قیمت ویلا در کردان کرج چقدر است؟

قیمت ویلا در کردان کرج

قیمت ویلا در کردان کرج

کردان روستایی بسیار خوش آب و هوا، سرسبز، زیبا و دارای زمین‌های حاصل‌خیز است که به دلیل نزدیکی به شهرهای تهران و کرج و همچنین دسترسی آسان، همواره مورد توجه علاقه‌مندان به خرید باغ و ویلا قرار گرفته است. پیچیدگی زندگی شهری، شلوغی، ازدحام، آلودگی هوا و آلودگی صوتی، تمایل مردم شهر نشین را به سپری کردن اوقاتی در مناطق آرام و خلوت افزایش داده است. از سوی دیگر، به دلیل کاهش ارزش ریال در سال‌های اخیر و همچنین مشکلات اقتصادی، بسیاری از مردم جهت حفظ سرمایه‌های خود اقدام به خرید باغ و ویلا در این منطقه با شکوه نموده‌اند. با توجه به آن‌چه که بیان شد و همچنین شناخته شدن کردان به عنوان محلی مناسب جهت اقامت، تفریح و فعالیت‌های اقتصادی، اطلاع از قیمت ویلا در کردان کرج برای بسیاری از افراد اهمیت زیادی پیدا کرده است.

کردان کرج کجاست؟

روستای کردان در شهرستان ساوجبلاغ استان البرز قرار دارد. کردان منطقه‌ای خوش آب و هوا و دارای جاذبه‌های طبیعی و تاریخی است که در 25 کیلومتری کرج و 65 کیلومتری شمال غرب تهران واقع شده است و به دلیل سرسبزی، داشتن باغ‌های میوه فراوان و موقعیت جغرافیایی مناسب، مورد توجه بسیاری از علاقه‌مندان به خرید باغ و ویلا قرار گرفته است.

رودخانه کردان که از ارتفاعات کهار در رشته کوه‌های البرز سرچشمه می‌گیرد، طراوت خاصی به این منطقه بخشیده و دسترسی به آب جهت کشاورزی و باغداری را آسان‌تر ساخته است. همچنین آثار تاریخی پل بانو صحرا، برج مقبره و امام زاده حسین نیز بر جذابیت آن افزوده و کردان را در تمام فصول سال زیبا و دیدنی کرده است.

رودخانه کردان کرج

عوامل موثر بر قیمت ویلا در کردان کرج چیست؟

قيمت يك ويلا به عوامل بسيار زيادى بستگى دارد و همين امر سبب می‌شود تا اظهار نظر قطعى درباره آن به امرى دشوار بدل شود. اما به منظور درک دقيق‌تر موضوع مى‌توان مجموعه‌اى از عوامل نظیر جغرافيای منطقه‌ای که ویلا در آن واقع شده است، امکانات رفاهى منطقه و ویلا و همچنین ویژگی‌های عمرانی و ساختمانی را در تعيين قيمت يک ويلا در كردان كرج موثر دانست.

میانگین قیمت زمین در منطقه فوق

زمین‌های کردان از نظر کاربری به دو دسته زمین‌های با کاربری مسکونی و زمین‌های با کاربری کشاورزی تقسیم‌بندی می‌شوند که با توجه به نوع کاربری، قیمت آن‌ها متقاوت است. زمین‌های با کاربری کشاورزی به دلیل عدم صدور مجوز ساخت از سوی شهرداری، از قیمت پایین‌تری برخوردار هستند.

در سال‌های اخیر به دلیل رونق ساخت ویلا در این منطقه، کمتر کسی به کار کشاورزی مشغول است و بیشتر زمین‌ها قطعه بندی شده و یا به ویلا تبدیل شده‌اند.علاوه بر نوع کاربری زمین عامل دیگری که در تغیین قیمت آن نقش دارد، موقعیت مکانی زمین است که باید از نظر دسترسی به مسیر و جاده اصلی، زمین‌های مجاور، طرح‌های توسعه‌ای شهرداری و امنیت مورد بررسی قرار گیرد. خوش قواره بودن زمین جهت ساخت ویلا و وجود زیرساخت‌های مناسب نظیر آب، برق و گاز عوامل دیگری هستند که می‌توانند بر میانگین قیمت زمین و در نتیجه قیمت ویلا در کردان تاثیرگذار باشند.

شهرکی بودن یا انحصاری بودن ویلا

ويلاهاى شهركى به مجموعه اى از ويلاها كه در يك زمين بسيار بزرگ ساخته شده باشند گفته مىشود. در مقابل ويلاهاى شهركى، ويلاهاى انحصارى يا مستقل نيز وجود دارند كه در يك زمين به صورت منفرد ساخته شدهاند. ويلاهاى شهركى از امكاناتى نظير نگهبان شبانه روزى و نيروی تاسيساتی جهت انجام امور مربوط به تعمير و نگهدارى برخوردارهستند، از اين رو بيشتر مورد توجه خريداران ويلا كه قصد اقامت دائم در ملك خود را ندارند قرار مىگيرند.

