قیمت ویلا در سعید آباد چقدر است؟

قيمت ويلا در سعيد آباد

قيمت ويلا در سعيد آباد

قيمت ويلا در سعيد آباد ، تغييرات آن، بررسى عوامل موثر بر اين تغييرات و مواردى از اين دست، در چند سال اخير بسيار مورد توجه خريداران ويلا در استان البرز و علاقه‌مندان به سرمايه‌گذارى در زمينه مسكن و ويلا قرار گرفته است.

بسيارى از ساكنان شهرهاى بزرگ نظير شهر تهران ترجيح مى‌دهند تا پس از يك هفته كار سخت و پرمشغله يك سفر كوتاه به يكى از مناطق خوش آب و هواى نزديك تهران داشته باشند تا به كمك طبيعت، انرژى از دست رفته خود را بازيابند و طراوت و شادابى لازم را براى شروع هفته جديد به دست آورند.

اقامت در سعيد آباد به دليل داشتن مناظر طبيعى زيبا، باغ‌هاى سرسبز، صداى خوش پرندگان، آسمان آبى و هواى پاك، روح انسان را جلا مى‌دهد به همين دليل اين منطقه مورد توجه بسيارى از علاقه‌مندان به خريد ويلا قرار گرفته است و اين افراد تمايل دارند تا از قيمت ويلا در سعيد آباد مطلع شوند.

سعيد آباد كجاست؟

سعيد آباد روستايى است كه در استان البرز و شهرستان ساوجبلاغ قرار دارد. اين روستا كه در فاصله حدود ٢٥ تا ٣٠ كيلومترى از كرج و ٦٠ كيلومترى از تهران قرار دارد به عنوان توابع هشتگرد نيز شناخته مى‌شود.

آب و هواى معتدل، نزديكى به رودخانه سرخاب، خاك حاصل خيز، زمين‌هاى كشاورزى و باغ‌هاى پرورش گل و گياه، زيبايى و لطافت خاصی به سعيد آباد بخشيده است و همين زيبايى‌های طبيعى و دنج بودن اين منطقه سبب شده است تا علاوه بر ساكنين قديمى اين روستا كه بيشتر آن‌ها به كار كشاورزى و باغ‌دارى مشغول هستند، توجه بسيارى از مردم ساكن تهران و كرج نيز به اين منطقه، به عنوان مكان مناسبى براى تفريح و استراحت جلب شود.

سعید آباد هشتگرد

عوامل موثر بر قيمت ويلا در سعيد آباد

افرادى كه سابقه خريد و فروش املاك و اراضى را دارند، همگى به اين موضوع واقف هستند كه خريد و فروش ويلا و يا به طور كلى خريد و فروش يك ملك و تعيين قيمت آن كار ساده‌اى نيست زيرا مجموعه‌اى از عوامل مختلف بر قيمت يك ملك (ویلا یا آپارتمان) تاثير مى‌گذارند كه لازم است هنگام قيمت‌گذارى، تك تك آن‌ها به دقت بررسى شوند.

معامله يك ويلا در سعيد آباد هم از اين موضوع مستثنا نيست و عواملى نظير موقعيت كنونى منطقه، كيفيت ويلا و امكانات آن و همچنين پيش بينى آينده منطقه در تعيين قيمت ويلا در سعيد آباد موثر هستند.

زمين ويلا

قيمت زمينی که ويلا در آن احداث شده است، بخش قابل توجهى از هزينه‌اى كه بابت خريد يك ويلا پرداخت می‌شود را به خود اختصاص مى‌دهد. به بيان ديگر مى‌توان گفت ارزش زمين ویلا در تعيين قيمت ويلا در سعيد آباد نقش مهمى دارد.

ارزش زمين نيز خود تحت تاثیر عوامل مختلفى نظير حسن شهرت منطقه به ويژه به لحاظ امنيت، شرايط گذشته و فعلى زمين از نقطه نظركاربرى، موقعيت محلى، مساحت و هندسه زمين، امكانات زيرساختى نظير آب، برق، گاز و تلفن، نوع خاك زمين به لحاظ حاصل‌خيزی ودسترسى به خيابان‌ها، معابر اصلى و جاده‌اى است كه بايد مد نظر قرار داده شود.

ويلاى شهركى يا مستقل

ويلاهايى كه در يك مجموعه با عنوان شهرك گرد هم آمده و از نگهبانى كه امنيت وآسايش ساكنان آن را تامين مى‌كند، بهره مى‌برند را ويلاى شهركى مى‌نامند. بسيارى از افراد قصدشان از خريد ويلا سرمايه‌گذارى و استفاده از آن در ايام تعطيلات است از اين رو چون به صورت دائم در ويلاى خود اقامت ندارند، ترجيح مى‌دهند جهت اطمينان خاطر از امنيت ويلاى خود، ويلاى شهركى خريدارى كنند.

