سنقرآباد سهیلیه کجاست ؟

سنقرآباد کجاست

سنقرآباد کجاست ؟ چه آب و هوایی دارد؟ فاصله آن تا تهران و کرج چقدر است؟ وضعیت کشاورزی و باغداری در آن چگونه است؟ پاسخ تمامی سوالات خود را در این مطلب از وبلاگ ملک مارکت خواهید یافت.

سنقرآباد روستایی سرسبز از توابع ساوجبلاغ، بخش چهار باغ در دهستان رامجین استان البرز است که در فاصله 20 کیلومتری شهر کرج درمنطقه سهیلیه واقع شده و دارای جمعیتی حدود 2000 نفر می باشد. سنقرآباد به دلیل اینکه در نزدیکی شهر کرج و در منطقه سهیلیه واقع شده، به سنقرآباد سهیلیه یا سنقرآباد کرج نیز معروف است.

سنقرآباد به دلیل آب و هوای معتدل و خاک حاصلخیزی که دارد، یکی از مناطق خوب سهیلیه برای خرید ویلا با قیمت ارزان می باشد. به طور کلی کشاورزی و باغداری در سنقرآباد رونق بالایی دارد و این روستا یک روستای ییلاقی محسوب می شود.

 

مسیر دسترسی به سنقرآباد کجاست ؟

در اینجا فاصله زمانی و مسافتی این روستا را با چند منطقه پر تردد مشخص کردیم:

برای حرکت از تهران به مقصد سنقر آباد 2 مسیر در دسترس هست. که به طور میانگین از نظر زمانی 1 ساعت و 30 دقیقه و از نظر مسافتی 73 کیلومتر در راه هستید. 

برای رفتن از کرج به روستای سنقر آباد 3 مسیر برای انتخاب دارید. که به صورت تقریبی از نظر زمانی 30 دقیقه و از نظر مسافتی 20 کیلومتر را باید طی کنید.

برای رفتن از کردان به سمت سنقر آباد 3 مسیر پیش رو دارید. که حدوداً از نظر زمانی 30 دقیقه و از نظر مسافتی 19 کیلومتر را باید پشت سر بگذارید.

برای رفت آمد جاده تهران_کرج، جاده سهیلیه و جاده اختصاصی سنقرآباد به شما دسترسی مناسبی می دهد.

جاده تهران کرج جاده سهیلیه شده جاده اختصاصی سنقرآباد شوید.

 

آثار تاریخی و تفریحی سنقرآباد کرج

حال که متوجه شدید سنقرآباد کجاست و چه ویژگی های اقلیمی و جغرافیایی دارد، بد نیست تا با آثار تاریخی و گردشگری این روستای ییلاقی نیز آشنا شوید. سنقرآباد کرج به دلیل قدمت بالایی که دارد از آثار تاریخی و باستانی بسیاری نیز برخوردار است.

یکی از اماکن تاریخی روستای سنقرآباد، بقعه متبرکه امامزاده بی بی سکینه خاتون از نوادگان امام جعفر صادق (ع) می باشد که میزبان زائرین و گردشگران زیادی از شهرهای مختلف می باشد.  از دیگر اماکن تاریخی و گردشگری سنقرآباد می توان به درخت چناری که سن آن حدود 2500 سال تخمین زده شده، اشاره کرد. این درخت، تنه ای بزرگ و  قدرتمند دارد که نشان از قدمت بالای آن است.

سنقرآباد سهیلیه

 

موقعیت جغرافیایی سنقر آباد البرز

موقعیت جغرافیایی سنقرآباد بصورت زیر می باشد:

از شمال: با کردان، کوهسار و آجین دوجین

از جنوب: با رامجین، رمنده و ملک آباد

از شرق: با کمالشهر، مهر شهر و وینه

از غرب: با سرخاب، بختیار و وایه بک

به دلیل آسفالت بودن جاده دسترسی راحتی به روستاها و شهرک های اطراف دارید..

اماکن عمومی و خصوصی سنقرآباد کرج

آب و هوای سنقرآباد کرج چگونه است؟

آب و هوای سنقرآباد چهار باغ کاملا معتدل و ییلاقی بوده و کاملاً چهار فصل است. سنقرآباد تهراندشت تابستان هایی مطبوع و زمستان هایی با سرمای معتدل مانند کرج دارد. میزان بارش ها  مناسب بوده و خاک این منطقه نیز حاصلخیز است. به همین علت دو شهرک به نام های (شهرک امیر ارسلان و شهرک رادمان) در این منطقه ییلاقی ساخته شده اند.

 

کشاورزی و باغداری در سنقرآباد سهیلیه

سنقر آباد ساوجبلاغ به دلیل قرار گیری در بخش سهیلیه، از خاک حاصلخیز برخوردار است. روستای سنقرآباد کرج از منابع آبی زیر زمینی به میزان کافی برخوردار است و این منابع آبی سبب رونق کشاورزی و باغداری در این منطقه شده است. مهمترین محصولاتی که در این روستا کشت می شود عبارتند ازهلو، شلیل، شبرنگ، انگور  و گردو که سبب رونق باغداری و کشاورزی در این روستا شده است.

 

خرید ویلا در سنقر آباد کرج

سنقر آباد کرج به دلیل ویژگی های اقلیمی و جغرافیایی و آثار گردشگری و تاریخی که دارد، در سالهای اخیر به یکی از مهمترین مقاصد گردشگران و ساکنین تهران و کرج برای خرید ویلا، باغ یا باغ ویلا تبدیل شده است.

جهت خرید ویلا در سهیلیه،  خرید زمین در سهیلیه،  خرید باغ در سهیلیه البرز (زکی آباد)، یا آگاهی از قیمت ها و شرایط فروش، با کارشناسان ما در ملک مارکت تماس بگیرید.

پیام بگذارید