قیمت ویلا در سرخاب چقدر است؟

قیمت ویلا در سرخاب

قیمت ویلا در سرخاب

قیمت ویلا در سرخاب و اطلاع از آن یکی از مواردی است که در یکی دو سال اخیر برای ساکنین کلان شهرهای مجاور بسیار حائز اهمیت شده است. با گسترش مشکلات زندگی در شهرهای بزرگ نظیر آلودگی و تراکم بالای جمعیت و اتومبیل‌ها، ساکنان این شهرها بیش از گذشته تمایل دارند که اوقاتی را در مناطق طبیعی، آرام، زیبا و دور از هیاهوی زندگی شهری سپری کنند. از نقطه نظر اقتصادی نیز سرمایه گذاری در بازار مسکن در سال‌های اخیر به یک فعالیت اقتصادی پر سود و امن تبدیل شده است.

در نتیجه بسیاری از مردم جهت افزایش دارایی‌ها و سرمایه‌های خود و همچنین فراهم آوردن بستری مناسب جهت اقامت و تفریح خود و سایر اعضای خانواده‌شان، ‌اقدام به خرید ویلا در مناطق خوش آب و هوا نموده‌اند. طبیعت زیبا، آب و هوای مطبوع، باغ‌های میوه فراوان، جاذبه‌های طبیعی و سهولت دسترسی از کلان شهرهای تهران و کرج، روستای سرخاب را به یکی از مقاصد مورد علاقه خریداران ویلا در سال‌های اخیر، تبدیل کرده است، به همین جهت، آگاهی از قیمت ویلا در سرخاب برای بسیاری از افراد حائز اهمیت می‌باشد.

سرخاب کجاست؟

سرخاب که نام اصلی آن سرخ آباد است در شهرستان ساوجبلاغ استان البرز واقع شده است و به نگین تهراندشت و بهشت ساوجبلاغ نیز شهرت دارد. این روستای ییلاقی که با شهر کرج حدود 30 کیلومتر و با شهر تهران حدود 80 کیلومتر فاصله دارد، به دلیل برخورداری از آب و هوای دلنشین، عبور رودخانه‌های سرخاب و عباس آباد از شرق آن و همچنین خاک حاصل‌خیز، پوشیده از درختان میوه‌ای است که در بهار با شکوفه‌‌های زیبای و در پاییز با برگ‌های رنگارنگ خود، زیبایی خاصی به این منطقه بخشیده‌اند.

سرخاب علاوه بر جاذبه‌های طبیعی فراوان، دیدنی‌های تاریخی و مذهبی را نیز در خود جای داده است. تپه سرخاب، تپه‌‌ای باستانی از دوره تیموریان که در فاصله یک کیلومتری این روستا قرار دارد و همچنین امامزاده جواد (ع) قاسم آباد آقا و امامزاده جواد عباس آباد کوچک، از جمله مهم‌ترین آثار تاریخی و اماکن مذهبی آن به شمار می‌روند.

روستای سرخاب

عوامل موثر بر قیمت ویلا در سرخاب چیست؟

تعیین قیمت ویلا در سرخاب تنها با داشتن آگاهی کامل از شرایط منطقه‌ای که ویلا در آن ساخته شده است، امکانات رفاهی موجود در آن منطقه، چشم‌اندازهای اقتصادی آن و همچنین کیفیت ساخت ویلا امکان‌پذیر است و اظهار نظر قطعی درباره آن بدون در نظر گرفتن موارد ذکر شده، امری نادرست تلقی می‌شود.

ميانگين قيمت زمين در منطقه

اگر پارامترهاي موثر بر قيمت ويلا در سرخاب را دسته بندی كنيم، بيشترين سهم به قيمت زمينی كه ويلا در آن احداث می شود و يا به عبارت ديگر مكان قرارگيري ويلا، اختصاص مي‌يابد. قيمت زمين نيز خود متاثر از عوامل مختلفي است. از نقطه نظر تاثير نوع كاربري بر قيمت زمين، مي توان گفت اراضي كشاورزي به دليل عدم صدور جواز ساخت از سوی شهرداری‌ها، قيمت پايين‌تري نسبت به زمين‌هاي مسكوني دارند.

بخش عمده‌اي از زمين‌هاي سرخاب را در سال‌هاي گذشته زمين‌هاي زراعي تشكيل مي‌داد اما با رونق ساخت ويلا در اين منطقه و سود بالاي حاصل از فروش زمين‌هاي مسكوني، بسياري از اين زمين‌ها در سال‌هاي اخير تغيير كاربري دادند. موقعيت جغرافيايي زمين، امنيت منطقه، سهولت دسترسي به خيابان‌ها و جاده‌هاي اصلي و همچنين چشم‌اندازهاي اقتصادي و طرح‌هاي توسعه شهري از ديگر عوامل تاثيرگذار بر قيمت زمين در سرخاب مي‌باشد.

