قیمت زمین در سهیلیه چقدر است؟

قیمت زمین در سهیلیه

قیمت زمین در سهیلیه

قیمت زمین در سهیلیه می تواند برای افرادی که قصد خرید، فروش و یا تعویض زمین در این منطقه را دارند، بسیار مورد توجه قرار گیرد. زندگی در شهرهای شلوغ و مملو از آپارتمان و آلودگی ممکن است اثرات روحی و جسمی نامطلوبی را در انسان به وجود آورد و گاهی نیاز است تا جهت تلطیف روح و کسب انرژی و آرامش اندکی از آن محیط فاصله گرفت.

در سال های اخیر، سهیلیه به دلیل مساعد بودن آب و هوا و خاک آن و همچنین فاصله کوتاهی که تا شهرهای شلوغ و پرجمعیت تهران و کرج دارد، مورد توجه و استقبال افرادی که تمایل دارند اوقاتی را در یک مکان با جاذبه های طبیعی، هوای تمیز و دور از تنش شهرهای بزرگ بگذرانند، قرار گرفته است. از این رو بررسی قیمت زمین در سهیلیه و عوامل موثر بر آن نیز نسبت به گذشته اهمیت بیشتری پیدا کرده است.

سهیلیه کجاست؟

روستای سهیلیه در شهرستان ساوجبلاغ استان البرز قرار دارد که از جنوب به اشتهارد، از غرب به سعید آباد و از شرق به چهارباغ منتهی می شود و در شمال آن نیز آزادراه کرج قزوین قرار دارد. این روستا که حدود یک تا یک ساعت و نیم با تهران فاصله دارد به دلیل دسترسی آسان و امکانات رفاهی به عنوان یک مکان مناسب جهت تفریح و اقامت در میان پایتخت نشینان شناخته می شود.

سهیلیه آب و هوای معتدلی دارد. خاک حاصلخیز آن از درختان بلند، سرسبز، باغ های میوه و گل های زینتی پوشیده است که زیبایی آن چشم هر بیننده ای را خیره کرده و گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند.

سهیلیه کزج

عوامل موثر بر قیمت زمین در سهیلیه

یکی از نکات بسیار مهم که هنگام خرید و فروش زمین مطرح می شود، تعیین قیمت زمین بر اساس اصول و قواعد خاصی است که با در نظر گرفتن تمامی عوامل موثر بر آن انجام می شود. قیمت زمین در سهیلیه را می توان بر اساس عوامل مختلفی چون وضعیت سند و مالکیت زمین، موقعیت جغرافیایی و امکانات موجود در منطقه و همچنین پیش بینی آینده آن تعیین کرد.

رونق ساخت و ساز در منطقه مجاور زمین

یکی از اصول تعیین قیمت زمین در سهیلیه، توجه به آبادانی منطقه و محله ای است که زمین در آن قرار دارد. میزان ساخت و ساز انجام شده در منطقه تا کنون و پیش بینی آینده منطقه رابطه مستقیمی با قیمت زمین دارد.

میزان ساخت و سازهای انجام شده در گذشته و رونق کنونی ساخت و سازها در یک منطقه، سرعت پیشرفت آن منطقه را نشان می دهد. سرعت پیشرفت به معنای سرعت دست یابی به امکانات زیرساختی نظیر آب، برق، گاز و تلفن و کوچه ها و خیابان های آسفالت شده است. خرید و فروش زمین واقع در یک منطقه به اصطلاح آباد، راحت تر بوده و این زمین ارزش سرمایه گذاری بیشتر و قیمت بالاتری نیز دارد.

حریم شخصی و امنیت منطقه

در تعیین قیمت زمین در سهیلیه، عوامل بسیاری دخیل هستند که از جمله مهمترین آن ها می توان به امنیت منطقه ای که زمین در آن قرار دارد، اشاره کرد. از راه های مختلف نظیر گفتگو با افراد محلی و بومی و پرس وجو از آن ها می توان از امنیت محله اطمینان کسب کرد.

بسیاری از افراد قصد دارند زمین خریداری شده را به باغ، باغچه و یا ویلا تبدیل کنند و از میان آن ها، شمار زیادی تنها در تعطیلات به باغ یا ویلای خود مراجعه می کنند. پس لازم است زمینی که خریداری می کنند در منطقه ای با امنیت بالا واقع شده باشد تا در نبود آن ها، حریم خصوصیشان حفظ شده و خسارتی به اموالشان وارد نگردد. به همین جهت هر چه امنیت یک منطقه بیشتر باشد، قیمت زمین های آن منطقه نیز بالاتر است.

