زمین هکتاری

هر هکتار  زمین معادل ۱۰ هزار متر مربع است. معمولا افراد از زمین های با متراژ بالا جهت تولید محصولات کشاورزی از قبیل باغات میوه صیفی جات و غلات مورد استفاده قرار می دهند. و در برخی از موارد برای ساختن شهرک های مسکونی تفریحی نیز مورد استفاده قرار می گیرد از جمله مواردی که در خرید زمین به صورت هکتاری باید مورد توجه قرار گیرد می توان به موارد زیر اشاره نمود.

موارد کاربرد زمین کشاوری هکتاری

  • کشت محصولات صیفی جات مانند خیار وگوجه در زمین کشاوری هکتاری اطراف تهران
  • باغبانی و تولید محصولات باغی در زمین هکتاری مانند باغات میوه(هلو،الو و…)
  • گلخانه‌داری در زمین کشاوری هکتاری و تولید صیفی‌جات گلخانه ای
  • دامداری و پرورش حیوانات
  • احداث ویلا و پروژه‌های مسکونی در زمین کشاوری هکتاری پس از تغییر کاربری زمین
  • ایجاد پروژه‌های تجاری و صنعتی در زمین‌های کشاوری هکتاری با تغییر کاربری
  • کاربردهای توریستی و اقامتی بر روی زمین هکتاری البرز مانند ایجاد تفرجگاه،هتل
  • پروژه‌های انرژی‌های تجدیدپذیر در منطقه زمین کشاوری هکتاری
  • بهره‌برداری از زمین کشاوری هکتاری با تغییر کاربری جهت احداث ورزشگاه ها
  • توسعه کشتارگاه‌ها و واحدهای فرآوری محصولات کشاورزی

موقیعت جغرافیایی

موقیعت جغرافیایی یکی از مهم ترین نکات در خرید زمین می باشد که تعین کننده موارد مهم زیادی از قبیل نوع آب و هوا نوع خاک حاصخیز می باشد که برای کسانی که قصد کشاورزی به صورت عمده و صنعتی دارد بسیار مهم  می باشد.

میزان آب در دسترس

آب را میتوان مهم ترین فاکتور برای خرید زمین جهت کشاورزی در نظر گرفت با توجه به کمبود آب و کم شدن آب رودخانه ها و خشک شدن رودخانه های فصلی و پائین آمدن سطح آب زیر زمینی باید در خرید زمین به فاکتور آب اهمیت زیادی قائل شد. در برخی از زمین ها چاه به صورت شخصی در نظر گرفته شده است. که می توان با بررسی و جستجو زمین هایی که دارای چاه شخصی هستند بهترین گزینه برای  خرید را انتخاب کرد که به مشکل کمبود آب دچار نشوید.

خاک حاصلخیز

برای خرید زمین هکتاری خاک نیز شاخصه و فاکتور مهمی می باشد که باید مورد بررسی قرار دهید، البته ابتدا باید نوع کشتی که قرار است در آینده قرار است انجام دهید را باید قبل از خرید زمین مشخص نماید مثلاً برای کسانی که قصد کشت صیقی جات و یا غلات را دارند باید خاکی بسیار مرغوب و حاصلخیز را انتخاب کنید و یا کسانی قصد کاشت درختانی مانند انار و پسته را دارند لزومی ندارد که خاک زمین حاصلخیز باشد. مشخص کردن نوع کشت این امکان را فراهم می کند تا شما نوع زمین و قیمت خرید متفاوتی را برای در نظر بگیرید.

سند مالکیت

سند یا همان نوع مالکیت زمین نیز نکته مهمی در خرید زمین می باشد که باعث می شود سرمایه گذاری افراد دارای امنیت باشد و با خیال راحت مشغول به کسب و کار خود شوند بارها شده افراد زمین های بدون سند را خریداری کرده اند و در اینده با مشکل مواجه شده اند و در فروش به مشکل خورده اند چون اکثر افراد که قصد خرید ملک یا زمین را دارند داشتن سند برای اراد نکته مهمی می باشد و داشتن این شاخصه مزیت مهمی برای زمینی که خریداری کرده اید به حساب می آید.

