سرخاب کجاست ؟

سرخاب کجاست

سرخاب کجاست ؟

سرخاب کجاست و چه ویژگی هایی دارد؟ مسیر دسترسی از تهران به سرخاب چگونه است؟ چرا باید در سرخاب ویلا بخریم؟ پاسخ تمامی سوالات خود را در این مقاله از وبلاگ ملک مارکت بیابید.

سرخاب روستایی از توابع شهرستان ساوجبلاغ در استان البرز است که بر اساس سرشماری سال 1395، جمعیت آن حدود 2600 نفر می باشد. روستای سرخاب که اسم قدیمی و اصلی آن سرخ آباد است، یک روستای ییلاقی و سرسبز می باشد که اخیرا مانند کردان و تهراندشت، شهرت یافته و اهالی تهران و کرج به فکر خرید ویلا یا زمین در منطقه افتاده اند.

در ادامه میخواهیم به روساها و مناطق اطراف سرخاب بپردازیم. از جمله روستاهای مهم منطقه تهراندشت که قصد داریم به آن بپردازیم به صورت زیر می باشد.

شهرک جهان ویلا

شهرک جهان ویلا در ضلع غربی  روستای سرخاب و واقع در روستای سعیدآباد قرار دارد. این شهرک دارای کاربری مشخص و بع صورت ویلایی می باشد و تمامی شرایط استاندارد و لازم برای احداث و خرید ویلا را دارا می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد  شهرک جهان ویلا می توانید به صفحه مورد نظر مراجعه فرمایید.

شهرک تهران ویلا

این شهرک یکی از شهرک های زیبا و لاکچری روستای سرخاب و جز اراضی روستای سرخاب می باشد. این شهرک دارای لوکشین بسیار عالی می باشد و برای دسترسی به این شهرک بعد از گذر از شرکت ایران فریمکو و رسیدن به میدان گمنام به راحتی می توان به این شهرک رسید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شهرک تهران ویلا می توانید به صفحه مورد نظر مراجعه کنید.

شهرک کارینا

شهرک کارینا را می توان به عنوان بهترین شهرک این منطقه نام برد این شهرک دارای ویلاهای لاکچری و زیبا می باشد این شهرک در قسمت جنوبی روستای آران و در کنار روستای آران قرار دارد. خرید فروش ویلا و زمین در این شهرک بسیار رونق دارد و بستر مناسبی برای کسانی که قصد خرید ویلا و سرمایه گذاری در این منطقه دارند را دار می باشد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شهرک کارینا به صفحه مربوطه مراجعه فرمایید.

آب و هوای سرخاب چگونه است ؟

سرخاب منطقه ای سرسبز با آب و هوایی معتدل است. این منطقه دارای تابستان هایی خنک و زمستان هایی معتدل می باشد. سرمای زمستان در سرخاب چیزی همانند سرمای زمستان در تهران یا کرج است و چندان طاقت فرسا نیست.

خاک منطقه سرخاب بسیار حاصلخیز بوده و مناسب کشاورزی و باغداری است. وجود منابع آب زیر زمینی کافی و قرار گیری در مجاورت رودخانه سرخاب، سبب شده تا کشت انواع گل و گیاه و باغداری در این منطقه رواج بالایی داشته باشد. از میوه های معروف سرخاب البرز می توان به گیلاس، سیب و انگور اشاره کرد. و وجود رودخانه کردان در قسمت شرقی روستا باعث زیبایی بیشتر منطقه شده است.

 مسیرهای دسترسی به سرخاب کجاست ؟

فاصله سرخاب تا تهران چیزی حدود 80 کیلومتر است و اگر از کرج قصد رفتن به سرخاب را داشته باشید، حدود 30 کیلومتر مسیر را باید برای رسیدن به این منطقه خوش آب و هوا بپیمایید. فاصله سرخاب با تهراندشت حدود 10 کیلومتر و با هشتگرد نیز حدود 15 کیلومتر نیز می باشد.

اگر از شهر کرج قصد رفتن به سرخاب را دارید، با توجه به اینکه این کرج در شرق این منطقه قرار گرفته، شما باید از طریق اتوبان کرج قزوین و یا جاده قدیم قزوین به سمت سرخاب حرکت کنید.

اما اگر از سمت تهران قصد حرکت به سمت سرخاب را دارید، ابتدا باید مسیر اتوبان تهران کرج را ادامه دهید و سپس به اتوبان کرج قزوین وارد شوید تا پس از طی حدود نیم ساعت به سرخاب برسید.

فاصله مسافتی و زمانی سرخاب تا تهران

 

موقعیت جغرافیای روستای سرخاب هشتگرد

سرخاب به نگین کردان و تهراندشت معروف است. و به راحتی می توانید با روستاهای اطراف در ارتباط باشید. موقعیت جغرافیایی سرخاب البرز به شرح زیر است.

همسایه است. همچنین تا دورترین روستا تقرباً 2 ساعت فاصله دارد.

