اغلان تپه هشتگرد کجاست ؟ همه چیز درباره روستای اغلان تپه

اغلان تپه کجاست

اغلان تپه هشتگرد کجاست ؟

اغلان تپه هشتگرد کجاست ؟ چه آب و هوایی دارد؟ فاصله آن تا تهران چقدر است؟ وضعیت کشاورزی و باغداری در اغلان تپه هشتگرد چگونه است؟ پاسخ تمامی سوالات خود را در این مطلب از وبلاگ ملک مارکت خواهید یافت.

اغلان تپه روستایی از توابع بخش رامجین، شهرستان چهارباغ کرج است. این روستا که دارای جمعیتی حدود 2000 نفر است، به دلیل آب و هوای مطبوعی که در بهار و تابستان دارد، مقصدی عالی برای گردشگری در فصول گرم سال است.  اغلان تپه به دلیل قرارگیری در منطقه هشتگرد به اغلان تپه هشتگرد و اغلان تپه ساوجبلاغ نیز معروف است.

مسیر دسترسی به اغلان تپه هشتگرد کجاست ؟

فاصله تهران تا اغلان تپه هشتگرد چیزی حدود 75 کیلومتر است و برای رسیدن به اغلان تپه باید چیزی حدود 1 ساعت و 15 دقیقه زمان صرف کنید. فاصله اغلان تپه با شهر کرج نیز حدود 19 کیلومتر بوده و در مدت زمانی حدود نیم ساعت قادر به رسیدن به اغلان تپه از سمت کرج خواهید بود. بهترین مسیر برای رسیدن به اغلان تپه از سمت تهران، پیمودن جاده تهران کرج و ورود به جاده اختصاصی سهیلیه است، پس از ورود به جاده اختصاصی سهیلیه، باید از روستای لشگر آباد عبور کنید تا به اغلان تپه برسید.

آب و هوای اغلان تپه هشتگرد چگونه است؟

اغلان تپه منطقه ای سرسبز با آب و هوایی معتدل است. این منطقه دارای تابستان هایی خنک و زمستان هایی با سرمای ملایم می باشد. سرمای زمستان در اغلان تپه چیزی همانند سرمای زمستان در کرج است و چندان طاقت فرسا نیست. اغلان تپه در فصول بهار و تابستان به دلیل هوای مطبوعی که دارد، میزبان گردشگران بسیاری از شهرهای مجاور از جمله کرج و تهران می باشد.

باغداری و کشاورزی در اغلان تپه هشتگرد

اغلان تپه آب و هوای مطبوعی دارد و در میان روستاهای منطقه چهارباغ، دارای بیشترین منابع آبی برای کشاورزی می باشد. خاک منطقه اغلان تپه بسیار حاصلخیز بوده و برای کشاورزی و باغداری ایده آل است. وجود منابع آب کافی و خاک حاصلخیز، سبب شده تا کشت انواع گل و گیاه و باغداری و کشاورزی در این منطقه از رونق بالایی برخوردار باشد.

جاذبه های تاریخی اغلان تپه هشتگرد

حال که متوجه شدید اغلان تپه هشتگرد کجاست و چه ویژگی های اقلیمی و جغرافیایی دارد، بد نیست تا با جاذبه های تاریخی این روستا نیز آشنا شوید. اغلان تپه ساوجبلاغ دارای مجموعه ای از بناها و یک تپه تاریخی می باشد که این تپه در سال 1382 به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. در تمام ایام سال، باستان شناسان و گردشگران بسیاری برای مشاهده این تپه باستانی راهی روستای اغلان تپه می شوند.

اغلان تپه ساوجبلاغ

خرید ویلا در اغلان تپه هشتگرد

جهت خرید ویلا، زمین یا باغ ویلا در اغلان تپه هشتگرد ، یا آگاهی از قیمت ها و شرایط فروش، با کارشناسان ما در ملک مارکت تماس بگیرید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    پاسخ

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*