قوانین محلی

همچنین با یک بررسی و تحقیق در مورد محدودیت های در زمینه کشت و کار متوجه محدودیت های موجود در نوع کشت و کار متوجه قوانین و مقررات حاکم بر ان منطقه خواهید شد تا در اینده دچار مشکل نشوید برای مثال در برخی از مناطق امکان کشت بعضی از محصولات غیر قانونی می باشد و یا احداث دامداری در برخی از نقاط ممنوع می باشد.

بازار محصولات تولیدی

همچنین کسانی که قصد تولید محصولاتکشاورزی و دامپروری دارند می بایست میزان بازار محصول مورد نظر را بررسی کرده برای مثال کشاورزی در اطراف تهران و کرج به علت نزدیکی به بازار های اصلی تره بار ایران این امر را آسان تر خواهد کرد که هزینه های جانبی مانند نقل انتقال محصول به بازار را به حداقل خواهد رساند پس می توان گفت زمین های هکتاری اطراف تهران و زمین های هکتاری اطراف کرج از این مزیت برخوردار می باشند

آینده زمین

امروزه افراد خیلی زیادی زمین های خود را قطعه بندی کرده و اقدام به فروش یا شهرک سازی جهت ساخت ویلا  و مکان های تفریحی می کنند خرید زمین های هکتاری که هنوز دارای کاربری کشاورزی می باشند و در مجاورت این مناطق قرار دارد می تواند این امکان را فراهم کند که در اینده ای نزدیک این زمین ها هم به این کاربری تبدیل شوند که قیمت این زمین ها سر به فلک خواهند کشید لذا دیگر افراد نیازی به ادامه کار در زمینه کشاورزی نداشته باشند و زمین های خود که دارای متراژ بسیار زیادی می باشد را به قیمت گزاف جهت ساخت و ساز به فروش برسانند

خرید زمین هکتاری در تهراندشت کرج

منطقه خوش اب و هوای تهراندشت واقع در استان البرز و ادر ۱۵ کیلومتری شهر کرج قرار دارد که از لحاظ اب و هوا وحاصلخیزی خاک در سطح بسیار مطلوبی قرار دارد و برای کشاورزی بسیار ایده ال می باشد. این منطقه به علت اب و هوای عالی در آن ویلا سازی بسیار انجام شده و برای خرید زمین هکتار بالا جهت کشاورزی و دامپروری و مناطق جنوبی منطقه تهراندشت نظیر رضاآباد اقبالیه و آران مراجعه فرمائید یکی دیگر از نکات مهم این مناطق رشد روز افزون قیمتی این مناطق می باشد که میتوان به عنوان سرمایه گذاری نیز در نظر گرفته شود.

زمین هکتاری جهت شهرک سازی در تهراندشت

زمین های هکتاری جهت شهرک سازی باید در مکانی خریداری شود که در ان منطقه ویلا سازی رواج داشته باشد تا بتوان پس از شهرک سازی و قطعه بندی زمین ها به راحتی بتوان این زمین ها را بفروش رساند. منطقه تهراندشت تمامی شرایط برای این اقدام را دارا می باشد به طوری که زمین ها با شرایط و قیمت ها متفاوتی را دارا می باشد برای مثال در روستا های مانند سعیدآباد وسرخاب قیمت زمین ها بالا می باشد و شهرک سازی و خرید فروش در سطح بسیار خوبی قرار دارد. ولی در مناطق جنوبی منطقه تهراندشت زمین های هکتاری زیادی یافت می شود که قیمت های پایین تری دارد که امکان خرید با متراژ بیشتر را مهیا می سازد و به علت نزدیک بودن به روستای نظیر سرخاب امکان رشد قیمتی زیاد می باشد و مناسب برای کسانی که قصد سرمایه گذاری میان مدت را دارند بسیار عالی می باشد.

نکات و مواردی را که در سطور بالا ذکر کردیم ار مهم ترین نکات جهت خرید زمین به صورت هکتاری می باشد که در نظر گرفتن این موارد می توانید یک گزینه ای بسیار خوب برای خرید و کسب و کارتان انتخاب کنید

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره با کارشناسان ما در ملک مارکت تماس حاصل فرمائید.