 

امکانات رفاهی و ورزشی

وجود زمین چمن یا فراهم بودن امکانات ورزشی بهترین چالش برای رسیدن به تناسب اندام  و حفظ سلامتی است.  از این رو می توان به وجود باشگاه ورزشی شهدا اشاره کرد. اگر برای رفتن به این ورزشگاه از خیابان مسجد حرکت کنید می توانید در مسیر خود به پارک سر سبز لاله اوغات خوشی را سپری کنید.

پارک لاله روستای سرخاب و باشگاه ورزشی شهدا سرخاب

 

مکان های زیارتی سرخاب کردان

نزدیکترین مکان زیارتی و مذهبی به این روستا امام زاده اظهرالدین (ع) در روستای ایقربلاغ است. برای زیارت و دیدن این بنای زیبا 5/5 کیلومتر در راه هستید.

دومین زیارتگاه امام زاده جواد (ع) در قاسم آباد آقا است. که برای رسیدن به آنجا فقط 1 کیلومتر فاصله مسافتی در راه هستید.

امام زاده جواد قاسم آباد آقا

 

مکان های تاریخی روستای سرخاب البرز

تپه سرخاب مربوط به دوره تاریخی ـ قرون میانه اسلامی تا دوره تیموری است و در شهرستان ساوجبلاغ، بخش مرکزی، دهستان سعیدآباد، روستای سرخاب واقع شده است. این اثر در تاریخ ۸ بهمن ۱۳۸۵ با شمارهٔ ثبت ۱۶۹۷۶ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

تپه باستانی و تاریخی روستای سرخاب

 

چرا در سرخاب ویلا بخریم ؟

فاصله اندک با تهران و کرج: منطقه سرخاب با شهر تهران حدود 80 کیلومتر و با کرج حدود 30 کیلومتر فاصله دارد و این فاصله اندک می تواند یکی از دلایل خرید ویلا در این منطقه خوش آب وهوا باشد.

دسترسی آسان: اگر از تهران قصد حرکت به سمت سرخاب را داشته باشید کافیست تا از اتوبان تهران کرج خود را به اتوبان کرج قزوین رسانده و از آنجا پس از طی اندک زمانی به سرخاب برسید. این دسترسی آسان سبب شده تا ساکنین تهران در زمانی کمتر از یک ساعت و نیم بتوانند خود را به این منطقه برسانند. جالب تر اینکه طی کردن این مسافت برای ساکنین کرج فقط نیم ساعت به طول می انجامد!

آب وهوای بی نظیر: سرخاب دارای آب و هوایی معتدل و تمیز است و در قیاس با شهرهای شلوغ و آلوده ای همانند تهران یا کرج، آب وهوایی پاک دارد. این منطقه دارای تابستانی خنک و زمستان هایی معتدل است.

منابع آبی خوب و خاک حاصلخیز: وجود منابع آب زیر زمینی کافی و قرار گرفتن در مجاورت رودخانه سرخاب، سبب شده تا این منطقه به لحاظ منابع آبی در وضعیت ایده آلی قرار گرفته و دارای خاک حاصلخیزی باشد. وجود منابع آبی کافی و خاک حاصلخیز، سرخاب را به بهترین مکان برای کشاورزی و باغداری تبدیل کرده است. و در قسمت شرقی این روستا رود خانه فصلی کردان قرار دارد. کهخود به تنهایی زیبایی غیر قابل توصیفی دارد.

قیمت ارزان ویلا: با توجه به تمام ویژگی های ذکر شده اما قیمت زمین و ویلا در سرخاب همچنان پایین تر از کردان و تهراندشت است و علت این قضیه دنج بودن این منطقه و عدم اشباع کامل آن به لحاظ تراکم می باشد. پس تا دیر نشده برای خرید ویلا  یا زمین در سرخاب اقدام کنید!

سرخاب کجاست

 

مراکز عمومی و خصوصی

در تصویر زیر می توانید به صورت جامع و کامل امکانات عمومی موجود در روستای سرخاب کرج اعم از مراکز دولتی را مشاهده کنید.

مراکز عمومی و خصوصی روستای سرخاب ساوجبلاغ

قیمت زمین در سرخاب

زمین های روستای سرخاب دارای قیمت های متفاوتی می باشد که بستگی به لوکیشن، نحوه مالکیت و امکاناتی که ان زمین یا شهرک دارا می باشد متفاوت می باشد قیمت زمین های این سرخاب به نسبت روستاهای مجاور در سطح بالایی قرار دارد. زمین های این رویتا معمولا به صورت اصلاحات ارضی می باشد دارای سند کلی می باشد و در صورت تمایل می توان اقدام به دریافت سند مجزا برای زمین یا ویلا خود نمود شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت زمین در سرخاب به صفحه مربطه مراجعه کنید

خرید ویلا در سرخاب

گروه مشاورین و مهندسین ملک مارکت به طور تخصصی در منطقه  سرخاب فعالیت می کند و اگر قصد خرید ویلا، باغ، زمین و باغچه با هر متراژی در این منطقه را دارید، فقط کافیست تا با مشاورین ما تماس بگیرید.

 

    پاسخ

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*

    پیج اینستاگرام ملک مارکت را فالو کنید
    تماس بگیرید 09129638971