قاسم آباد کرج کجاست ؟

قاسم آباد کرج کجاست

قاسم آباد کرج کجاست؟ چه آب و هوایی دارد؟ فاصله آن تا تهران چقدر است؟ وضعیت کشاورزی و باغداری در قاسم آباد کرج چگونه است؟ پاسخ تمامی سوالات خود را در این مطلب از وبلاگ ملک مارکت خواهید یافت.

قاسم آباد یکی از بزرگترین روستاهای ساوجبلاغ کرج است که ترکیبی از بافت روستایی و شهری داشته و معماری کلی منطقه، تلفیقی از خانه های نوساز به فرم شهری و خانه های قدیمی و سنتی به فرم روستایی می باشد. قاسم آباد جمعیتی حدود 6000 نفر داشته و بهترین  از لحاظ امکانات در کنار سرخاب محسوب می شود.

مسیر دسترسی به قاسم آباد کرج کجاست ؟

به طور کلی فاصله قاسم آباد کرج تا تهران، چیزی حدود 87 کیلومتر است. اگر ساکن تهران هستید و قصد سفر به قاسم آباد را دارید، آسان ترین مسیر برای شما از سمت اتوبان تهران کرج است. برای رفتن به قاسم آباد شما باید اتوبان تهران کرج را ادامه داده تا به اتوبان کرج قزوین برسید. از اتوبان کرج قزوین باید مسیر خود را به سمت “خیابان چمران جنوب” تغییر داده تا به “میدان انقلاب” و پس از آن به “جاده قدیم قزوین” که به “جاده 32 قزوین” نیز معروف است، برسید.

در جاده قدیم قزوین باید مسیر خود را به سمت شرق ادامه دهید تا پس از طی کردن حدود 10کیلومتر به روستای خوش آب و هوای قاسم آباد برسید.

فاصله قاسم آباد تا تا تهران

 

قاسم آباد بزرگ، کوچک، آقا و گرجی کدام صحیح است؟

شهرستان ساوجبلاغ دارای 447 آبادی است که در بین آنها چند روستا با نام مشابه قاسم آباد شناخته می شود. در ادامه شما را با نام کامل و صحیح آنها آشنا می کنیم.

1_ روستای قاسم آباد آقا: در بخش مرکزی دهستان سعید آباد قرار دارد. براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۹۱۸ نفر (۲۲۰خانوار) بوده‌ است.

نقشه روستای قاسم آباد آقا

 

2_ روستای قاسم آباد کوچک: این روستا در دهستان تنکمان شمالی قرار دارد. که براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۱٬۲۷۵ نفر (۳۱۳خانوار) بوده‌ است.

نقشه روستای قاسم آباد کوچک

 

3_ روستای قاسم آباد بزرگ:  این منطقه از توابع بخش مرکزی، دهستان سعید آباد است.جمعیت آن حدود ۶ هزار نفر ایرانی و بیش از ۳ هزار نفر تبعه خارجی می رسد.

نقشه روستای قاسم آباد بزرگ

 

4_ روستای قاسم آباد گرجی: روستایی از بخش چهارباغ، دهستان رامجین است. جمعیت تایین شده برای آن در سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵ برار با  ۱٬۱۲۶ نفر (۲۶۲خانوار) بوده‌ است.

نقشه روستای قاسم گرجی کرج

 

5_ روستای قاسم آباد: روستایی در بخش مرکزی، دهستان سعید آباد است. که از نظر موقعیت جغرافیایی در شمال ایقربلاغ و شرق قاسم آباد بزرگ قرار گرفته است.

نقشه روستای قاسم آباد

آب و هوای قاسم آباد کرج چگونه است؟

قاسم آباد کرج از لحاظ آب و هوایی منطقه ای معتدل است که در تابستان ها خنک و سرمایی ملایم در زمستان دارد. این روستا به دلیل خوش آب و هوا بودن داری باغ ها و مناطق سرسبز فراوانی می باشد. وجود فضاهای سبز و پوشش گیاهی متنوع فضای مناسبی  را برای ساکنین تهران و حتی کرج  فراهم کرده است. دیدن زیبایی های طبیعت می تواند بهترین موقعیت برای دور شدن از شلوغی های شهری باشد.

 

باغداری و کشاورزی در قاسم آباد کرج

قاسم آباد کرج به دلیل آب و هوای خوب، خاک غنی و منابع آبی کافی، یکی از قطب های باغداری و کشاورزی در منطقه ساوجبلاغ بوده و میوه هایی نظیر هلو، شلیل و آلو در آن تولید می شود. کشاورزی و باغداری در این روستا به دلیل شرایطی اقلیمی فوق العاده ای که دارد، از رونق بالایی برخوردار است.

 

جاذبه های قاسم آباد آقا هشتگرد

حال که متوجه شدید قاسم آباد کرج کجاست و به چه نام هایی شناخته می شود؛ بد نیست تا با یکی از آثار تاریخی روستای قاسم آباد آقا آشنا شوید.

بنای بسیار زیبای این امامزاده در میان قبرستان عمومى روستاى قاسم آباد آقا از دهستان سعیدآباد واقع شده است. می توان گفت بسیار مورد توجّه اهالى قرار گرفته است. در میان قبرستان پنج هکتارى این روستا، دو درخت چنار و یک درخت بید قطور و کهن وجود دارد که هنوز هم سرسبز و رو به رشدند و به گفته سالخوردگان محلّى عمرى بیش از 800 سال دارند. با توجّه به اینکه وسط این درخت‏ها خالى است. با توجه به سن این درختان می توان به قدمت ساختمان این زیارتگاه پی برد.

امام زاده جواد قاسم آباد آقا هشتگرد

 

خرید ویلا در قاسم آباد کرج

جهت خرید ویلا، زمین یا باغ ویلا در قاسم آباد کرج، یا آگاهی از قیمت ها و شرایط فروش، با کارشناسان ما در ملک مارکت تماس بگیرید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    پاسخ

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*

    پیج اینستاگرام ملک مارکت را فالو کنید
    تماس بگیرید 09129638971