خرید زمين در سرخاب

خرید زمين در سرخاب در چند سال اخير به يكى از موضوعات مورد بحث و گفت وگوى علاقه مندان به خريد و فروش زمين در نواحى خوش آب وهواى شهرستان ساوجبلاغ تبديل شده است. روستاى سرخاب به دليل نزديكى به تهران و كرج، هواى پاك و تميز، طبيعت زيبا و رود خروشان آن به عنوان مكانى مناسب جهت استراحت، كسب آرامش، تفريح، سرمايه گذارى، كشاورزى، باغدارى و پرورش گياهان شناخته شده و همواره مورد توجه خريداران زمين قرار گرفته است.

بيشتر زمين هاى خريدارى شده در سرخاب به باغ، باغچه و يا ويلا تبديل مى شوند. اما در ميان خريداران زمين در سرخاب، عده اى ازافراد هستند كه با آينده نگرى و پيش بينى رشد اين منطقه، اقدام به خريد زمين تنها با هدف فروش آن در آينده مى نمايند. با توجه به آنچه كه بيان شد، آگاهى از قيمت زمين در سرخاب مى تواند براى بسيارى از افراد جالب توجه باشد.

عوامل موثر بر قيمت زمين در سرخاب

مساحت، نوع كاربرى، موقعيت مكانى، امكانات موجود و چشم انداز آينده، عواملى هستند كه يك زمين را نسبت به زمين ديگر با ارزش ترمى سازند و بر قيمت زمين در سرخاب موثر هستند. با توجه به آن چه كه مطرح شد، هنگام خريد و فروش يك زمين، با در نظر گرفتن كليه عوامل موثر بر قيمت آن، مى توان درباره مناسب بودن يا نبودن قيمت پيشنهادى تبادل نظر كرد.

خرید زمین در سرخاب

خرید زمین در سرخاب

مجموعه ملک مارکت، به دلیل سابقه بالا در خرید و فروش انواع ویلا و زمین در سرخاب، گزینه های متنوعی را جهت خرید زمین در منطقه سرخاب به شما پیشنهاد می کند. در شرایطی که قصد خرید زمین در سرخاب را دارید، جهت کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از آخرین قیمت ها، با کارشناسین ما تماس بگیرید.

چرا باید در سرخاب زمین خرید؟

زمین در سرخاب

رونق ساخت و ساز در منطقه مجاور زمين

با توجه به رونق معامله زمين در سرخاب به دليل ارزش سرمایه گذاری و سود بالاى حاصل از خرید و فروش آن، این منطقه به یک منطقه تجاری و تفریحی تبدیل شده است. در اين ميان، شرايط منطقه يا محله اى كه زمين در آن قرار دارد، از جمله عوامل بسيار مهم در تعيين قيمت زمين در سرخاب است. بسيارى از مناطق سرخاب در چند سال اخير به دليل استقبال خريداران زمين و ويلا از بافت قديمى و روستايى خود به ويلاها و باغ هاى زيبا و جديد تغيير كاربری داده و ساخت و ساز در آن جا با سرعت زيادى در حال انجام است.

بدون در نظر گرفتن هدف از خريد زمين، ميزان ساخت و ساز انجام شده در يك منطقه و آبادانى آن، بر قيمت زمين هاى آن منطقه تاثيرمستقيمى دارد. همچنين سرعت دستيابى به امكانات زير ساختى نظير آب، برق، گاز و تلفن و همچنين احداث مراكز خدماتى و فروشگاه ها در مناطق در حال ساخت و پيشرفت، بيشتر از مناطق كم رونق است.

حريم شخصى و امنيت منطقه

به جرأت مى توان گفت مهمترين عامل موثر در انتخاب و خريد يك زمين، امنيت منطقه و اطمينان از حفظ حريم زمينى است كه با اهداف مختلفى خريدارى شده است. امنيت در مورد زمين را مى توان از جنبه هاى گوناگون مورد توجه قرار داد. اگر هدف از خريد زمين ساخت ويلا باشد، اين امنيت حفظ آرامش، اموال و وسايل موجود در ويلا تعريف مى شود. اگر باغ يا باغچه اى در زمین ساخته شود، امنيت مى تواند اطمينان خاطر از عدم دست درازى به محصولات و تجاوز به حفظ حريم زمين باشد.

با توجه به آن چه كه بيان شد، قيمت زمين به امنيت محل هاى كه زمين در آن قرار دارد، بستگى دارد و اين موضوع در مورد قيمت زمين درسرخاب نيز به طور کامل تاثیر گذار است.

