اغلان تپه سهیلیه کجاست؟

اغلان تپه کجاست

اغلان تپه هشتگرد کجاست؟ چه آب و هوایی دارد؟ فاصله آن تا تهران چقدر است؟ وضعیت کشاورزی و باغداری در اغلان تپه هشتگرد چگونه است؟ پاسخ تمامی سوالات خود را در این مطلب از وبلاگ ملک مارکت خواهید یافت.

اغلان تپه روستایی از توابع بخش رامجین، شهرستان چهارباغ کرج است. این روستا که دارای جمعیتی حدود 2000 نفر است، به دلیل آب و هوای مطبوعی که در بهار و تابستان دارد، مقصدی عالی برای گردشگری در فصول گرم سال است.  اغلان تپه به دلیل قرارگیری در منطقه هشتگرد به اغلان تپه هشتگرد و اغلان تپه ساوجبلاغ نیز معروف است.

مسیر دسترسی به اغلان تپه کجاست ؟

بهترین مسیر برای رسیدن به اغلان تپه از سمت تهران، پیمودن جاده تهران کرج و ورود به جاده اختصاصی سهیلیه است، پس از ورود به جاده اختصاصی سهیلیه، باید از روستای لشگر آباد عبور کنید تا به اغلان تپه برسید.

نقشه روستای اغلان تپه کرج

 

فاصله اغلان تپه تا سهیلیه

برای رفتن به شهرک سهیلیه نیازی نیست زمان زیادی در راه باشید. فاصله کم اغلان تپه با منطقه سهلیه، دسترسی راحتی برای شما برای رفتن به دیگر شهرک ها فراهم کرده است. برای رفتن به مقصد سهیلیه 24 دقیقه در راه هستید و می بایست 13 کیلومتر رانندگی کنید.

فاصله اغلان تپه تا تهران

برای رسیدن به مقصد تهران 2 مسیر در دسترس دارید. که به طور میانگین 1 ساعت و 43 دقیقه در راه هستید. که بعد از پشت سر گذاشتن تقریباً 82 کیلوتر به تهران می رسید.

فاصله اغلان تپه تا کرج

فاصله زماانی اغلان تپه تا کرج به طور تقریبی 1 ساعت و 43 دقیقه است. شما از بین 3 مسیر می توانید به مقصد خود برسید. که تقریبی می بایست 82 کیلومتر را پشت سر بگذارید.

فاصله اغلان تپه تا تهران

 

موقعیت جغرافیایی اغلان تپه ساوجبلاغ

موقعیت جغرافیایی اغلان تپه بصورت زیر می باشد:

از شمال: با سرخاب، سعید آباد و نوکند

از جنوب: با رمنده، جعفر آباد و ماهدشت

از شرق: با سنقرآباد، ملک آباد و سلطان آباد

از غرب: با زکی آباد، اقبالیه و کوروش

به دلیل آسفالت بودن جاده دسترسی راحتی به روستاها و شهرک های اطراف دارید.

 

آب و هوای اغلان تپه ساوجبلاغ چگونه است؟

اغلان تپه منطقه ای سرسبز با آب و هوایی معتدل است. این منطقه دارای تابستان هایی خنک و زمستان هایی با سرمای ملایم می باشد. سرمای زمستان در اغلان تپه چیزی همانند سرمای زمستان در کرج است و چندان طاقت فرسا نیست. اغلان تپه در فصول بهار و تابستان به دلیل هوای مطبوعی که دارد، میزبان گردشگران بسیاری از شهرهای مجاور از جمله کرج و تهران می باشد.

 

وضعیت خرید و فروش ویلا، زمین و ملک در اغلان تپه

اغلان تپه به دلیل موقعیت جغرافیایی (فاصله نزدیکه به سهیلیه، کردان، هشتگرد، کرج و تهران) و آب و هوای مطبوعی که دارد، می تواند از اهداف خوبی جهت سرمایه گذاری و خرید ملک به خصوص زمین باشد.

 

باغداری و کشاورزی در اغلان تپه

اغلان تپه آب و هوای دلنشینی دارد و در میان روستاهای منطقه چهارباغ، دارای بیشترین منابع آبی برای کشاورزی می باشد. خاک منطقه اغلان تپه بسیار حاصلخیز بوده و برای کشاورزی و باغداری ایده آل است. وجود منابع آب کافی و خاک حاصلخیز، سبب شده تا کشت انواع گل و گیاه و باغداری و کشاورزی در این منطقه از رونق بالایی برخوردار باشد.

 

جاذبه های تاریخی اغلان تپه کرج

حال که متوجه شدید اغلان تپه هشتگرد کجاست و چه ویژگی های اقلیمی و جغرافیایی دارد، بد نیست تا با جاذبه های تاریخی این روستا نیز آشنا شوید. اغلان تپه ساوجبلاغ دارای مجموعه ای از بناها و یک تپه تاریخی می باشد که این تپه در سال 1382 به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. در تمام ایام سال، باستان شناسان و گردشگران بسیاری برای مشاهده این تپه باستانی راهی روستای اغلان تپه می شوند.

اغلان تپه ساوجبلاغ

 

مراکز عمومی و خصوصی در اغلان تپه

در تصویر زیر می توانید به صورت جامع و کامل امکانات عمومی موجود در روستای اغلان تپه کرج اعم از مراکز دولتی را مشاهده کنید.اماکن خصوصی و دولتی اغلان تپه

    پاسخ

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*

    پیج اینستاگرام ملک مارکت را فالو کنید