زکی آباد کرج کجاست ؟

زکی آباد کرج کجاست

زکی آباد کرج کجاست؟ چه آب و هوایی دارد؟ فاصله آن تا تهران چقدر است؟ وضعیت کشاورزی و باغداری در زکی آباد کرج چگونه است؟ پاسخ تمامی سوالات خود را در این مطلب از وبلاگ ملک مارکت خواهید یافت.

روستای زکی آباد یک روستای خوش آب و هوا از توابع شهرستان ساوجبلاغ، بخش چهار باغ، دهستان رامجین در استان البرز است. جمعیت آن حدود 2500 نفر است. زکی آباد در منطقه سهیلیه کرج واقع شده است و به همین دلیل به زکی آباد سهیلیه نیز معروف است.

 

آب و هوای زکی آباد کرج چگونه است؟

زکی آباد دارای آب و هوایی مشابه با شهر کرج می باشد، با این تفاوت که وزش باد و خشکی هوا در این منطقه بیشتر از شهر کرج است. به طور کلی زکی آباد کرج دارای هوایی مطبوع در تابستان و زمستان هایی با سرمای ملایم و معتدل است. داشتن باغ و تماشای منظره های زیبا همراه با وزش باد می تواند لذت مسافرت را چندین برابر کند.

 

باغداری و کشاورزی در زکی آباد کرج

به دلیل خشکی هوا در این منطقه، میزان بارش نزولات آسمانی در آن چندان بالا نیست، همچنین استفاده بیش از حد از منابع آب زیر زمینی سبب شده تا روستای زکی آباد با کمبود آب جهت کشاورزی و باغداری مواجه باشد. به طور کلی در حال حاضر کشاورزی و باغداری در زکی آباد به دلیل کمبود منابع آبی با مشکل مواجه است. اما به مرور زمان با توجه به میزان نیاز منطقه برای مصرف آباد، این مشکل در حال بر طرف شدن است.

 

جاذبه های زکی آباد

حال که متوجه شدید زکی آباد کرج کجاست و چه ویژگی های اقلیمی و جغرافیایی دارد، بد نیست تا با دیگر جاذبه های این روستا نیز آشنا شوید. وجود آستان مقدس امامزاده اسماعیل (ع) در روستای زکی آباد سبب شده تا ساکنین روستاهای مجاور و یا گردشگرانی که از شهرهای دیگر به زکی آباد می آیند، جهت زیارت به این آستان مقدس مراجعه کنند. ضریح چوبی بقعه این امامزاده، نمایی خاص و چشم نواز برای زائرین ایجاد کرده است.

امامزاده اسماعیل زکی آباد

 

موقعیت جغرافیایی زکی آباد ساوجبلاغ

موقعیت جغرافیایی لشگر آباد بصورت زیر می باشد:

از شمال: با رضا آباد، یعقوب آباد، آران و تنکمان

از جنوب: با ماهدشت، جعفر آباد، گمرکان و غزل چشمه

از شرق: با اغلان تپه، رامجین، رمنده و آغچه حصار

از غرب: با اقبالیه، کوروش، آفتاب و نجم آباد

به دلیل آسفالت بودن جاده دسترسی راحتی به روستاها و شهرک های اطراف دارید.

 

مراکز عمومی و خصوصی

در تصویر زیر می توانید به صورت جامع و کامل امکانات عمومی موجود در روستای سرخاب کرج اعم از مراکز دولتی را مشاهده کنید.

اماکن عمومی و خصوصی در روستای زکی آباد کرج

خرید ویلا در زکی آباد کرج

زکی آباد کرج به دلیل ویژگی های اقلیمی و جغرافیایی و آثار گردشگری و تاریخی که دارد، در سالهای اخیر به یکی از مهمترین مقاصد گردشگران و ساکنین تهران و کرج برای خرید ویلا، باغ یا باغ ویلا تبدیل شده است. قرارگرفتن این روستا در سهیلیه و ویژگی هایی که دارد توجه عده زیادی را به خود جلب کرده است.

جهت خرید ویلا در سهیلیه،  خرید زمین در سهیلیه،  خرید باغ در سهیلیه البرز (زکی آباد)، یا آگاهی از قیمت ها و شرایط فروش، با کارشناسان ما در ملک مارکت تماس بگیرید.

 

 

    پاسخ

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*

    پیج اینستاگرام ملک مارکت را فالو کنید
    تماس بگیرید 09129638971