سهیلیه کجاست ؟

سهیلیه کجاست

سهیلیه کجاست ؟

سهیلیه کجاست و چگونه می توان از تهران به سهیلیه رفت؟ آب وهوای سهیلیه چگونه است؟ چرا باید در سهیلیه ویلا بخریم؟ پاسخ تمامی این سوالات را در این مقاله از وبلاگ ملک مارکت خواهید یافت.

سهیلیه یک منطقه خوش آب و هوا و ییلاقی از توابع شهر کرج و بخشی از شهرستان ساوجبلاغ است که در غرب استان البرز واقع شده است. سهیلیه حدود 10 کیلومتر با کردان فاصله دارد و از طریق اتوبان کرج قزوین می توان به سمت آن حرکت کرد. در این منطقه‌ سرسبز به سبب جنس خاک مطلوب، کاشت درختان و سبزیجات در آن امکان پذیر است. همچنین از نظر کاشت و پرورش گل‌های زینتی و پرورش قارچ‌های خوراکی پتانسیل مناسبی دارد.

مرکز منطقه سهیلیه، روستای اغچه حصار است. روستای اغچه حصار به روستاهای مجاور خود از جمله روستاهای سنقرآباد، اغلان تپه، قاسم آباد، عباس آباد، زعفرانیه، کورش، زکی آباد و کهریزک دسترسی دارد.

وسعت منطقه سهیلیه چیزی در حدود 30 کیلومتر مربع بوده و از شرق به چهار باغ کرج، از غرب به سعید آّباد ساوجبلاغ و از جنوب به اشتهارد منتهی می شود.

 

امکانات روستای سهیلیه

سهیلیه از نظز امکانات طبیعی و شهری جایگاه به خصوصی نسبت به روستاهای اطراف دارد. این امکانات شامل منابع آب کافی، امکانات برق، گاز و تلفن، راه‌های ارتباطی آسان به پایتخت است که خرید زمین در این منطقه را به منظور ویلاسازی و کشاورزی محبوب می‌کند.

 

آب و هوای سهیلیه کرج چگونه است ؟

آب وهوای منطقه سهیلیه کاملا معتدل می باشد و این منطقه دارای تابستان های مطبوع و زمستان هایی معتدل است. سهیلیه منطقه ای سرسبز با خاکی حاصلخیز است که کشاورزی و باغداری در آن رونق بالایی دارد.

منابع آبی در سهیلیه به قدری مناسب و کافیست که بسیاری از افراد جهت ساخت یا خرید باغ و زمین های کشاورزی در آن سرمایه گذاری می کنند. عمده ترین متقاضیان خرید باغ ویلا یا باغ در سهیلیه، ساکنین شهرهای تهران و کرج می باشند.

 

مسیر دسترسی به سهیلیه کجاست ؟

فاصله سهیلیه تا تهران چیزی حدود 75 کیلومتر می باشد و بدون محاسبه ترافیک، حدود 1 ساعت و 10 دقیقه طول می کشد تا شما از تهران به سهیلیه برسید. البته اگر در مسیر با ترافیک روبرو شوید، ممکن است این مدت زمان تا حدودی نیز افزایش پیدا کند.

منطقه سهیلیه از سمت شمال به اتوبان کرج قزوین، از سمت جنوب به شهر اشتهارد، از سمت شرق به چهار باغ کرج و از سمت غرب به سعید آباد ساوجبلاغ منتهی می شود.

مسیر دسترسی به سهیلیه از سمت تهران این گونه است که شما باید اتوبان تهران کرج را پیموده و پس از رسیدن به شهر کرج، به جاده کرج هشتگرد وارد شوید. در حد فاصل مسیر کرج تا هشتگرد، با ورود به جاده اختصاصی سهیلیه، پس از طی مسافتی اندک می توانید به این منطقه خوش آب و هوا برسید.

مسیر و مدت زمان حرکت از روستای سهیلیه به تهران

چرا باید در سهیلیه ویلا بخریم ؟

 1. از آنجا که سهیلیه فاصله نزدیکی با شهرهای تهران و کرج دارد، ساکنین این شهرهای بزرگ و شلوغ می توانند با خرید ویلا در سهیلیه، به هنگام تعطیلات و برای فرار از آلودگی هوا و دغدغه های زندگی شهری، به این منطقه سرسبز و خوش آب و هوا سفر کنند.
 2. سهیلیه آب وهوای معتدلی دارد و در تابستان ها هوای آن چندان گرم نیست و زمستان های آن نیز سرمای قابل تحملی دارد، از این رو بهترین منطقه برای خرید ویلا در حوالی کرج و تهران می باشد.
 3. سهیلیه به دلیل وجود خاک حاصلخیز، بهترین مکان برای پروش گل و گیاه و کشاورزی و باغداری می باشد. پرورش قارچ های خوراکی در منطقه سهیلیه رواج بالایی دارد.
 4. دسترسی به منابع آبی در سهیلیه ایده آل و کافیست و می توانید بدون نگرانی به خرید باغ و زمین های کشاورزی یا باغ ویلا در این منطقه بپردازید.
 5. قیمت زمین در سهیلیه در قیاس با کردان و تهراندشت به مراتب ارزان تر است.
 6. سهیلیه منطقه ای آرام و دنج می باشد و گذراندن تعطیلات در این منطقه می توان به شما آرامش بخشیده و شما را از دغدغه های زندگی شهری دور نماید.

سهیلیه کجاست

 

خرید ویلا در سهیلیه

جهت خرید ویلا، زمین یا باغ ویلا در سهیلیه، یا آگاهی از قیمت ها و شرایط فروش، با کارشناسان ما در ملک مارکت تماس بگیرید.

 

  پاسخ

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*

  پیج اینستاگرام ملک مارکت را فالو کنید