشرفت هر منطقه بر قیمت زمین های آن منطقه تاثیر می گذارد. یکی دیگر از معیارهای پیشرفت، وجود مراکز خدماتی، رفاهی و تفریحی در منطقه است. روستای سعید آباد با سرعت بالایی در حال پیشرفت است و میزان مراکز خدماتی و رفاهی در آن در حال افزایش است. هنگام خرید یک زمین در سعید آباد باید فاصله آن تا مراکز خدماتی و رفاهی نظیر مراکز درمانی، سوپرمارکت ها، نانوایی ها و پمپ بنزین را در نظر داشت. زیرا فاصله زمین تا این مراکز و چگونگی دسترسی به آن ها عامل موثری بر قیمت زمین در سعید آباد است و با آن رابطه مستقیمی دارد.

  1. دسترسی به منابع آبی

یکی دیگر از عوامل بسیار مهم و موثر بر قیمت زمین در سعید آباد دسترسی به منابع آبی است. هنگام خرید زمین باید چگونگی تامین آب و میزان آب در دسترس مورد توجه قرار گیرد. در کنار موارد ذکر شده، باید از سالم بودن منابع آبی و مناسب بودن آن ها جهت مصارف تفریحی و کشاورزی اطمینان حاصل کرد.

  1. وضعیت سند

در میان عوامل تاثیرگذار بر قیمت زمین در سعید آباد می توان به وضعیت سند و سایر مجوزهای زمین اشاره کرد. در مناطق روستایی بیشتر زمین ها فاقد سند رسمی بوده و بر اساس سند شورایی یا قولنامه ای خرید و فروش می شوند. سند شورایی سندی است که رسمی نبوده و توسط شورای محلی یا شورای روستایی تایید و مهر شده است. در میان انواع سند، اسناد رسمی از اعتبار بیشتری برخوردار بوده و زمین های دارای سند رسمی قیمت بالاتری دارند. همچنین بهتر است پیش از خرید زمین های شورایی و قولنامه ای از مراجع مربوطه استعلام های لازم را دریافت کرد. همچنین لازم است پیش از معامله مواردی همچون تطابق فروشنده با مالک زمین، آدرس و مشخصات ذکر شده در سند با مکان واقعی، آزاد بودن سند و ممنوع المعامله نبودن فروشنده و سایر موارد قانونی بررسی شود تا هیچ یک از طرفین معامله متضرر نشوند.

مجموعه ملک مارکت ، به دلیل سابقه بالا در خرید و فروش انواع ویلا و زمین در سعید آباد، گزینه های متنوعی را جهت خرید زمین در این منطقه  به شما پیشنهاد می کند. در شرایطی که قصد خرید زمین در سعید آباد را دارید، جهت کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از آخرین قیمت ها، با کارشناسین ما تماس بگیرید.

زمین 900 متر داخل بافت

قیمت: 5 میلیارد زمین 900 متر داخل بافت موقعیت: ایقربلاغ بنچاق دار چهار دیواری دارای جواز 200 متر بنا آب، برق و گاز مصرفی   نماینده: محمدرضا ناصردهقان

مشاهده ملک

زمین شهرکی 400 متری

قیمت: متری 3/8 میلیون قطعات 400 متری در شهرک 10 قطعه ای چهاردیواری چسب آسفالت شهرک یک تیپ نگهبانی 24 ساعته انشعابات: آب لوله کشی شده برای هر ملک و برق شهری کلا سه قطعه باقی مانده   نماینده: امید

مشاهده ملک

زمین سنددار تهران ویلا

قیمت: متری 6/7 میلیون تومان موقعیت: بهترین نقطه تهران ویلا متراژ: 586 مترمربع واقع در یک شهرک فوق العاده لوکس و مدرن کل شهرک ساخته شده و یک قطعه باقی مانده سند مادر (اصلاحات اراضی) شهرک کلا یک تیپ ساخته

مشاهده ملک

قطعه زمین 2000 متری آران

قیمت: 4 میلیارد و 800 میلیون موقعیت: آران متراژ: 2000 متر مربع بنا شیروانی قدیمی 85 متری یکخواب آب و برق مصرفی سهمیه کشاورزی یکساعت از چاه عمیق درختان مثمر دارای نگهبانی 24 ساعته نماینده: حسین خداپرست

مشاهده ملک

زمین سنددار چهاردیواری به قیمت

قیمت: متری 4/5 میلیون تومان متراژ: 7000 متر زمین قابل خرید در قطعات 1000 و 2000 متری چهار دیواری قدیمی سند آب برق گاز شهری دیوارها قدیمی شسته رفته با قیمت کاسبی قابل استعلام از جهاد کشاورزِی، دفتر ثبت اسناد دولتی

مشاهده ملک

به سرمایه‌گذاری در منطقه علاقمند هسنتید؟

شماره خود را وارد کنید. کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت

تماس بگیرید 09129638971