قیمت ویلا در سهیلیه چقدر است؟

قیمت ویلا در سهیلیه

قیمت ویلا در سهیلیه

قیمت ویلا در سهیلیه استان البرز از آن جهت كه از مناطق لوكس و رو به رشد اين استان محسوب مى‌شود و باغ‌هاى فراوانى دارد، براى آن دسته از افراد كه در اين منطقه ويلا دارند و يا به كار باغ‌دارى و كشاورزى مشغول هستند و همچنين افرادى كه قصد خريد و سرمايه گذارى در زمینه املاک را دارند، از اهميت زيادى برخوردار است.

بسيارى از افراد علاقه دارند كه تعطيلات آخر هفته خود را در مكانى خارج از شهر، در ميان طبيعت زيبا سپرى كنند. جايى كه علاوه برداشتن جاذبه‌هاى طبيعى و آرامش، از نظر دسترسى نيز موقعيت مناسبى داشته باشد و نيازى به رانندگى طولانى مدت براى رسيدن به آن نباشد. آب و هواى بسيار خوب، مناطق زيبا و فاصله حدود يك ساعته سهيليه تا تهران از جمله عواملى است كه اين منطقه را براى علاقه‌مندان به خريد ويلا در نزديكى تهران جذاب كرده و آگاهى از قیمت ویلا در سهیلیه را برايشان مهم ساخته است.

سهیلیه کجاست؟

روستای سهیلیه منطقه‌ای ییلاقی در شهرستان ساوجبلاغ در غرب استان البرز است که فاصله بسیار نزدیکی با تهران دارد و به مقصد بسیاری از پایتخت نشینان جهت گردش، استراحت و خرید ویلا در سال‌های اخیر تبدیل شده است. در سهیلیه خاک حاصل‌خیز و آب کافی جهت کشاورزی وجود دارد، از این رو این منطقه دارای باغات سرسبز وسیعی می‌باشد و یکی از مناطق پرورش گل‌های زینتی در استان البرز به شمار می‌رود.

علاوه بر آب و هوای مطبوع و طبیعت چشم‌نواز، روستای سهلیه جاذبه‌های دیدنی و تفریحی دیگری نیز دارد. دهکده ورزشی چهار باغ از مهم‌ترین جاذبه‌های تفریحی سهیلیه است. این مجموعه با دارا بودن پیست دوچرخه سواری، زمین‌های روباز و سرپوشیده والیبال، فوتبال، تنیس، فوتبال دستی و بیلیارد همواره مورد توجه علاقه‌مندان به تفریحات ورزشی قرار گرفته است. امام‌زادگان فضل و فاضل و بازارهای سنتی سهیلیه که می‌توان کالاهای دست‌ساز و صنایع دستی بومی را از آن‌جا تهیه کرد از دیگر جاذبه‌های این منطقه هستند.

سهیلیه کرج

عوامل موثر بر قيمت ويلا در سهيليه

پيش از خريد ويلا می بايست عوامل تاثيرگذار بر قيمت ويلا در سهيليه را به دقت مورد بررسى قرار داد. عواملى از قبيل منطقه احداث ويلا، سهولت در دسترسى، امنيت (بخصوص براى كسانى كه قصد اقامت دائم در ويلاى خود را ندارند)، امكانات رفاهى و كيفيت ساخت ويلا در تعيين قيمت آن بسيار مهم هستند و هيچ‌گاه تنها يكى از موارد ذكر شده نمى‌تواند قيمت ويلا را تعيين كند و مجموعه عواملی هستند که يك ويلا را نسبت به ديگرى با ارزش‌تر مى‌كنند.

موقعيت مكانى

مهم‌ترين و اصلى‌ترين عامل موثر بر قيمت ويلا در سهيليه ، موقعيت مكانى آن است. به عبارت ديگر موقعيت جغرافيايى كه ويلا در آن قراردارد از جنبه‌هاى گوناگون مى تواند بر قيمت آن تاثيرگذار باشد.

هنگام بررسى موقعيت مكانى ويلا بايد ظاهر محله‌اى كه ويلا در آن بنا شده است، مد نظر قرار گيرد. محيط اطراف ويلا نيز بايد مناظر زيبايى داشته باشد تا بتوان از آن لذت برد. امنيت منطقه، توجه به آينده، زمينى كه ويلا در آن ساخته شده است، سهولت دسترسى به جاده اصلى و برخوردارى از انشعابات آب، برق، گاز و تلفن نيز ديگر موارد قابل توجه هستند.

ويلاى شهركى يا مستقل

ساخت شهرك‌های ويلايی در سهيليه در سال‌های اخير رونق فراوانی پيدا كرده است و اين منطقه داراى شهرك‌هايى با ويلاهاى لوكس و گران‌قيمت مى‌باشد. ويلاهای شهركی دارای مزايايي همچون نظم ساختاری، مديريت منسجم و امكانات زيرساختی يكپارچه و نيروی خدماتی جهت رسيدگی به فضای سبز و معابر هستند. همچنين ويلاهاي ساخته شده در شهرك به دليل داشتن نگهبان ٢٤ ساعته، امنيت بالاتری نسبت به ويلاهای خارج از شهرك دارند.

