سعید آباد هشتگرد کجاست ؟

روستای سعید آباد کجاست ؟

سعید آباد کجاست و چه آب و هوایی دارد؟ دسترسی سعید آباد به تهران چگونه است؟ چرا باید در سعید آباد ویلا بخریم؟ پاسخ تمامی این سوالات را در این مقاله از وبلاگ ملک مارکت به شما خواهیم گفت.

سعید آباد نام  یک دهستان با مرکزیت سعیدآباد در منطقه  خوش آب وهوای تهراندشت از توابع شهر هشتگرد در استان البرز است. این روستا که با نام های سعید آباد کرج، سعید آباد کردان، سعید آباد هشتگرد و سعید آباد ساوجبلاغ شناخته می شود، منطقه ای سرسبز و خوش آب و هواست که امروزه نظر بسیاری از پایتخت نشینان را جهت خرید ویلا به خود جلب کرده است. در ادامه قصد داریم تا به معرفی ویژگی های این منطقه بیشتر بپردازیم.

موقعیت جغرافیایی سعیدآباد :

از شمال با کردان و جاده قدیم هشتگرد-قزوین

از جنوب : با روستا سرخاب و نمکلان

از شرق : با شهر گلسار و شهرک حمیدیه

از غرب : با روستای ایقربلاغ و شهرک درخشانیه

 

مسیر دسترسی به سعید آباد کرج کجاست ؟

به طور کلی فاصله سعید آباد تا تهران چیزی حدود 65 کیلومتر است. اگر ساکن تهران هستید و قصد سفر به سعید آباد را دارید، آسان ترین مسیر برای شما از سمت اتوبان تهران کرج است. برای رفتن به سعید آباد شما باید اتوبان تهران کرج را ادامه داده تا به اتوبان کرج قزوین برسید. از اتوبان کرج قزوین باید مسیر خود را به سمت “خیابان چمران جنوب” تغییر داده تا به “میدان انقلاب” و پس از آن به “جاده قدیم قزوین” که به “جاده 32 قزوین” نیز معروف است برسید.

در جاده قدیم قزوین باید مسیر خود را به سمت شرق ادامه دهید تا پس از طی کردن حدود 2 کیلومتر به روستای خوش آب وهوای سعید آباد برسید. حال که متوجه شدید سعید آباد کجاست و مسیر دسترسی به آن از سمت تهران چگونه است، بد نیست تا با ویژگی های این منطقه برای خرید ویلا نیز آشنا شوید.

برای رسیدن از تهران به سعیدآباد با طی زمانی حدود یک ساعت و نیم میتوانید به این روستای زیبا و خوش آب و هوا برسید.

همچنین برای رسیدن از کرج به روستای سعیدآباد می توانید از مسیر اتوبان کرج – قزوین و یا جاده قدیم کرج-هشتگرد استفاده کنید که مسافتی در حدود 30 کیلومتر را طی می نمایید که زمانی به مدت 33 دقیقه لازم است.

 

 

آب و هوای سعید آباد هشتگرد چگونه است ؟

روستای سعید آباد یکی از خوش آب وهوا ترین مناطق هشتگرد و ساوجبلاغ می بشاشد که محیطی ایده ال برای کشاورزی به حساب می آید. این روستا دارای آب وهوایی معتدل در تابستان و زمستانی نسبتاً سرد در زمستان می باشد. در این منطقه و در فصل پاییز، بارش باران به میزان قابل ملاحظه ای مشاهده می شود، همین قضیه سبب شده تا سعید آباد از خاکی حاصلخیز برای کشاورزی و کاشت انواع گل و گیاه بهره مند باشد.

در این منطقه به دلیل آب وهوای ایده آل، باغ های فراوانی وجود داشته و کشاورزی وباغداری در آن رونق بالایی دارد. علاوه بر آب و هوای مطلوب منطقه، نزدیکی به رودخانه سرخاب از دیگر عوامل حاصلخیز بودن خاک سعیدآباد و رونق باغداری در آن می باشد.

با مروری بر نقشه هوایی سعیدآباد میتوان پوشش گیاهی منطقه را ملاحظه نمود که از سرسبزی و زیبایی روستای سعیدباد حکایت می کند.

