نمکلان یکی از روستاهای شهرستان ساوجبلاغ البرز و جزء روستاهای منطقه تهراندشت است. این روستا در فاصله 70کیلومتری تهران و 30 کیلومتری کرج قرار دارد و از نظر آب و هوایی بسیار مناسب و معتدل است. نمکلان دارای آب و هوای معتدل است و تابستان های خنک و زمستان های تقریبا سردی دارد. این روستا همچنین دارای طبیعتی زیبا و چشم نواز است ، از نظر خرید و فروش زمین و ویلا نیز این منطقه جز مناطق عالی تهراندشت به حساب می‌اید.

در این روستا به دلیل افزایش چشمگیر ساخت و ساز ویلا، تقاضای خرید زمین با رشد چشمگیری مواجه گردیده به گونه ای که با این تقاضای خرید قیمت زمین های آن نیز رو به رشد و افزایش می باشد.

از نظر جغرافیایی روستای نمکلان هم به شهرستان ساوجبلاغ و هم به شهرستان نظرآباد دسترسی دارد و از این حیث دارای موقعیتی بی نظیر جهت دسترسی می باشد

اکثر مناطق روستای نمکلان دارای باغات میوه و درختان سرسبز است به گونه ای که میوه های این روستا دارای شهرت فراوانی در استان البرز و تهران است.

به دلیل سرسبزی بی نظیر روستای نمکلان اکثر سازندگان ویلا جهت خرید زمین در روستای نمکلان اقدام و در آن شروع به ساخت ویلا می نمایند.

مزایای خرید زمین در روستای نمکلان تهراندشت

خرید زمین در روستای نمکلان کرج دارای برخی از مزیتها می باشد که عبارتند از :

1- داشتن تنوع قیمت در روستا : 

روستای نمکلان به دلیل داشتن انواع زمین ها با قیمت های مختلف بهترین منطقه جهت خرید زمین با مبالغ مختلف می باشد به گونه ای که بسته به میزان سرمایه خود میتوانید زمین با متراژ مناسب را یافته و خریداری نمایید.در روستای نمکلان به دلیل داشتن زمینهایی بزرگ امکان قطعه بندی کردن اراضی به متراژهای مختلف وجود  دارد.

2-اسناد و مدارک زمین های نمکلان : 

زمین های روستای نمکلان عمدتا جز زمین های اصلاحات اراضی است کمه دارای بنچاق معتبر همراه با مدارک می باشد. بخشی از زمینهای روستای نمکلان نیز دارای سند تک برگ می باشند که این زمین ها از لحاظ قیمتی دارای ارزش بیشتری نسبت به زمین های اصلاحات اراضی می باشد. اسناد و مدارک زمین های نمکلان یکی از معتبرترین مدارک در بین مناطق تهراندشت می باشد.

3- داشتن منابع آبی فراوان : 

همانطور که از اسم نمکلان پیداست(نم بزرگ) این روستا از منابع آبی سرشاری برخوردار است به نحوی که برای آبیاری درختان و تامین آب  مشکلی در روستای نمکلان البرز وجود ندارد.

4- رشد چشمگیر قیمت زمین روستای نمکلان : 

با توجه به ساخت و سازهای فراوان در این منطقه و افزایش تقاضای خرید زمین در نمکلان ، قیمت زمین در روسصتای نمکلان کرج از افزایش و رشد چشمگیری برخوردار اسا به گونه ای که با سرمایه گذاری در این روستا از داشتن حاشیه سود بالایی اطمینان حاصل فرمایید.

قیمت زمین در روستای نمکلان نسبت به دو روستای برند منطقه تهراندشت یعنی سعیدآباد و سرخاب از ارزش منصفانه تری برخوردار است و میتوان نسبت به خرید زمین با ارزش معقولی در روستای نمکلان تهراندشت اقدام کرد.

تحلیل قیمت زمین در نمکلان و سرمایه گذاری در آن :

همانطور که قبلا نیز اشاره شد نمکلان یکی از بهترین مناطق تهراندشت کرج می باشد و به دلیل داشتن باغات فراوان دارای سرسبزی خاص و بی نظیری می باشد. همچنین صرف از نظر از امکانات موجود در روستای نمکلان (که در حد معقولی می باشد) به دلیل نزدیکی به روستاهای سرخاب و سعیدآباد نیز دارای مزیتی بی نظیر از لحاظ امکانات نسبت به سایر روستاهای منطقه تهراندشت می باشد.

از لحاظ قیمت زمین نیز با توجه به موقعیت عالی روستای نمکلان ، قیمت زمین در آن نسبت به دو منطقه دیگر یعنی سعیدآباد و سرخاب منصفانه تر می باشد که شرایط را برای خرید زمین در نمکلان مهیا می نماید تا با سرمایه ای اندک سرمایه گذاری پر سودی انجام داد.

با توجه به این موارد قیمت زمین در روستای نمکلان از رشد چشمگیری برخوردار بوده و چشم انداز روشنی جهت سرمایه گذاری و خرید زمین در این روستا وجود دارد به گونه ای با خرید زمین در روستای نمکلان میتوان به سرمایه گذاری مطمئن با حاشیه سود بالا دست یافت .