روستای عرب آباد خسروی کجاست؟

5اردیبهشت1400
0 نظر
عرب آباد خسروی

روستای عرب آباد خسروی کجاست؟

روستای عرب آباد خسروی کجاست؟ چه آب و هوایی دارد؟ مسیر دسترسی آن از کجاست؟ وضعیت کشاورزی و باغداری در عرب آباد خسروی چگونه است؟ پاسخ تمامی سوالات خود را در این مطلب از وبلاگ ملک مارکت خواهید یافت.

عرب آباد خسروی یکی از روستاهای استان البرز می باشد که در دهستان چهار دانگه از بخش مرکزی شهرستان چهار باغ قرار گرفته است. بر اساس آخرین تقسیمات کشوری، شهرستان چهار باغ نیز از توابع ساوجبلاغ به حساب می آید.

مهاجر پذیر بودن از جمله خصوصیات بارز این روستا است و شاید برایتان جالب باشد که بدانید درصدی از جمعیت عرب آباد خسروی را اتباع افغانی تشکیل می دهند. در سال های اخیر، مردم از سایر شهرها به ویژه تهران و کرج به این روستا آمده و با خرید ملک و تبدیل آن به ویلا و باغ توانسته اند موجبات رشد اقتصادی را برای اهالی این روستای زیبا فراهم آورند.

مسیر دسترسی به عرب آباد خسروی چیست؟

افرادی که می خواهند از کرج به روستای عرب آباد خسروی بروند، می توانند مسیری 38 کیلومتری را در کمتر از چهل دقیقه با خودروی خود طی کنند. این مسیر برای آن هایی که از تهران حرکت می کنند با پیمودن 89 کیلومتر، حدود یک ساعت و نیم طول می کشد.

رفت و آمد به سمت روستای عرب آباد خسروی بسیار راحت است که همین امر موجب شده خیلی از افراد به این منطقه سفر کنند. برای رفتن به روستا می توانید از سمت اتوبان کرج- قزوین به طرف جاده سهیلیه و یا این که به سمت جاده چهار باغ حرکت کنید و پس از پیمودن چند کیلومتر خود را به این منطقه برسانید. روستای عرب آباد خسروی از شرق با ملک آباد و از غرب نیز با رامجین همسایه است.

آب و هوای عرب آباد خسروی چگونه است؟

این روستا از آب و هوایی چهار فصل و معتدل برخوردار است. تابستان این منطقه مطبوع و زمستان نسبتا معتدلی دارد. به لطف وجود شکوفه درختان در فصل بهار و همچنین رنگ های نارنجی و زرد برگ ها در پاییز، عرب آباد خسروی در این فصول بسیار دیدنی و زیبا می باشد. افرادی که می خواهند از هوای آلوده شهر فرار کنند، می توانند ریه های خود را از هوای تازه این روستا در فصل بهار پر کنند.

کشاورزی و باغداری در عرب آباد خسروی

وجود منابع آب زیر زمینی و قنات جاری، موجب شده تا عده ای از اهالی روستا به امر کشاورزی و باغداری مشغول شوند و از این طریق به کسب درآمد بپردازند. این ناحیه، از زمین های کشاورزی مناسبی برخوردار است که افراد بسیاری با اجاره نمودن این زمین ها، محصولات مختلفی را پرورش می دهند. همچنین قنات تاریخی روستا که از کوه نمار سرچشمه می گیرد در طول سال همواره پر آب می باشد و بستری مناسب را برای باغداری فراهم آورده است.

از ویژگی های جالب این روستا، کشت صیفی جات و سایر محصولات کشاورزی به صورت گلخانه ای است. در عرب آباد خسروی حدود 50 گلخانه وجود دارد که منبع درآمدی برای زنان و مردان این روستا شده است.

آثار تاریخی و تفریحی عرب آباد خسروی

عرب آباد خسروی یکی از روستاهای باستانی شهر ساوجبلاغ به حساب می آید. این منطقه با داشتن آثاری به جای مانده از دوران های گذشته، از پیشینه تاریخی غنی و برجسته ای برخوردار است. همان طور که اشاره کردیم عرب آباد، دارای قناتی پر آب می باشد که قدمت آن به دوره قاجار بر می گردد و به عنوان یک آثار تاریخی ارزشمند در مرحله ثبت قرار گرفته است.  به علاوه امام زاده هاشم، حمام تاریخی، کوره آهک پزی و قبرستان از دیگر آثار تاریخی هستند که موجب شده از سوی گردشگران و مسافران این ناحیه بسیار مورد توجه قرار بگیرد.

این روستا علاوه بر آثار تاریخی از جاذبه های طبیعی بسیاری نیز برخوردار است که با توسعه زیر ساخت های لازم و فراهم آوردن امکانات رفاهی، این پتانسیل را دارد که به مکانی مناسب برای جذب گردشگر در آینده تبدیل شود.

عرب آباد خسروی

خرید ویلا در عرب آباد خسروی

جهت خرید ویلا، زمین یا باغ ویلا در عرب آباد خسروی، یا آگاهی از قیمت ها و شرایط فروش، با کارشناسان ما در ملک مارکت تماس بگیرید.

 

 

 

 

 

پیام بگذارید