آشنایی با املاک سعیدآباد :

املاک روستای سعیدآباد عموما از سه دسته ذیل تشکیل میشود :

1- املاک دارای سند مالکیت

2- املاکی که دارای مدارک اصلاحات اراضی است

3- املاک هیاتی

قیمت املاک  (ویلا یا زمین) با توجه به نوع اسناد مالکیتی و موقعیت قرارگیری مختلف از

چرا باید در سعید آباد ویلا بخریم ؟

  1. فاصله سعید آباد با تهران حدود 60 کیلومتر و دسترسی به آن آسان است، از این رو یکی از ایده آل ترین مناطق برای پایتخت نشینان جهت خرید ویلاست.
  2. سعید آباد دارای آب و هوای معتدلی می باشد و تابستان های خنک و پاییز پر بارانی دارد.
  3. خاک سعید آباد به دلیل قرارگیری در مجاورت رودخانه سرخاب و آب وهوای پر بارشی که دارد، بسیار حاصلخیز بوده و برای کشاورزی و کشت انواع گل و گیاه ایده آل می باشد.
  4. سعید آباد منطقه ای دنج و آرام در ساوجبلاغ است و می توانید به دور از دغدغه های شهری، اوقات فراغت و تعطیلات خود را در این منطقه سپری کنید.
  5. دسترسی به منابع آبی در سعید آباد مناسب بوده و این قضیه به رونق باغداری در این منطقه کمک کرده است.
  6. قیمت زمین و ویلا در سعید آباد به مراتب ارزان تر از کردان و تهراندشت می باشد و شما می توانید با قیمتی مناسب صاحب یک زمین یا باغ ویلا در این منطقه خوش آب و هوا شوید

قیمت زمین در سعیدآباد

این روستا دارای مناطق و شهرک های متعددی می باشد ازجمله شهرک های معروف این روستا شهرک جهان ویلا (مسعودیه) می باشد که یکی از شهرک های لاکچری این روستا می باشد. ازجمله مواردی که بر قیمت زمین در سعید اباد تاثیر می گذارد می توان به مواردی نظیر لوکیشن، نحوه مالکیت، امکانات رفاهی و خدماتی منطقه اشاره نمود. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت زمین در سعیداباد به صفحه مربوطه مراجعه فرمایید

در تصویر می توانید به صورت کامل و جامع امکانات عمومی موجود در روستای سعید آباد هشتگرد اعم از مراکز دولتی مشخص را مشاهده نمائید.

امکانات عمومی موجود در روستای سعید آباد هشتگرد

مناطق دهستان سعید آباد

همانطور که گفتیم روستای سعیدآباد مرکز دهستان سعیدآباد می باشد. این دهستان دارای چندین روستا می باشد که به صورت خلاصه برخی از آن ها را شرح می دهیم

روستای سرخاب

این روستا یکی از معروف ترین روستاهای منطقه تهراندشت می باشد و در ضلع شرقی روستای سعیدآباد واقع شده است. این روستا منطقه خوش آب و هوا و سرسبز می باشد و پوش گیاهی خوب و آب زیرزمینی خوبی جهت کشاورزی و باغداری دار می باشد. این روستا دارای مناطق و خیابان های متعددی به صورت ویلایی نشین می باشد از جمله مناطق مهم این روستا شهرک تهران ویلا می باشد که منطقه ای پرطرفدار و لاکچری می باشد. این روستا منطقه ای ایده ال برای خرید زمین و ویلا می باشد شما برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت ویلا در سرخاب می توانید به صفحه مربوطه مراجعه فرمائید.

روستای آران

روستای آران ازجمله روستاهای بزرگ و زیبای منطقه تهراندشت می باشد و در ضلع جنوبی روستای سعیدآباد قرار دارد. این روستا نیز در منطقه ای خوش آب و هوا و سرسبز واقع شده است و دارای مناطق و شهرک های ویلایی نشین متعددی است. به جرات می توام گفت شهرک کارینا معروف ترین شهرک ویلایی نشین در روستای آران واقع شده است که یکی ازمحبوب ترین و لاکچری ترین شهرک های منطقه تهراندشت می باشد. شما برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خرید ویلا در آران می توانید به صفحه مربوطه مراجعه فرمایید

روستای نمکلان

این روستا در ضلع جنوبی روستای سعیدایاد قرار دارد و به صورت تقریبی در مرکز منطقه تهراندشت قرار گرفته است. این روستا جز کوچکترین وکم جمعیت ترین روستاهای منطقه می باشد. روستای نمکلان سرسبز ترین و خوش آب و هوا ترین روستا منطقه تهراندشت می باشد. این روستا دارای مناطق و شهرک های ویلایی نشین متعددی می باشد از جمله مناطق معروف روستای نمکلان خیابان های چناران غربی و شرقی و بنفشه می باشد. قیمت زمین های این منطقه به عوامل مختلفی نظیر نوع مالکیت امکانات رفاهی و لوکیشنی که در آن قرار دارد بستگی دارد شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت زمین در نمکلان به صفحه مورد نظر مراجعه فرمائید.

خرید ویلا در سعید آباد

جهت خرید ویلا، زمین یا باغ ویلا در سعید آباد، یا آگاهی از قیمت ها و شرایط فروش، با کارشناسان ما در ملک مارکت تماس بگیرید.

پیام بگذارید