از طرف ديگر در ويلاهاى شهركی انشعابات آب، برق و گاز از پيش در زيرساختها تعبيه شده است. ويلاهاى انحصارى از استقلال بيشترى نسبت به ويلاهاى شهركى برخوردار هستند اما در برخى موارد جهت دستيابى به امكاناتى نظيرآب، برق و گاز نيازمند پيگيرى‌هایی مى باشد. با توجه به آنچه بيان شد، انحصارى بودن ويلا يا قرارگيرى در يك شهرك بر قيمت ویلا در کردان موثر است.

ویلا شهرکی

نزدیکی ویلا به مراکز خدماتی و رفاهی

یکی از عوامل موثر بر قیمت ویلا در کردان، نزدیکی ویلا به مراکز خدماتی و رفاهی است. نزدیکی و امکان دسترسی آسان به مراکز خدماتی نظیر بیمارستان، درمانگاه و داروخانه و همچنین فروشگاه‌های مواد غذایی، سوپرمارکت‌ها، نانوایی‌ها، مراکز خرید، رستوران‌ها و بانک‌ها همواره مورد توجه خریداران ویلا در این منطقه قرار گرفته است و برای تمامی افراد، چه کسانی که قصد اقامت دائم در ویلای خود را دارند و چه کسانی که در تعطیلات در این منطقه اقامت می‌کنند، یک مزیت به شمار می‌رود و افزایش قیمت آن را نسبت به ویلاهای با دسترسی دشوارتر در پی دارد.

متراژ، مساحت و معماری ویلا

متراژ زمين و مساحت زيربناى ويلا عامل دیگری است که بيشترين سهم را در تعیین قيمت ويلا دارد. در دو زمین با متراژ برابر، هر چه مساحت زيربناى ويلا بيشتر باشد، قيمت ويلا هم بيشتر خواهد بود. همچنين نوع معمارى و امكانات رفاهى تعبيه شده نيز تاثير به ‌سزايى در قيمت آن دارد. بسيارى از ويلاها در اين منطقه داراى محوطه سازى‌هاى بسيار زيبا مانند آلاچيق، آب ‌نما و باربیكيو و امكانات رفاهى از قبيل استخر روباز و بسته، سونا و جكوزى هستند كه هزينه زيادى براى ساخت آن‌ها صرف شده و افزايش قيمت ويلا در کردان را نيز در پى دارند.

قدمت ویلا، طراحى داخلى، نوع متريال و مصالح به كار رفته در ويلا و به طور كلى كيفيت ساخت نيز بر قيمت آن بسيار موثراست. استفاده از متريال و مصالح گران ‌قيمت نظير كفپوش‌ها، سنگ‌ها، كاشى‌ها، كابينت‌ها و شيرآلات گران‌ قيمت و مواردى از ايندست نیز سبب افزايش قيمت ويلا مى‌شود.

دسترسی ویلا به منابع آبى

دسترسی ویلا به منابع آب كافى از جمله موارد تاثيرگذار بر قيمت آن است. زيرا وجود منابع آبى، آبادانى منطقه و سرسبزى باغ‌ها را به همراه دارد و اطمينان از امنيت آبى، تضمين كننده تداوم اين آبادانى خواهد بود. كردان به دليل وجود درياچه طبيعى ساوجبلاغ و همچنين رودخانه كردان كه در تمامى فصول سال پر آب بوده و در ميان زمين‌ها و باغ‌هاى آن جريان دارد و زمين‌هاى اين منطقه را آبيارى مى‌كند، از نظر تامين آب با مشكلى روبرو نيست، اما ميزان سهولت دسترسى به اين منابع آبى، بر قيمت ويلا در كردان نقش غیر قابل انکاری دارد.

وضعیت ملکیت و سند ویلا

یکی دیگر از عوامل موثر بر قيمت ويلا در كردان را مى‌توان وضعيت ملكيت و سند آن برشمرد. برخى از ويلاها در اين منطقه داراى سند شش دانگ قانونى هستند كه در معاملات خريد و فروش آن‌ها مورد استفاده قرار مى‌گيرد و برخى ديگر سند قانونى نداشته و به صورت قولنامه‌اى معامله مى‌شوند. ويلاهايى كه سند قانونى دارند، در سند محدوده دقیق زمین، متراژ زمین و زیربنا، امکانات زیرساختی و نوع مالکیت را بیان می‌ شود که این قضیه اطمینان خاطر را در خریدار ایجاد می‌کنند که از نظر قانونی مشکلی ندارند و از قيمت به مراتب بيشترى نسبت به ويلاهاى فاقد سند برخوردارهستند. اين سند قانونى شش دانگ مى‌تواند سند مادر (منگوله دار) و يا سند تك برگ باشد.

سند شش دانگ ویلا

خرید ویلا در کردان کرج

مجموعه ملک مارکت، به دلیل سابقه بالا در خرید و فروش انواع ویلا و زمین در کردان کرج، گزینه های متنوعی را جهت خرید ویلای در منطقه کردان به شما پیشنهاد می کند. در شرایطی که قصد خرید ویلا در کردان کرج را دارید، جهت کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از آخرین قیمت ها، با کارشناسین ما تماس بگیرید.

    پاسخ

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*

    پیج اینستاگرام ملک مارکت را فالو کنید
    تماس بگیرید 09129638971