شهرک کوروش سهیلیه کجاست؟

شهرک کوروش سهیلیه

شهرک کوروش سهیلیه کجاست؟ چه آب وهوایی دارد؟ فاصله آن تا تهران چقدر است؟ وضعیت ملکیت و اسناد در این منطقه چگونه است؟ در این مقاله از وبلاگ ملکت مارکت قصد داریم تا شما را با شهرک کوروش سهیلیه و ویژگی های آن آشنا سازیم.

شهرک کوروش سهیلیه واقع در روستای نصرت آباد است. این روستا از توابع تنکمان جنوبی شهرستان نظر آباد (استان البرز) می باشد. به همین دلیل شهرک کوروش نظر آباد یا شهرک کوروش نصرت آباد معروف است. نظر آباد البرز  با مساحت 576 کیلومتر مربع دارای 2 بخش، 5 دهستان، 2 شهر و 52 آبادی است.

 

آب و هوای شهرک ویلایی کوروش

شهرک ییلاقی کوروش (نصرت آباد) به دلیل نزدیکی به مناطقی همچون زعفرانیه، سهیلیه و ساوجبلاغ دارای آب و هوای بسیار مناسبی می باشد. به گونه ای که چهار فصل دیدنی و بی نظیری دارد. وجود آب کافی در این شهرک باعث به وجود آمدن باغ ها و زمین های بیشماری شده است که توجه تعداد زیادی از گردشگران و مسافران را به خود جلب کرده است.

همچنین زمین های حاصل خیز شهرک کوروش سبب شده تا بسیاری به فکر خرید زمین در این منطقه برای ساخت باغ و باغچه باشند تا بتوانند طبیعت زیبایی برای کسب آرامش خود فراهم کنند.

شهرک کوروش کرج مجموعه ای از ویلاهای مدرن و مهندسی شده است که امکانات کاملی را دارا می باشد.

 

موقعیت جغرافیایی شهرک کوروش کرج

موقعیت جغرافیایی  بصورت زیر می باشد:

از شمال: با عبدل آباد، نجم آباد، تنکمان شمالی و وایه بک

از جنوب: با قشلاق محمد لو، غزل چشمه، بو جعفر و قمشلو

از شرق: با اقبالیه، رمنده، رامجین و اغلان تپه

از غرب: با آفتاب،قشلاق حسین خانی و قشلاق دابلر

به دلیل آسفالت بودن جاده دسترسی راحتی به روستاها و شهرک های اطراف دارید.

موقعیت مکانی شهرک کوروش البرز کرج

 

فاصله زمانی و مسافتی شهرک کوروش

در اینجا فاصله شهرک کوروش با چند منطقه که بیشترین رفت و آمد را دارند مشخص کردیم.

فاصله کوروش تا کرج: برای رفتن به کرج 3 مسیر در دسترس است. که به صورت تقریبی از نظر زمانی 1 ساعت و از نظر مسافتی 49 کیلومتر در راه هستید.

فاصله کوروش تا تهران: برای حرکت کردن به مقصد تهران 3 مسیر روی نقشه مشخص شده است. که با توجه به مسیر انتخابی شما از نظر زمانی 1 ساعت و 40 دقیقه و از نظر مسافتی بین 94 تا 124 کیلومتر در راه هستید.

فاصله کوروش تا کردان: برای رفتن به مقصد کردان 3 مسیر جاده ای وجود دارد که به طور تقریبی می توان گفت بعد از 1ساعت رانندگی و پیمودن 40 کیلومتر رسیده اید.

با توجه به اینکه جاده سهیلیه در قسمت جنوب شرقی این روستا قرار گرفته است. از نظر ارتباط جاده ای دسترسی سریع و ایمنی با دیگر مناطق و شهرک های ویلایی دارید.

فاصله شهرک کوروش نجم آباد تا تهران

 

 ویژگی های شهرک کوروش نصرت آباد

ساختمان حراصت: 

وجود ساختمان حراصت در جاده ورودی شهرک باعث ایجاد دلگرمی و حس آرامش برای ساکنین شده است. به همین دلیل تعدادی نگهبان ویژه گشت زدن در شبانه روز معین شده اند. نگهبانی به صورت مداوم و با دقت بالایی صورت میگرد تا ساکنین بدون هیچگونه نگرانی بتوانند بهترین تعطیلت خود را سپری کنند.

برق رسانی شهرک کوروش:
در بیشتر کوچه های شهرک تیر چراغ برق نصب شده است و برق رسانی مشکل خاصی در شهرک ندارد. وجود برق به خصوص در فصول گرم سال از همیت خاصی برخوردار است.

وضعیت گاز رسانی:
گاز در این شهرک در حال راه اندازی می باشد و با توجه به هوای سرد منطقه کمک بسیار خوبی به رشد این منطقه داشته است. به طوری تا مدت زمان نزدیک، آینده شهرک کوروش بسیار روشن پیش بینی می شود.

 

مکان های تاریخی شهرک کوروش هشتگرد

قلعه احمدآباد (مصدق)

قلعه احمدآباد نام قلعه‌ای خشتی است که در دهستان احمدآباد در مجاورت روستاهای حسین‌آباد خره سر و حسن بکول و قارپوزآباد (صالحیه) در بخش مرکزی شهرستان نظرآباد استان البرز و هفت و نیم کیلومتری شهر آبیک، جای گرفته است. بنای قلعه در فهرست آثار ملی ایران به شماره ثبت ۲۹۴۳ قرار داشته و در فهرست موقوفات سازمان اوقاف و امور خیریه کشور به ثبت رسیده است.

