قاسم آباد کرج کجاست ؟

قاسم آباد کرج کجاست

قاسم آباد کرج کجاست ؟

قاسم آباد کرج کجاست ؟ چه آب و هوایی دارد؟ فاصله آن تا تهران چقدر است؟ وضعیت کشاورزی و باغداری در قاسم آباد کرج چگونه است؟ پاسخ تمامی سوالات خود را در این مطلب از وبلاگ ملک مارکت خواهید یافت.

قاسم آباد یکی از بزرگترین روستاهای منطقه تهراندشت است که ترکیبی از بافت روستایی و شهری داشته و معماری کلی منطقه، تلفیقی از خانه های نوساز به فرم شهری و خانه های قدیمی و سنتی به فرم روستایی می باشد. قاسم آباد جمعیتی حدود 6000 نفر داشته و بهترین منطقه تهراندشت از لحاظ امکانات در کنار سرخاب محسوب می شود.

مسیر دسترسی به قاسم آباد کرج کجاست ؟

به طور کلی فاصله قاسم آباد کرج تا تهران، چیزی حدود 70 کیلومتر است. اگر ساکن تهران هستید و قصد سفر به قاسم آباد را دارید، آسان ترین مسیر برای شما از سمت اتوبان تهران کرج است. برای رفتن به قاسم آباد شما باید اتوبان تهران کرج را ادامه داده تا به اتوبان کرج قزوین برسید. از اتوبان کرج قزوین باید مسیر خود را به سمت “خیابان چمران جنوب” تغییر داده تا به “میدان انقلاب” و پس از آن به “جاده قدیم قزوین” که به “جاده 32 قزوین” نیز معروف است برسید.

در جاده قدیم قزوین باید مسیر خود را به سمت شرق ادامه دهید تا پس از طی کردن حدود 10کیلومتر به روستای خوش آب وهوای قاسم آباد برسید.

آب و هوای قاسم آباد کرج چگونه است؟

قاسم آباد کرج از لحاظ آب وهوایی منطقه ای خوش آب و هوا با هوایی معتدل در تابستان ها و سرمایی ملایم در زمستان هاست. قاسم آباد کرج به دلیل آب و هوایی که دارد، دارای باغ ها و مناطق سرسبز فراوانی می باشد. قاسم آباد کرج در فصل تابستان دارای هوای معتدل و نسبتا خنکی می باشد و برای ساکنین تهران و حتی کرج می تواند بهترین مکان برای دور شدن از شلوغی های شهری باشد.

باغداری و کشاورزی در قاسم آباد کرج

قاسم آباد کرج به دلیل آب و هوای خوب، خاک غنی و منابع آبی کافی، یکی از قطب های باغداری و کشاورزی در منطقه ساوجبلاغ بوده و میوه هایی نظیر هلو، شلیل و آلو در آن تولید می شود. کشاورزی و باغداری در این روستا به دلیل شرایطی اقلیمی فوق العاده ای که دارد، از رونق بالایی برخوردار است.

جاذبه های تاریخی قاسم آباد کرج

حال که متوجه شدید قاسم آباد کرج کجاست و چه ویژگی های اقلیمی و جغرافیایی دارد، بد نیست تا با جاذبه های تاریخی این روستا نیز آشنا شوید. قاسم آباد گرجی از معدود روستاهای دارای قلعه در استان البرز به حساب می آید، این روستا به دلیل قدمتی که دارد، دارای یک قلعه قدیمی می باشد و معماری و بافت  کلی آن، بسیار سنتی و چشم نواز است.

پیرامون قلعه روستای قاسم آباد، تعدادی خانه قدیمی و بدون گنبد وجود دارد که داخل یک حصار قرار گرفته اند. این قلعه یکی از آثار باستانی ارزشمند روستای قاسم آباد است که همه ساله گردشگران زیادی را به سمت این روستای ییلاقی می کشاند.

قلعه قاسم آباد کرج

خرید ویلا در قاسم آباد کرج

جهت خرید ویلا، زمین یا باغ ویلا در قاسم آباد کرج، یا آگاهی از قیمت ها و شرایط فروش، با کارشناسان ما در ملک مارکت تماس بگیرید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    پاسخ

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*