روستای آران کرج کجاست؟

25فروردین1400
0 نظر

تنوع آب و هوایی و قرار گرفتن استان البرز در ارتفاع بالای 1000 و ۳۰۰ متر باعث به وجود آمدن منظره های طبیعی و چشم نواز شده است. هر سال گردشگران و مسافران زیادی به روستا ها و شهرک های مناطقی مانند هشتگرد، ساوجبلاغ و کردان آمده و لحظات بسیار خوشی را در خاطرات خود ثبت می کنند.
یکی از این روستاهای زیبا که آب و هوای بسیار مناسبی دارد و چند سالی است که ساخت ویلا و خرید زمین در آن باب شده روستای آران کرج است.

آران زیر مجموعه شهرستان ساوجبلاغ بخش مرکزی دهستان سعید آباد است. و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۱۵۶۸ نفر (۹۴ خانوار) بوده‌است. در حال حاضر جمعیت این روستا حدود ۳۳۰۰ نفر است. این روستا یکی از زیباترین مناطق ییلاقی استان البرز است.

 

مناطق گردشگری و دیدنی در روستای آران کرج

روستای آران در منطقه‌ای کوهستانی قرار گرفته است و با توجه به موقعیت جغرافیایی خود دارای مناظر طبیعی و جاذبه‌های گردشگری مختلفی است که می‌ توان به چشمه‌ های مختلف، درخت چنار چند صد ساله، رودخانه پرآب و خانه‌های قدیمی را معرفی کرد.
یکی از بهترین جاذبه های روستای آران ساوجبلاغ آبشاری با ارتفاع 15 متر در بالای این روستا است.که یکی از آبشارهای زیبا و دائمی استان البرز است.

 

موقعیت جغرافیایی روستای آران کرج

این روستا به دلیل موقعیت متفاوت جغرافیایی خود با بسیاری از روستا ها همسایه است. به طوری که ما بین دو انشعاب رود خانه فصلی کردان قرار گرفته. روستای آران ساوجبلاغ

  • از شمال با نوکند، بختیار، تنکمان و سعید آباد
  • از جنوب با یعقوب اباد، زکی آباد، اغلان تپه و رمنده
  • از شرق با کوی بهروز، سنقرآباد، حمیدیه و لشکر آباد
  • از غرب با کریم آباد، حسین آباد، حاجی آباد و عبدل آباد

با این روستاها مسیر ارتباطی دارد.

 

مسیر دسترسی به روستای آران  کرج کجاست ؟

اگر تمایل دارید از تهران به یک منطقه خوش آب و هوا سفر کنید یا قصد بازدید و خرید ویلا را دارید حتماً به روستای آران هشتگرد سر بزنید.

با توجه به تصویر زیر از تهران تا آران 1 ساعت 40 دقیقه فاصله زمانی دارید. از کرج تا روستای آران 40 دقیقه فاصله زمانی دارید.

مسیر روستای آران کرج تا تهران

 

مراکز عمومی و خصوصی

در تصویر زیر می توانید به صورت جامع و کامل امکانات عمومی موجود در روستای آران کرج اعم از مراکز دولتی را مشاهده کنید.

مراکز عمومی و خصوصی روستای آران

پیام بگذارید