خرید زمین در تهراندشت

قیمت زمین در منطقه های مختلف تهراندشت

تهراندشت دارای مناطق مختلفی است که هر کدام ویژگی ها و شاخصه های خاص خود را دارند. از جمله این ویژگی ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:
• وضعیت دسترسی به آب جهت استخر و آبیاری محوطه ویلا
• وضعیت سند زمین که تکبرگ، قولنامه ای، اصلاحات اراضی، هیاتی، شورایی و… می باشد.
• وضعیت امکانات زمین از جمله دسترسی به آب و برق و گاز
• وضعیت امکانات شهری نظیر دسترسی به سوپرمارکت، درمانگاه، بانک، رستوران و…
• شهرکی یا انحصاری بودن زمین
• میزان ساخت و سازهای انجام شده در منطقه مانند ویلاهای ساخته شده و شهرکهای ویلایی احداث شده
• وضعیت نگهبانی و امنیت
• کیفیت فرهنگی مردم بومی منطقه
• وضعیت سرسبزی منطقه و مشجر بودن آن

 به خاطر داشته باشید، عوامل بالا تنها بخشی از آیتمهایی هستند که بر روی قیمت زمین در تهراندشت اثر می گذارند اگر بخواهیم مناطق تهراندشت را از نظر قیمت زمین تقسیم بندی کنیم می توان بصورت زیر دسته بندی نمود:

نکته مهم: به خاطر داشته باشید قیمت بالای زمین در یک منطقه دلیل بر داشتن کیفیت در تمامی مواردی که پیش تر اشاره شد نیست.

در واقع می توان در نظر داشت که در یک منطقه، به دلیل دسترسی مناسب به آب، میزان ساخت و سازهای انجام شده و امکانات شهری، قیمت بالاست و در منطقه ای دیگر، به دلیل اینکه زمین ها دارای سند تکبرگ می باشند، قیمت بالاست اما دسترسی مناسب به آب وجود ندارد.

بنابراین باید پیش از هر گونه خرید، باید تمامی فاکتورها را در مورد منطقه خرید مورد بررسی قرار داد.

بر اساس عوامل مطرح شده، سعی می کنیم قیمت مناطق مهم منطقه را در اختیار شما قرار دهیم. به خاطر داشته باشید قیمت منطقه، همواره به روز می باشد و قیمت های ارائه شده مربوط به ۲۰ تیر ۱۳۹۹ است. برای استعلام قیمت روز می توانید با مشاورین ملک مارکت در تماس باشید.

نکات:
• متراژ زمین در مناطق مختلف می تواند متفاوت باشد. شما می توانید از ۲۰۰ متر تا چند هکتار زمین خریداری نمایید. اما متراژ های متعارف برای زمین، متراژ هایی نظیر ۵۰۰ متر ، ۷۰۰ متر ، ۸۰۰ متر ، ۱۰۰۰ متر ، ۱۵۰۰ متر و ۲۰۰۰ متر می باشند.
• قیمت های ارائه شده، قیمت متعارف زمین در منطقه می باشد. اما ممکن است شما به قیمت هایی غیر از مبالغ ارائه شده برخورد نمایید که می تواند به خاطر موقعیت ضعیف زمین و یا فوق العاده آن باشد. به عنوان مثال ممکن است در اسماعیل آباد یا سرخاب زمینی با قیمت ۱۰ میلیون تومانش بیابید.

عوامل موثر بر قیمت زمین در تهراندشت

زمین در تهراندشت
  • وضعیت رونق ساخت و ساز در منطقه مجاور زمین
  • حریم شخصی و امنیت منطقه
  • فضای سبز و چشم انداز منطقه
  • وجود امکاناتی نظیر آب، برق گاز و تلفن
  • نزدیک بودن به مراکز خدماتی، رفاهی و درمانی
  • شهرکی یا غیر شهرکی بودن زمین
  • دسترسی به منابع آب زیر زمینی جهت آبیاری گل و گیاهان یا پر کردن استخر
  • نوع سند زمین که می تواند قولنامه ای، تکبرگ، اصلاحات ارضی یا هیاتی و شورایی باشد.

انواع سند زمین در تهراندشت

انواع سند در تهراندشت
1-سند شش دانگ :

که در سال 1347 صادر گردیده

2-سند شش دانگ :

که در سال 1370 بصورت 147 صادر گردیده

3-سند مشایی یا همان قدر السهم:

یک قطعه زمین شش دانگ را به قطعات کوچکتر تقسیم کرده و نسبت به متراژ زمین ها قدر سهم از سند اصلی در دفتر اسناد رسمی به نام خریدار انتقال داده اند

4-اصلاحات اراضی:

در سال 1340 با تصویب لایحه از طرف علی امینی وزیر کشاورزی مقرر گردید که به منظور افزایش بهره وری کشاورزی و تغییر شیوه مالکیت زمین های که در اختیار ارباب بود را به رعیت بابت حق کاشت و فروش محصول انجام پذیرد و با تکمیل کردن این لایحه طی سه مرحله زمین به رعیت واگذار گردید  و امروز بعد از سالیان دور با موجودیت مدارک زمین های اصلاحات اراضی دارای اعتبار هم رده سند می باشد.

5-هیئت هفت نفره:

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و بدنبال بلاتکلیفی که در بخش زمین در سطح کشور بوجود آمد بسیاری از مالکین بازار با ساکنین روستاها دچار اختلاف شده و برخی از آنان اراضی خود را رها کرده و به علت اختلافات که با اهالی روستاها داشتند اراضی آنها توسط زارعین تصرف و تحت کشت قرار گرفت در بعضی از نقاط کشور نیز گروههای ضد انقلاب به منظور کسب محبوبیت اقدام به تقسیم اراضی مالکین بین کشاورزان نمودند و در مجموع ضرورت تعیین مرجعی که بتواند پاسخگوی درخواست متقاضیان زمین بوده و به اختلافات مالکیت اراضی رسیدگی کند به شدت احساس میشد لذا چند نفر از مراجع تقلید از طرف شورای انقلاب ماموریت یافتند که طرحی ارائه دهند تا مشکلات ایجاد شده را سامان بخشد بنابراین طرح قانون نحوه احیاء و واگذاری اراضی کشاورزی در حکومت جمهوری اسلامی ایران تهیه و در سال 59 به تصویب شورای انقلاب رسید ودر راستای همین قانون هیاتهای هفت نفره در اجرای بندهای الف، ب، ج، د قانون مجاز به واگذاری اراضی موات و منابع ملی، بایر و دایر شدند

6-اجراییات:

بدنبال مشکلاتی که در اجرای بندهای ج و د امد به فرمان رهبر کبیر انقلاب اسلامی اجرای این دو بند متوقف گردید اما از بدو تصویب قانون فوق در اجرای بندهای الف و ب (اراضی موات و منابع ملی) به کشاورزان کم زمین وبی زمین وعلاقه مندان به شغل کشاورزی د ر قالب تعاونیهای مشاع و شرکتهای سهامی زراعی و تعاونی تولید واگذار می شود که بسیاری از ساکنین روستاها که فاقد زمین کشاورزی بودند با دریافت زمین اشتغال یافته در روستاها باقی ماندند و در مناطق استقرار یافتند.

7-ستاد اجرایی فرمان امام :

ستاد اجرایی فرمان امام سازمان حکومتی و خیریه تحت کنترل مقام معظم رهبری میباشد که در سال 1368 به فرمان آیت الله خمینی تاسیس گردید که مهمترین دستور کار آن شناسایی و مصادره اموال وابستگان رژیم پهلوی بود.