برخى از شهرك‌ها از امكاناتى از قبيل پارك، پيست اسكيت، زمين واليبال، فوتبال، بسكتبال، تنيس، فروشگاه و رستوران برخوردار هستند كه خود يك امتياز محسوب مى‌شود. اما ويلاهاى مستقل و ويلاهايى كه خارج از شهرك بنا شده‌اند گرچه از امكانات وموارد ياد شده بى‌بهره هستند اما استقلال بيشترى دارند و در آن‌ها از قوانين ومقررات مخصوص شهرك‌ها خبرى نيست. بر اساس آنچه كه بيان شد، قرارگيرى ويلا در داخل يا خارج از شهرك بر قيمت ويلا در سعيد آباد موثر است.

ویلای شهرکی

دسترسى ويلا

موقعيت مكانى ويلا به لحاظ دسترسى از اهميت فراوانی برخوردار است و مى‌تواند به طور مستقيم بر قيمت ويلا در سعيد آباد و خرید و فروش آن تاثير بگذارد. موقعيت ويلا مى‌تواند به گونه‌اى باشد كه دسترسى به گذرگاه‌هاى اصلى، مراكز بهداشتى و درمانى، خدماتى، تفريحى، فروشگاه‌ها، نانوايى‌ و تره بار، مراكز خريد و همچنين رستوران‌ها را آسان و يا دشوار سازد.

هر چه دسترسى از ويلا به مراكز ياد شده در مدت زمان كم‌تر و با سهولت بيشتر انجام شود، برای ویلا يك مزيت به شمار رفته و افزايش قيمت ويلا و خريد و فروش آسان‌تر آن را به دنبال دارد.

مساحت و نوع معمارى

يكى از عوامل بسيار مهم در تعيين قيمت ويلا در سعيد آباد، مساحت آن است. مساحت و متراژ ويلا با قيمت آن رابطه مستقيمى دارد. بسته به اين كه ويلا فلت، دوبلكس يا تريبلكس باشد، مساحت زيربنا و در نتيجه قيمت آن متفاوت خواهد بود. سن بنا را نيز نبايد به عنوان يك عامل مهم در تعيين قيمت ويلا فراموش كرد.

نوع طراحى داخلى و بيرونى ويلا نيز تاثير به سزايى در قيمت آن دارد. هر چه ويلا مدرن تر باشد و محوطه سازى و امكانات رفاهى بيشترى در آن تعبيه شده باشد، به طور طبيعى هزينه بيشترى جهت طراحى و ساخت آن صرف شده و قيمت آن نيز نسبت به ويلاهاى ديگر با موقعيت مكانى مشابه بيشتر خواهد بود. علاوه بر مساحت، نوع مصالح مورد استفاده در ساخت ويلا نيز بر قيمت آن موثراست. هر چه متريال گران‌ترى در ساخت يك ويلا استفاده شده باشد، قيمت آن بيشتر است.

منابع آبى

دسترسى مناسب و آسان به منابع آب سالم و كافى بودن مقدار آب اين منابع، همواره يكى از دغدغه‌هاى مهم خريداران ويلا به شمار مى‌رود و از جمله عوامل بسيار مهمى است كه در تعيين قيمت ويلا در سعيد آباد نيز نقش دارد.

تفاوتى ندارد كه ساكنان ويلا اقامت دائم در آن داشته باشند و يا موقت، در هر صورت، جهت مصارف خانگى، آبيارى گياهان محوطه و یا باغ، استفاده از استخر و موارد مشابه به آب نياز دارند. در نتيجه هر چه دست‌يابى به منابع آبى به منظور تامين آب مورد نياز آسان‌تر باشد، قيمت ويلا نيز بيشتر خواهد بود.

سند ويلا

بررسى وضعيت سند هنگام خريد ويلا و رويت آن توسط خريدار، بايد مورد توجه قرار گيرد. زيرا نوع سند در تعيين قيمت ويلا در سعيدآباد نقش مهمى دارد. برخى ويلاها داراى قولنامه هستند و برخى ديگر سند رسمى دارند. در مورد ويلاهاى قولنامه‌اى حتما بايد هنگام معامله، تاييد شوراياری يا دهيارى نيز وجود داشته باشد اما در مورد ويلاهاى با سند رسمى وجود سند كفايت مى‌كند.

ديده شده است كه بسيارى از زمين‌هاى كشاورزى به دليل رونق ساخت ويلا در منطقه، به طور قانونى يا غيرقانونى تغيير كاربرى داده‌اند و عدم توجه به اين موضوع ممكن است مشكلاتى را به همراه داشته باشد، به همين دليل ويلاهاى سنددار و بدون مشكل، قيمت بالاترى نسبت به ويلاهاى قولنامه‌اى در این منطقه دارند.

سند ویلاییخرید ویلا در سعید آباد

مجموعه ملک مارکت، به دلیل سابقه بالا در خرید و فروش انواع ویلا و زمین در سعید آباد، گزینه های متنوعی را جهت خرید ویلای در این منطقه به شما پیشنهاد می کند. در شرایطی که قصد خرید ویلا در سعید آباد را دارید، جهت کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از آخرین قیمت ها، با کارشناسین ما تماس بگیرید.

    پاسخ

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*

    پیج اینستاگرام ملک مارکت را فالو کنید