 

فضاى سبز و چشم انداز منطقه

پوشش گياهى و چشم انداز منطقه را مى توان عامل موثر ديگرى بر قيمت زمين در سرخاب عنوان كرد. زيرا نوع پوشش گياهى و فضاى سبز منطقه اطلاعات بسيار مفيدى را درباره نوع خاك و ميزان دسترسى به منابع آب در اختيار خريداران زمين قرار مى دهد. هر چه پوشش گياهى يك منطقه غنى تر باشد، قيمت زمين هاى آن منطقه نيز بيشتر است. ناگفته نماند زيبايى و سرسبزى سرخاب را در كمتر جايى مى توان يافت.

علاوه بر آن، اگر هدف از خريد زمين ساخت ويلا باشد، چشم انداز زيباى منطقه، يك امتياز به شمار مى رود. همچنين وجود فضاى سبزدر چنين زمينى، باعث صرفه جويى در هزينه كاشت درختان و گياهان مى شود و محوطه خارجى ويلا را نيز مى توان با توجه به آنها و بهرهمندى از وجود آنها طراحى كرد.

دسترسى به امكانات شهرى

سهولت دسترسى به امكانات شهرى، مراكز درمانى و خريد بر قيمت زمين در سرخاب تاثير مىگذارد. ممكن است در مورد زمين هايى كه با هدف ساخت ويلا يا باغ و باغچه يا به عبارت ديگر جهت اقامت و تفريح خريدارى مى شوند، دسترسى راحت به خيابانها و جاده اصلى، مراكز درمانى در مواقع نياز و همچنين مراكز تامين نيازهاى روزانه نظير فروشگاه ها و نانوايى ها اهميت بيشترى پيدا مى كند واين مسئله در مورد زمين هاى كشاورزى و زمين هايى كه به قصد سرمايه گذارى صرف خريدارى مى شوند، اهميت كمترى داشته باشد.

همچنين دسترسى آسان و فاصله كوتاه مراكز تفريحى و رفاهى تا زمين نيز در قيمت آن نقش دارد اما مىتواند از درجه اهميت پايينترى نسبت به مراكز درمانى و خريد برخوردار باشد.

دسترسى به منابع آبى

يكى از سوالات مهمى كه توسط خريداران زمين در سرخاب پرسیده مى شود اين است كه آب اين زمين از چه منابعى و به چه شيوه اى تامين مىشود و پاسخ اين سوالات، يكى از فاكتورهاى مهم تعيين قيمت زمين در سرخاب تلقى مىشود، زيرا وجود منابع آب كافى و در دسترس حيات يك باغ، باغچه و ويلا را تضمين مى كند.

در سرخاب به دليل عبور رودخانه سرخاب از روستا و غنى بودن سفره هاى آب زيرزمينى، مشكلى به لحاظ دسترسى به منابع آب وجود ندارد، اما بد نيست كه اين موضوع را در هم در نظر گرفت كه نزديكى بيش از حد به رودخانه ممكن است در فصل هاى پر بارش به دليل احتمال طغيان رودخانه، خطراتى را به همراه داشته باشد.

وضعيت سند

نوع سند (سند رسمى، قولنامه، سند مشاع، تفكيكى، تعاونى و انواع ديگر) در تعيين قيمت زمين در سرخاب موثر است و زمين هاى داراى سند ثبتى رسمى از قيمت بالاترى نسبت به ساير زمين ها برخوردار هستند. در ميان انواع سند موجود براى زمين، خريد و فروش زمينهاى داراى سند رسمى كه مالكيت فروشنده را اثبات مى كند، مطمئن ترين و قانونى ترين شكل معامله زمين مىباشد به همين جهت زمين هاى داراى سند تك برگ يا سند منگوله دار قيمت بيشترى نسبت به زمين هاى فاقد سند رسمى دارند.

در مورد زمين هاى سنددار بهتر است وضعيت سند پيش از معامله زمين مطالعه شود و اطمينان حاصل شود كه سند در رهن بانک و یا ضمانت نيست. در مورد زمينهاى قولنامه اى نيز وجود مهر و امضاء شورايارى و دهيارى بايد مورد توجه قرار گيرد. همچنين در تمام موارد، چه زمينهاى سنددار و چه زمين هاى فاقد سند رسمى، غصبی بودن یا نبودن زمین، بدهی‌های احتمالی و توقیفی بودن یا نبودن آن پيش از معامله بايد بررسى شود.