روستای نمکلان هشتگرد کجاست ؟

نمکلان کجاست

نمکلان کجاست ؟

نمکلان کجاست و چه ویژگی هایی دارد؟ چگونه می توان در این منطقه ویلا خرید؟ فاصله نمکلان تا تهران چقدر است؟ اگر می خواهید بدانید نمکلان دقیقا کجاست و چه ویژگی هایی دارد و چگونه می توان در آن ویلا خرید، بهتر است تا این مقاله از وبلاگ ملک مارکت را به دقت بخوانید.

نمکلان منطقه ای خوش آب و هواست که در استان البرز و در حوالی بخش سرخاب واقع شده است. این منطقه بخشی از دهستان سعید آباد از توابع شهرستان ساوجبلاغ می باشد. نمکلان دارای جمعیت زیادی نیست و حدود 500 نفر سکنه دارد.

 

مسیر دسترسی تهران به نمکلان کجاست ؟

اگر شما قصد دارید از تهران به سمت نمکلان حرکت کنید، باید از مسیر اتوبان تهران کرج خود را به ساوجبلاغ رسانده و پس از گذشتن از سعید آباد یا سرخاب به نمکلان برسید. به طور کلی فاصله تهران تا نمکلان چیزی حدود 80 کیلومتر است و در صورتی که با ترافیک مواجه نشوید، چیزی حدود یک ساعت و نیم طول می کشد تا به این منطقه خوش آب و هوا برسید.

برای حرکت از کرج تا روستای نمکلان ساوجلاغ 3 مسیر را می توانید انتخاب کنید. که طولانی ترین راه از نظر زمانی 46 دقیقه است.

نمکلان منطقه ای خوش آب و هواست که قیمت زمین در آن، در قیاس با تهراندشت و سرخاب بسیار پایین تر است و منطقه ای مناسب برای خرید ویلا به شمار می رود.

فاصله زمانی تهران تا روستای نمکلان سرخاب

 

تپه باستانی نمکلان

تپه نمکلان مربوط به اواخر دوران‌های تاریخی پس از اسلام است و در شهرستان ساوجبلاغ، بخش مرکزی، دهستان سعیدآباد، ابتدای روستای نمکلان واقع شده و این اثر در تاریخ ۲۷ آبان ۱۳۸۶ با شمارهٔ ثبت ۲۰۲۴۸ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. تا كنون در استان البرز 271 اثر تاریخی ثبت شده وجود دارد كه 73 اثر در شهرستان كرج، 58 اثر در شهرستان ساوجبلاغ، 81 اثر تاریخی در شهرستان طالقان ، 43 اثر در نظرآباد و 12 اثر تاریخی مربوط به شهرستان اشتهارد است.

 

چه روستاهایی اطراف نمکلان وجود دارد ؟

در شمال نمکلان:

 • ایقربلاغ
 • نوکند

در جنوب نمکلان:

 • آران
 • حاجی آباد

در شرق نمکلان:

 • سعید آباد
 • سرخاب

در غرب نمکلان:

 • قنبر آباد
 • قره قباد
 • حاجی بیک

آب و هوای نمکلان چگونه است ؟

نمکلان دارای آب وهوایی بی نظیر برای کشاورزی، خرید ویلا و گذران تعطیلات می باشد. نمکلان تابستان هایی معتدل و زمستان هایی نسبتا سرد دارد. نمکلان به دلیل قرار گرفتن در مجاورت رشته کوه های البرز، منطقه ای بادخیز است و در تابستان بادهای نسبتا خنکی در آن می وزد. بهترین فصل برای کشاورزی و گذران تعطیلات در نمکلان، 6 ماهه اول سال یعنی فصول و بهار و تابستان می باشد.

 

چرا باید در نمکلان ویلا بخریم ؟

 1. نمکلان منطقه ای خوش آب و هوا در محدوده ساوجبلاغ و کردان است، اما خاک آن همانند تهراندشت و سرخاب حاصلخیز نیست و کشاورزی در آن همانند تهراندشت رواج ندارد. این قضیه سبب شده تا قیمت زمین و ویلا تا حد قابل توجهی در نمکلان پایین تر از تهراندشت باشد.
 2. با این تفاسیر اگر شما قصد باغداری یا کشت گل و گیاه را دارید، شاید نمکلان گزینه چندان مناسبی برای شما نباشد، اما اگر قصد خرید یک ویلا در منطقه ای خوش آب و هوا و دنج را دارید، نمکلان بهترین گزینه ممکن برای شماست.
 3. نمکلان تراکم جمعیت پایینی دارد و منطقه ای دنج به شمار می رود. این منطقه در تابستان هوایی معتدل داشته و بادهای خنکی در آن می وزد و از همه مهمتر اینکه قیمت زمین در آن بسیار ارزان است. این ویژگی ها می تواند هر کسی را مجاب کند تا در نمکلان ویلایی را برای گذران تعطیلات یا اوقات فراغت خریداری کند.

نمکلان کجاست

خرید ویلا در نمکلان

در نهایت باید به شما بگوییم که اگر هدف شما از خرید ویلا، باغداری یا کشت گل و گیاه است، سرخاب یا تهراندشت برای شما گزینه بهتری است. اما اگر فقط به فکر خرید ویلا در منطقه ای دنج، خوش آب و هوا و آرام هستید تا تعطیلات خود را در آن با آرامش سپری کنید، نمکلان ایده آل ترین گزینه برای شماست. قیمت زمین و ویلا در نمکلان بسیار ارزان تر از تهراندشت و سرخاب است و این قیمت ارزان به همراه ویژگی هایی که نمکلان دارد، هر کسی را می تواند مجاب به خرید ویلا در این منطقه کند.

 

گروه مشاورین ملکت مارکت

گروه مشاورین و مهندسین ملک مارکت به طور تخصصی در مناطق تهراندشت، سرخاب و نمکلان فعالیت می کند و اگر قصد خرید ویلا، باغ، زمین و باغچه با هر متراژی در  نمکلان را دارید، فقط کافیست تا با مشاورین ما تماس بگیرید.

 

در تصویر زیر می توانبد به صورت جامع و کامل امکانات عمومی موجود در روستای نمکلان ساوجبلاغ را اعم از مراکز دولتی و شخصی مشاهده کنید.

مراکز موجود در روستای نمکلان استان البرز

  پاسخ

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*

  پیج اینستاگرام ملک مارکت را فالو کنید