برای رفتن به قلعه مصدق؛ این مکان تاریخی 3 مسیر ارتباطی در دسترس دارید. این مقبره در قسمت شمال شهرک واقع شده است. به طور میانگین 1 ساعت در راه هستید. بعد ازپیمودن 71 کیلومتر به آنجا می رسید.

مقبره مصدق در دهستان نظر آباد کرج

غار نمکی اشتهارد کرج

غار نمکی اشتهارد در شمال منطقه اشتهارد شهرستان کرج در استان البرز قرار دارد. این غار در یک محیط کاملاً فرسایشی و کویری واقع شده و خود در نتیجه فرسایش آبی و شسته شدن ماسه و نمک توسط آب باران به وجود آمده است. غار نمکی چند میلیون ساله محصور در جنوب نجم‌آباد، در محیطی کاملاً فرسایشی و کویری قرار دارد. طول غار در حدود ۳۵۰ متر است.

برای رسیدن به غار نمکی 2 مسیر در دسترس می باشد. شما تقریباٌ از نظر زمانی 55 دقیقه و از نظر مسافتی 52 کیلومتر در راه هستید.

 

غار نمکی اشتهارد نظرآباد_کرج

 

مکان زیارتی شهرک کروش استان البرز

 امامزاده چهل دختر که بعضی معتقدند نامی دیگر تحت عنوان چهل اختر نیز دارد یکی از زیارتگاه های معروف شهرستان بوده که از بناهای بسیار کهن و قدیمی استان البرز به شمار می رود. شاید بتوان گفت تاریخ ساخت آن به قرن هشتم هجری قمری می رسد و بسیاری از نقاط آن مورد مرمت و بازسازی های مکرر قرار گرفته و این تعمیرات تا قرن ۱۲هجری قمری تداوم داشته است.

امام زاده چهل دختر نظر آباد استان البرز

تاریخچه شهرک ویلایی کوروش سهیلیه

یکی از قدیمی ترین مناطق ویلایی در سهیلیه کرج، شهرک کوروش می باشد. این منطقه ویلایی از سال 1350 بنا شده است. که در سالیان اخیر به دلیل بازسازی، نوسازی بسیاری از ویلاهای قدیمی و همچنین اضافه نمودن امکانات مدرن و جدید اخیرا مورد توجه اهالی تهران و کرج برای خرید ویلا قرار گرفته است.

موقعیت جغرافیایی شهرک کوروش و قرارگیری در بخش سهیلیه کرج که منطقه ای خوش آب و هواست، از دیگر عوامل رشد خرید، فروش و ساخت و ساز ویلا در این شهرک در چند سال اخیر بوده است.

 

وضعیت اسناد و ملکیت در شهرک کوروش

املاک موجود در شهرک کوروش کرج عمدتا دارای سند تک برگ و محضری می باشد و شما می تواند با خیال آسوده جهت خرید ویلا در این شهرک مدرن اقدام نمایید. اگر قصد خرید ویلا در شهرک کوروش کرج را دارید، اصلا نیازی نیست تا شخصا جهت انجام مراحل انتقال سند اقدامی انجام دهید. فقط کافیست تا با کارشناسان ما در ملک مارکت تماس گرفته و ما را از قصد خود بابت خرید ویلا در این منطقه آگاه سازید. از این پس تمامی مراحل خرید ویلا و انتقال یا ثبت سند را به ما بسپارید و در انتها، سند تک برگ ویلای دلخواه خود را ازما تحویل بگیرید.

چگونه در شهرک کوروش کرج ویلا بخریم؟

شهرک کوروش به دلیل قرار گیری در مجاورت شهرک زعفرانیه کرج و منطقه سهیلیه، از آب و هوایی مطبوع و خاکی حاصلخیز برای کشاورزی و باغداری برخوردار است و گزینه ای عالی جهت خرید ویلای ییلاقی برای ساکنین تهران و کرج می باشد.

گروه مشاورین و مهندسین ملک مارکت به طور تخصصی در منطقه سهیلیه کرج به فعالیت مشغول است و اگر قصد خرید ویلا، باغ، زمین و باغچه با هر متراژی را در شهرک کوروش کرج دارید، فقط کافیست تا با مشاورین ما تماس بگیرید.

 

خرید ویلا در شهرک کوروش کرج

شهرک کوروش کرج به دلیل ویژگی های اقلیمی و جغرافیایی و آثار گردشگری و تاریخی که دارد، در سالهای اخیر به یکی از مهمترین مقاصد گردشگران و ساکنین تهران و کرج برای خرید ویلا، باغ یا باغ ویلا تبدیل شده است.

جهت خرید ویلا، زمین یا باغ ویلا در لشگر آباد کرج، یا آگاهی از قیمت ها و شرایط فروش، با کارشناسان ما در ملک مارکت تماس بگیرید.

۱ نظر

  • پاسخ T ۱۴۰۱-۰۶-۲۰ از ۱۰:۵۸

    شرح نکات تاریخی وضعیت راه وتوضیحاتش عالی بودولی ازقطعات شهرک ییلاقی صحبتی نشد.

پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*

پیج اینستاگرام ملک مارکت را فالو کنید

به سرمایه‌گذاری در منطقه علاقمند هسنتید؟

شماره خود را وارد کنید. کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت

تماس بگیرید 09129638971