بهترین منطقه تهراندشت

بهترین منطقه تهراندشت

بهترین منطقه تهراندشت

بهترین منطقه تهراندشت کجاست؟ کدام یک از مناطق مجاور تهراندشت برای خرید ویلا بهترین گزینه می باشد؟ امکانات، آب وهوا و شرایط اقلیمی این مناطق چگونه است؟ قیمت زمین و ویلا در این مناطق چقدر است؟ در این مطلب از وبلاگ ملک مارکت قصد داریم تا بهترین منطقه تهراندشت را برای خرید ویلا یا زمین با ذکر تمام ویژگی ها به شما معرفی کنیم.

تهراندشت کجاست؟

تهراندشت منطقه ای خوش آب وهوا در استان البرز است که دقیقا روبروی کردان قرار گرفته است. به این معنی که اگر کردان در شمال اتوبان تهران کرج قرار گرفته باشد، تهراندشت در جنوب این اتوبان قرار گرفته است. تهراندشت دارای مناطق و روستاهای ییلاقی بسیاری است و ما قصد داریم تا در ادامه این مطلب، به معرفی بهترین مناطق ویلایی تهراندشت بپردازیم.

معرفی بهترین منطقه تهراندشت برای خرید ویلا

بهترین مناطق تهراندشت برای خرید ویلا عبارتند از:

سرخاب

سرخاب روستایی از توابع شهرستان ساوجبلاغ در استان البرز است که بر طبق آخرین سرشماری، جمعیتی بالغ بر 2600 نفر را در خود جای داده است. اسم قدیمی این روستا سرخ آباد بوده و یک روستای خوش آب و هوا و ییلاقی محسوب می شود. خاک سرخاب بسیار حاصلخیز و غنی  می باشد و برای کشاورزی و باغداری کاملا مناسب است.

سرخاب به لحاظ منابع آب زیر زمینی، به دلیل قرارگیری در مجاورت رودخانه سرخاب، کاملا تامین می باشد. با توجه به ویژگی ها اقلیمی و جغرافیایی که این منطقه دارد، می توان سرخاب را به عنوان بهترین منطقه تهراندشت برای خرید ویلا یا زمین معرفی نمود.

سعید آباد

سعید آباد روستایی خوش آب وهوا و ییلاقی از توابع شهر هشتگرد در استان البرز است. این روستا با نام های سعید آباد تهراندشت، سعید آباد کردان و سعید آباد ساوجبلاغ نیز شناخته می شود. روستای سعید آباد به دلیل وجود خاک حاصلخیز، یکی از بهترین مناطق تهراندشت برای کشاورزی و باغداری می باشد. این روستا دارای آب وهوایی معتدل در تابستان و هوایی نسبتا سرد در زمستان است و منطقه ای ایده آل برای مسافران و گردشگران در فصول بهار وتابستان به شمار می رود.

نمکلان

نمکلان یکی از خوش آب وهوا ترین مناطق تهراندشت است که در حوالی بخش سرخاب قرار گرفته است. این روستا حدود 500 نفر جمعیت داشته و دارای آب وهوایی مطبوع در فصل بهار و تابستان است. کشاورزی و باغداری در نمکلان به دلیل وجود منابع آبی و خاک حاصلخیز رونق بالایی دارد.  قیمت زمین و ویلا در نمکلان در قیاس با تهراندشت و سرخاب بسیار پایین تر است و منطقه ای کاملا ایده آل برای خرید ویلا به شمار می رود.

روستای نمکلان

حاجی آباد

روستای حاجی آباد یکی از قدیمی ترین روستاهای مجاور تهراندشت است که آب وهوایی مطبوع و ییلاقی دارد. این روستا قدمتی معادل 2500 سال داشته و آثار تاریخی متعددی از جمله تپه باستانی ساوجبلاغ را در خود جای داده است. روستای حاجی آباد یک روستای جنگلی است که به دلیل نزدیکی به رودخانه ای که از کردان سرچشمه می گیرد، از آب کافی برای کشاورزی و باغداری برخوردار است. وجود باغ هایی با میوه هایی نظیر هلو، شلیل، سیب و آلو، حاجی آباد را به بهترین منطقه تهراندشت برای باغداری تبدیل کرده است.

قاسم آباد

قاسم آباد یکی از بزرگترین روستاهای منطقه تهراندشت است که ترکیبی از بافت روستایی و شهری داشته و معماری کلی منطقه تلفیقی از خانه های نوساز به فرم شهری و خانه های قدیمی و سنتی به فرم روستایی می باشد. قاسم آباد جمعیتی حدود 6000 نفر داشته و بهترین منطقه تهراندشت از لحاظ امکانات در کنار سرخاب محسوب می شود.

قاسم آباد به دلیل آب وهوای خوب، خاک غنی و منابع آبی کافی، یکی از قطب های باغداری و کشاورزی در منطقه ساوجبلاغ بوده و میوه هایی نظیر هلو، شلیل و آلو در آن تولید می شود. این روستا به دلیل شرایطی اقلیمی فوق العاده ای که دارد میزبان مهاجرین بسیاری در طول سال است.

زکی آباد

 زکی آباد روستایی ییلاقی و خوش آب وهوا از توابع شهرستان چهارباغ در استان البرز است. این روستا که در مجاورت تهراندشت واقع شده است دارای جمعیت حدود 2500 نفر می باشد. به دلیل خشکی هوا در زکی آّباد و کم بودن میزان بارش در این منطقه، منابع آبی در این روستا با محدودیت هایی مواجه است و کشاورزی و باغداری در این منطقه رونق بالایی ندارد. فارغ از مساله کم آبی اما زکی آباد منطقه ای خوش آب وهوا با طبیعتی بکر جهت گذراندن اوقات فراغت در فصل بهار و تابستان است.

آران

آران روستایی در منطقه تهراندشت است که جمعیتی حدود 3300 نفر را در خود جای داده است. این روستا دارای آب وهوایی ییلاقی و رودخانه ای پر آب است که سبب شده تا کشاورزی در آن رونق خوبی داشته باشد. این روستا برای افرادی که قصد خرید ویلا یا زمین در منطقه ای خوش آب و هوا و سر سبز را دارند اما بودجه پایینی در اختیار دارند، بهترین گزینه می باشد.

روستای آران هشتگرد

چگونه در بهترین منطقه تهراندشت ویلا بخریم؟

حال که با مناطق شاخص تهراندشت برای خرید ویلا آشنا شدید، انتخاب بهترین منطقه ویلایی در تهراندشت برای شما از میان مناطق فوق کار چندان سختی نخواهد بود. تمامی مناطقی که در این مطلب به شما معرفی شد؛ دارای مزایا و معایبی می باشند و با توجه به سلیقه و اهداف شما برای خرید ویلا یا زمین ویلایی، می توانید یکی از مناطق فوق را انتخاب نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره خرید ویلا یا زمین در تهراندشت و آگاهی از آخرین قیمت ها با ما تماس بگیرید.

 

 

۱ نظر

  • پاسخ mary ۱۳۹۹-۱۰-۲۰ از ۱۰:۲۶

    gfg

پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*