ويلاهای شهرکی علاوه بر موارد ذکر شده، قوانین ومقرراتى مختص خود را دارند که مالکان بايد آن‌ها را رعایت کنند ولی ویلاهای انحصاری یا مستقل، این محدودیت‌ها را ندارند. با توجه به آنچه كه بيان شد، شهركی بودن ويلا يا مستقل بودن آن، بر قيمت ويلا در سهيليه موثر است.

ویلای شهرکی

دسترسى به مراكز خدماتى و رفاهى

مسیرهای دسترسی ویلا به مراکز درمانی، آموزشی، تفریحی، خدماتى، فروشگاه ها و مراكز خريد و نيز فاصله ويلا تا اين مراكز از جمله عوامل موثر بر تعيين قیمت ویلا در سهيليه محسوب مى‌شود. هر چه ویلا به مراکزی نظير بيمارستان، خانه بهداشت، درمانگاه، بانك، رستوران، خشك‌شويى، سوپرماركت، نانوايى، بازار ميوه و تره بار و بازارهاى محلى نزدیک‌‌تر باشد يا دسترسى راحت‌ترى به آن‌ها داشته باشد يك مزيت برای آن محسوب شده و قيمت آن نيز بالاتر است.

دسترسى به مراكز خدماتى و رفاهى هم برای ساکنان دائم و هم برای ساکنان موقت یک ویلا اهمیت بالایی دارد و همواره یکی از فاکتورهای مورد توجه خریداران ویلا بوده است.

متراژ و كيفيت ساخت ويلا

بخش عمده‌اى از هزينه خريد ويلا با توجه به متراژ زمين آن تعيين مى‌شود. همچنين تمام هزینه‌هایی که برای طراحى و ساخت ویلاها صرف می‌‌شود، بر قیمت ویلا در سهيليه تاثير می‌گذارد. سن ويلا، نوع مصالح استفاده شده در ساخت آن، نوع تاسيسات و سيستم‌هاى امنيتى در قيمت‌گذارى ويلا مورد توجه قرار مى‌گيرند.

علاوه بر آن، ويلايى كه طراحى داخلى مدرن و خاصى دارد و از مواد اوليه و اكسسورى‌هايى نظير كفپوش، كابينت، سقف كاذب و شيرآلات شيك و گران‌قيمت در ساخت آن استفاده شده است قيمت بالايى دارد. باغ يا حياط محوطه سازى شده ويلا و بهره‌مندى از امكانات رفاهى نظير استخر رو باز، سونا و جكوزى نیز به دليل صرف هزينه بيشتر هنگام ساخت آن‌ها، افزايش قيمت ويلا را در پى دارند.

تامين آب ويلا

در برخى از روستاهاى استان البرز دسترسى به منابع آب جهت كشاورزى و مصرف خانگى تقريبا در تمامى مناطق روستا آسان بوده و آب به مقدار كافى موجود است، اما در مورد منطقه سهيليه اين موضوع اندكى متفاوت است. گرچه منابع آبى در سهيليه تامين است اما برخى مناطق دسترسى آسان‌ترى به منابع آبى دارند و تامين آب ويلا براى مصارف تفريحى و باغ‌دارى امرى ساده به شمارمى رود و در برخى مناطق ديگر اين دسترسى دشوارتر است و همين موضوع، يعنى دسترسى به منابع آبى و تامين آب ويلا، يكى از عوامل موثر در تعيين قيمت ويلا در سهيليه به شمار مى‌رود.

ملكيت و سنديت ويلا

ويلا نيز مانند ساير املاك مى‌تواند سند مالكيت رسمى يا سند قولنامه‌اى داشته باشد كه تفاوت آن‌ها در نوع ثبتشان است. نوع سند مالكيت، در تعيين قيمت ويلا در سهيليه نقش دارد. ويلا بايد هنگام معامله، جواز ساخت، گواهى پايان كار و سند داشته باشد. ويلاهاى داراى سند مالكيت قانونى يا سند ثبتى، نسبت به ويلاهاى با سند قولنامه‌اى قيمت بيشترى دارند. در ازاى پرداخت هزينه بيشتر براى چنين ويلاهايى، مى‌توان از قانونى بودن معامله و صحت اطلاعات ارائه شده درباره ويلا از سوى فروشنده هنگام معامله اطمينان حاصل كرد.

در سال‌های اخیر عده‌ای از افراد فرصت طلب اقدام به ساخت ویلا در اراضی کشاورزی کرده‌اند که فاقد سند رسمی بوده و از نظر قانونی، خرید و فروش آن‌ها جرم محسوب می‌شود و اين امر براى خريداران و فروشندگان پيگيرى‌هاى قضايى را در پى خواهد داشت و مشكلاتى را براى آنان ايجاد خواهد كرد.

عکس سند ویلا

خرید ویلا در سهیلیه

مجموعه ملک مارکت، به دلیل سابقه بالا در خرید و فروش انواع ویلا و زمین در سهیلیه، گزینه های متنوعی را جهت خرید ویلای در این منطقه به شما پیشنهاد می کند. در شرایطی که قصد خرید ویلا در سهیلیه را دارید، جهت کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از آخرین قیمت ها، با کارشناسین ما تماس بگیرید.

    پاسخ

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*

    پیج اینستاگرام ملک مارکت را فالو کنید
    تماس بگیرید 09129638971