آغچه حصار کرج کجاست؟

20اسفند1399
0 نظر

آغچه حصار، روستایی از توابع بخش رامجین شهرستان چهارباغ در استان البرز ایران است. که آب و هوای منحصر به فرد آن سبب شده تا مسافران زیادی هر سال برای گذراندن اوغات فراغت خود این منطقه تاریخی و زیبا را انتخاب کنند. این روستای ییلاقی به دلیل خاک مناسبی که دارد، زمین های حاصلخیزی برای باغداری و کشاورزی دارد.

 

موقعیت جغرافیایی روستای آغچه حصار سهیلیه

موقعیت جغرافیایی آغچه حصار بصورت زیر می باشد:

 • از شمال: با سرخاب، سعید آباد و آران
 • از جنوب: با رمنده، جعفر آباد و اسماعیل آباد
 • از شرق: با رامجین، لشکر آباد و سنقر آباد
 • از غرب: با اقبالیه، کوروش و زکی آباد

به دلیل آسفالت بودن جاده دسترسی راحتی به روستاها و شهرک های اطراف دارید.

نقشه آغچه حصار

 

املاک آغچه حصار چه وضعیتی دارند؟

املاک در آغچه حصار از جمله زمین و ویلا اغلب دارای سند مادر هستند. برخی مالکان نیز در سالهای اخیر اقدام به دریافت سند دفترچه و یا تک برگ بصورت تفکیکی نموده اند. برای کسانی که تمایل به خرید زمین برای ساخت ویلای دلخواه خود هستند، این روستای خوش آب و هوا انتخاب مناسبی است.

 

قیمت زمین در آغچه حصار

برای خرید یک زمین مناسب باید به نکات زیادی توجه کرد. از مهم ترین عواملی که در انتخاب یک زمین مناسب موثر است

 • نوع کاربری زمین
 • ویژگی های ساختاری
 • اندازه ها و ابعاد
 •  موقعیت جغرافیایی

مواردی که در بالا مطرح کردیم بر قیمت و ارزش زمین تاثیر گذار هستند. در نظر داشته باشید زمینی که خریداری می کنید در حال حاضر و آینده تحت چه نوع کاربری است.

** جهت اطلاع از قیمت زمین در آغچه حصار می توانید با مشاورین ما در ملک مارکت تماس بگیرید **

قیمت ویلا در آغچه حصار

برای قیمت گذاری یک ویلا عوامل زیادی را باید مد نظر داشته باشیم. چرا که هم قیمت زمین و هم قیمت ساخت ویلا در خرید نقش مهمی دارند. در ادامه مهم ترین نکاتی که در تعیین قیمت ویلا موثر است را با هم مرور می کنیم.

 • سود فروشنده
 • محاسبه متراژ و قیمت زمین
 •  شهرکی یا مستقل بودن ویلا
 • محاسبه متراژ ویلا و هزینه ساخت ویلا
 • بررسی امکانات عمومی، سرمایشی و گرمایشی و…
 • محاسبه هزینه و قیمت تمام شده ساخت ویلا و طراحی داخلی آن.

** جهت اطلاع از قیمت ویلا در آغچه حصار می توانید با مشاورین ما در ملک مارکت تماس بگیرید **

 

آب و هوای آغچه حصار

روستای همیشه سر سبز آغچه حصار به دلیل موقعیت جغرافیایی و نزدیکی به منطقه سهیلیه آب و هوای مناسبی دارد. به طوری که تابستان های خنک و زمستان های نسبتا سرد اما قابل تحملی دارد.

فاصله زمانی و مسافتی آغچه حصار کرج

در اینجا فاصله روستای آغچه حصار با چند منطقه که بیشترین رفت و آمد را دارند مشخص کردیم.

فاصله آغچه حصار تا کرج: برای رفتن به کرج 3 مسیر در دسترس است. که به صورت تقریبی از نظر زمانی 48 دقیقه و از نظر مسافتی 28 کیلومتر در راه هستید.

فاصله آغچه حصار تا تهران: برای حرکت کردن به مقصد تهران 1 مسیر روی نقشه مشخص شده است. که به طور میانگین از نظر زمانی 1 ساعت و 30 دقیقه و از نظر مسافتی 80 کیلومتر در راه هستید.

فاصله آغچه حصار تا سهیلیه: برای رفتن به مقصد سهیلیه تنها 1 مسیر جاده ای وجود دارد که به طور تقریبی می توان گفت بعد از 19 دقیقه رانندگی و پیمودن2816 کیلومتر رسیده اید.

 

جمعیت آغچه حصار

این روستا در دهستان اغلان‌تپه قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۱٬۰۴۹ نفر (۲۶۷خانوار) بوده‌ است. این آمار را می توانید از سایت نفوس و مسکن مشاهده کنید.

 

کشاورزی و باغداری در روستای آغچه حصار

طبیعت زیبای این روستا و مناظر دیدنی ای که دارد، توچه هر مسافر و گردشگری را به خود جلب می کند. باغ های متعدد و  آب و هوای دلپذیرش حاکی از خاک حاصلخیز است.

 

تپه باستانی آغچه حصار

تپه باستانی آغچه حصار در استان تهران، شهرستان ساوجبلاغ و در موقعیت روستای آغچه حصار از توابع بخش چهار باغ واقع گردیده است. کشفیات باستان شناختی شامل سفال‌های بسیار زیبای خاکستری را شامل می‌شود. خمیره سفال‌ها بیشتر خاکستری و نخودی و قرمز و پوشش آن‌ها خاکستری و نخودی رنگ است. احتمالا با وجود سفال‌های خاکستری یک دوره اجتماعی در عصر آهن داشته‌ است.

قلعه تاریخی آغچه حصار

 

مراکز عمومی و خصوصی در آغچه حصار

در تصویر زیر می توانید به صورت جامع و کامل امکانات عمومی موجود در روستای آغچه حصار کرج اعم از مراکز دولتی را مشاهده کنید.

اماکن دولتی و خصوصی آغچه حصار

پیام بگذارید