زمین در سهیلیه

فضای سبز و چشم انداز منطقه

در راستای عوامل موثر بر قیمت زمین در سهیلیه می توان به وجود پوشش گیاهی، فضای سبز و همچنین چشم انداز زمین به زیبایی های طبیعی اشاره کرد. زمین های این روستا به طور عمده جهت کشاورزی و ساخت باغ، باغچه و یا ویلا مورد استفاده قرار می گیرند، پس با توجه به نوع پوشش گیاهی می توان اطلاعاتی در خصوص آب و هوا، میزان بارش، نوع خاک و میزان منابع آبی منطقه کسب کرد و در خصوص خرید زمین و قیمت آن مطابق با کاربری مورد نظر تصمیم گیری کرد.

روستای سهیلیه پوشیده از درختان میوه، باغ های گل و گیاهان سبز و خرمی است که در تمام فصل های سال زیبایی خاصی به این منطقه می بخشند. امکان بهره بردن از این زیبایی ها و داشتن چشم انداز مناسب به آن ها یک امتیاز بزرگ محسوب می شود.

دسترسی به امکانات شهری

روستای سهیلیه به دلیل وجود باغ ها و ویلاهای فراوان و رفت و آمد زیاد مسافران از شهرهای بزرگ تهران و کرج، دارای امکانات رفاهی و خدماتی متنوعی است، اما چگونگی دسترسی زمین به این مراکز، خود یک عامل موثر بر تعیین قیمت زمین در سهیلیه می باشد.

نزدیکی زمین به درمانگاه، داروخانه، فروشگاه های مواد غذایی، نانوایی، پمپ بنزین و گازوئیل و همچنین جاده و معابر اصلی این روستا یک ویژگی مهم و مثبت برای آن به شمار می رود. همچنین هرچه دسترسی زمین به مراکز یاد شده آسان تر باشد، قیمت آن نیز نسبت به زمین های دور افتاده و فاقد دسترسی مناسب بالاتر است.

دسترسی به منابع آبی

گرچه مشکل کم آبی در سال های اخیر به دلیل کاهش بارندگی و استفاده بیش از حد از منابع آب زیرزمینی به یک معضل جدی و بحرانی برای کشاورزان و باغ داران تبدیل شده است، اما وضعیت در سهیلیه به گونه دیگری است و به دلیل عبور رودخانه کردان از این روستا، سهیلیه با مشکل آبی کم تری نسبت به سایر شهرها و روستاهای نزدیک به تهران روبرو است.

در سهیلیه منابع آبی فراوانی موجود است اما آسان بودن یا دشوار بودن دسترسی به این منابع، بر قیمت زمین در سهیلیه موثر است و دسترسی مناسب به منابع آب، تداوم سرسبزی و آبادانی را در مناطق مختلف آن مشخص می کند.

وضعیت سند

نوع سند یک زمین نقش تعیین کننده ای در قیمت آن دارد. برای بسیاری از افراد، خرید و فروش زمین، یکی از بزرگ ترین فعالیت های اقتصادی است که در طول زندگی خود انجام می دهند، پس لازم است پیش از معامله از قانونی و بی نقص بودن آن، اطمینان کسب کنند. بهترین راه جهت کسب اطمینان از سالم بودن معامله یک زمین، بررسی نوع سند زمین و مطالعه آن توسط خریدار پیش از انجام معامله است تا صحت مواردی نظیر تطابق مالک با فروشنده، متراژ، محدوده و موقعیت مکانی زمین سنجیده شود.

زمین ها در سهیلیه با اسناد رسمی، قولنامه ای و یا مشاع معامله می شوند و قیمت زمین در سهیلیه به نوع این اسناد بستگی دارد و در این میان، زمین های سنددار به دلیل ثبت رسمی در سازمان اسناد و املاک کشور از وجهه قانونی و قیمت بالاتری برخوردار هستند.

سند زمین

خرید زمین در سهیلیه

مجموعه ملک مارکت، به دلیل سابقه بالا در خرید و فروش انواع ویلا و زمین در سهیلیه، گزینه های متنوعی را جهت خرید زمین در منطقه سهیلیه به شما پیشنهاد می کند. در شرایطی که قصد خرید زمین در سهیلیه را دارید، جهت کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از آخرین قیمت ها، با کارشناسین ما تماس بگیرید.

    پاسخ

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*

    پیج اینستاگرام ملک مارکت را فالو کنید
    تماس بگیرید 09129638971