مشکلات شهرک زعفرانیه کرج

27خرداد1403
0 نظر
مشکلات شهرک زعفرانیه کرج

شهرک زعفرانیه

اشهرک زعفرانیه در استان البرز و در شهرستان ساوجبلاغ قرار دارد. این شهرک در محیطی بسیار آرام و اب و هوایی بسیار مطلوب و ایده آل قرار دارد. این شهرک یکی از محبوب ترین و قدیمی ترین شهرک های ویلایی نشین استان البرز می باشد قدمت داشتن شهرک زعفرانیه موجب گردیده این شهرک مشهور ترین شهرک ویلایی نشین به شمار بیاید. این شهرک به علت قرار گرفتن در دامنه کو ه دارای ویو و چشم انداز بسیار زیبا می باشد به طوری که تمامی منطقه تهراندشت از شهرک زعفرانیه قابل رویت می باشد.

معایب شهرک زعفرانیه

ما می خواهیم به مهم ترین معایب شهرک زعفرانیه ازقبیل اب و هوا دسترسی و امکانات رفاهی و خدماتی و خرید فروش بپردازیم

آب و هوا

با گرم شدن کره زمین و تغییر اب و هوا تاثیر بسزایی در اب و هوای این منطقه گذاشته است از جمله مشکلات که در چند سال اخیر گریبان این منطقه را گرفته است، از این رو میانگین دما در تابستان بالاتر رفته و هوا گرم تر شده است همچنین به علت کاهش بارندگی سطح اب های زیر زمینی پایین امده است و میزان اب رو دخانه کردان کاهش پیدا کرده است به طوری که حدوداً شش ماه از سال این رودخانه خشک می باشد و باعث شده کشاورزی و باغداری در این منطقه دچار چالش جدی شده است همچنین به علت اینکه شهرک زعفرانیه در جنوبی ترین قسمت منطقه تهراندشت قرار دارد از لحاظ سرسبزی و پوشش گیاهی در پایین ترین سطح منطقه قرار دارد و نسبتاً اب و هوای کویری را به خود دیده است.

امکانات و دسترسی

این منطقه با اینکه در فاصله کمی از کلان شهرهای تهران و کرج قرار دارد ولی بخاطر اینکه تنها مسیر دسترسی به این منطقه بزرگراه تهران قزوین می باشد و این بزرگراه در اکثر تایم روز و بویژه در اخر هفته دارای ترافیک سنگین می باشد. از این رو دسترسی به این منطقه کمی زمان بر و طاقت فرسا می باشد. همچنین به علت اینکه در جنوبی ترین نقطه منطقه تهراندشت قرار دارد برای دسترسی به شهرک زعفرانیه باید از چندین روستا گذر کرده تا به این شهرک دسترسی پیدا کنید.

از لحاظ امکانات خدماتی رفاهی در سطح متوسطی قرار دارد و برای دسترسی به امکانات خدماتی و رفاهی با کمی چالش روبه رو می شوید برای مثال درزمینه خدمات درمانی و بهداشتی در سطح پائینی قرار دارد می توان گفت تنها امکانات خدماتی رفاهی ابتدایی در این منطقه وجود دارد و برای دسترسی باید به نزدیک ترین شهر یعنی کرج مراجعه کنید.

خرید و فروش

زمین ها و ویلا های شهرک زعفرانیه غالباً بین ۱۰۰۰-۲۰۰۰ متر می باشد و به علت بالا بودن قیمت زمین و ویلا در شهرک زعفرانیه مستلزم سرمایه گذاری بسیار زیادی می باشد که اکثر افراد جامعه را دچار چالش می کند از طرف دیگر قضیه برای فروش ملک به علت بالا بودن قیمت و کم بودن تقاضا برای خرید میزان نقدشوندگی املاک در شهرک زعفرانیه پائین می باشد، همین امر برای کسانی که قصد سرمایه گذاری در این منطقه را دارند یکی از بزرگترین معایب به شمار می اید.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و در یافت مشاوره با کارشناسان ما در ملک مارکت تماس حاصل فرمائید.

پیام بگذارید