متراژ، مساحت و معماری ویلا

متراژ زیر بنا و متراژ کل ویلا (زمین ویلا) فاکتور بسیار مهم و تعیین کننده‌ای است که هنگام برآورد قیمت یک ویلا در سرخاب، باید آن را مد نظر قرار داد. علاوه بر مساحت، نوع طراحی داخلی ویلا نیز از اهمیت بالایی در قیمت آن برخوردار است. محوطه‌‌سازی‌های انجام شده نظیر آلاچیق، فضای سبز درختکاری شده و خانه‌های درختی و امکانات رفاهی نظیر استخر، سونا، جکوزی، سالن ورزشی و باربیکیو به دلیل صرف هزینه‌های بالا جهت طراحی و ساخت آن‌ها، قیمت تمام شده ویلا را نیز افزایش می‌دهند. ویلا نوساز باشد یا قدیمی، در ساخت آن از مواد و مصالح لوکس و گران قیمت استفاده شده باشد یا متریال ارزان قیمت و این که سیستم سرمایش و گرمایش آن چگونه باشد، همگی مواردی هستند که در تعیین قیمت ویلا نقش دارند.

ویلا سرخاب

شهرکی بودن یا انحصاری بودن ویلا

انتخاب ميان ويلاي شهركي يا ويلاي مستقل، يكي از مواردي است كه ذهن خريداران را هنگام خريد ويلا به خود مشغول مي‌كند. ويلاهاي شهركي (مجموعه چندين ويلا در يك محوطه بزرگ كه به اصطلاح به آن شهرك مي‌گويند) از امكاناتي نظير نگهبان ٢٤ ساعته جهت تامين امنيت، باغبان جهت مراقبت از گياهان موجود در محوطه شهرک و همچنين امكانات زيرساختي مناسب برخوردار هستند و معمولا مورد توجه آن دسته از افرادي كه به طور دائم در ويلاي خود اقامت ندارند، قرار مي‌گيرند. ويلاهاي آزاد دسته ديگري از ويلاها هستند كه در زمين هايي خارج از شهرك ساخته شده‌اند و امكانات ويلاهاي شهركي را ندارند اما مستقل تر از آن ها هستند. اين موضوع كه ويلا داخل شهرك ساخته شده باشد يا به صورت آزاد، برقيمت ويلا در سرخاب موثر است.

فاصله ويلا تا مراكز خدماتی و رفاهی

فاصله ويلا تا مراكز خدماتي و رفاهي يا به طور كلي مراكزي كه دسترسي به آن‌ها ارزشمند است و همچنين سهولت دسترسي را مي‌توان از جمله عوامل تاثيرگذار بر قيمت ويلا در سرخاب به شمار آورد. هر چه ويلايي كه افراد به عنوان محل اقامت خود انتخاب مي‌كنند، چه ويلايي كه در آن به طور دائم اقامت دارند و چه ويلايي كه در آن به طور موقت و تنها در روزهاي تعطيل در آن اقامت دارند، به مراكز درماني نظير بيمارستان‌ها، داروخانه‌ها و كلينيك‌ها، مراكز خريد، فروشگاه‌هاي مواد غذايي، نانوايي‌ها، اغذيه فروشي‌ها و رستوران‌ها نزديك‌تر باشد و يا دسترسي راحت‌تر و مناسب‌تري به آن‌ها داشته باشد، قيمت بالاتري نسبت به ويلاهاي با دسترسي نامناسب‌تر دارد.

دسترسی ویلا به منابع آبی

وجود منابع آبی مناسب و سهولت دسترسی به آن‌ها، از دیگر عوامل موثر بر قیمت ویلا در سرخاب به شمار می‌رود. وجود منابع آب کافی و با دسترسی آسان است که امکان استفاده از تفریحات آبی تعبیه شده در ویلا نظیر استخر و جکوزی و لذت بردن از سرسبزی و خرمی محوطه آن را ممکن می‌سازد. سرخاب به دلیل قرارگیری در پایین‌ترین نقطه یک دره کم عمق دسترسی آسانی به منابع آب زیرزمینی دارد و این کار با حفر چاه‌های کم عمق امکان‌پذیر است. همچنین قرارگیری در مجاورت رودخانه سرخاب، امنیت آبی این منطقه را تضمین کرده و سبب حاصل‌خیزی خاک آن شده است.

وضعیت ملکیت و سند ویلا

وجود یک سند شش دانگ منگوله‌دار و یا یک سند تک برگ که یکی از ارکان قانونی بودن معاملات املاک و مستغلات در کشور به شمار می‌رود و در صورت بروز مشکل قابلیت پیگیری از طریق مراجع قضایی را دارد، بر قیمت ویلا در سرخاب موثر است. ویلاهای دارای سند مادر و یا سند تک برگ که در آن تمامی مشخصات نظیر موقعیت دقیق، متراژ زمین و مساحت ساختمان، امکانات زیر ساختی نظیر آب، برق و گاز ذکر شده است نسبت به ویلاهایی که سند قولنامه‌ای دارند و یا در زمین‌های مشاع تفکیک نشده احداث شده‌اند، از قیمت به مراتب بالاتری برخوردار هستند.

سند ویلا

خرید ویلا در سرخاب

مجموعه ملک مارکت، به دلیل سابقه بالا در خرید و فروش انواع ویلا و زمین در سرخاب، گزینه های متنوعی را جهت خرید ویلای در این منطقه به شما پیشنهاد می کند. در شرایطی که قصد خرید ویلا در سرخاب را دارید، جهت کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از آخرین قیمت ها، با کارشناسین ما تماس بگیرید.

    پاسخ

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*

    پیج اینستاگرام ملک مارکت را فالو کنید