ساخت ویلا در سعید آباد

ساخت ویلا در سعید آباد

ساخت ویلا در سعید آباد

ساخت ویلا در سعید آباد مستلزم آگاهی از شرایط و مراحل اخذ مجوزهای مربوطه و انجام اصولی مراحل ساخت آن است و ما در این مقاله از وبلاگ ملک مارکت، قصد داریم تا تمامی مراحل ساخت ویلا در سعید آباد را به ترتیب از ابتدا تا انتها به شما معرفی کنیم.

چرا در سعید آباد ویلا بسازیم؟

بگذارید ابتدا به شما بگوییم که سعید آباد کجاست و چرا باید آن را به عنوان محلی برای ساخت ویلا انتخاب کنید و مزایای ساخت ویلا در سعید آباد چیست:

 1. فاصله روستای سعید آباد با تهران حدود 60 کیلومتر و دسترسی به آن ساده است، از این رو یکی از ایده آل ترین مناطق برای پایتخت نشینان جهت ساخت ویلاست.
 2. خاک سعید آباد به دلیل قرارگیری در مجاورت رودخانه سرخاب و آب وهوای پر بارشی که دارد، بسیار حاصلخیز بوده و برای کشاورزی و کشت انواع گل و گیاه ایده آل می باشد.
 3. سعید آباد دارای آب و هوای معتدلی می باشد و تابستان های خنک و پاییز پر بارانی دارد.
 4. سعید آباد منطقه ای دنج و آرام در ساوجبلاغ است و می توانید به دور از دغدغه های شهری، اوقات فراغت و تعطیلات خود را در این منطقه سپری کنید.
 5. دسترسی به منابع آبی در سعید آباد مناسب بوده و این قضیه به رونق باغداری در این منطقه کمک کرده است.
 6. قیمت زمین و ویلا در سعید آباد به مراتب ارزان تر از کردان و تهراندشت می باشد و شما می توانید با قیمتی مناسب صاحب یک زمین در این منطقه خوش آب و هوا شوید و در آن جهت ساخت ویلا اقدام نمایید.

حال که با مزایای ساخت ویلا در سعید آباد آشنا شدید، وقت آن رسیده تا با مراحل ساخت ویلا در این منطقه نیز آشنا شوید.

مراحل ساخت ویلا در سعید آباد چیست؟

انتخاب و خرید زمین

مهمترین مرحله در ساخت ویلا، انتخاب و خرید زمین در منطقه مناسب می باشد. شما باید تمامی جوانب امر را در نظر گرفته و با توجه به امکاناتی که قصد دارید در ویلای خود پیاده سازی کنید،  زمینی با متراژ مناسب در منطقه ای ایده آل را انتخاب کنید.

شما باید زمین خود را از لحاظ نورگیر بودن، بادخیز بودن، شهرکی یا غیر شهرکی بودن مورد تحلیل قرار داده و در صورتی که قصد ساخت یک باغ ویلا را دارید، باید دسترسی منابع آب زیر زمینی را به زمین خود نیز بررسی کنید.

شما باید هنگام خرید زمین از قوانین حاکم بر منطقه نیز جهت ساخت و ساز آگاه باشید و در این راستا مراجعه به یک مشاور املاک برجسته در منطقه، همانند ملک مارکت می تواند شما را از تمامی مراحل فوق آگاه نموده و درصد اشتباهات شما را به صفر برساند.

خرید زمین در سعید آباد

 

مراحل قانونی و رسمی ساخت ویلا در سعید آباد

 1. پس از خرید زمین باید با در دست داشتن اصل و کپی سند زمین به همراه اصل و کپی شناسنامه مالک زمین، درخواست ساخت ویلای خود را به صورت کتبی به شهرداری منطقه تحویل دهید.
 2. پس از ثبت درخواست شما یک کارشناس یا نماینده فنی از طرف شهرداری منطقه به محل زمین شما فرستاده می شود تا زمین شما را مورد بررسی قرار دهد و مشاهدات خود را ثبت کند.
 3. پس از اینکه شهرداری گزارش نماینده خود را دریافت و ثبت نمود، با توجه به شرایط و منطقه زمین شما از لحاظ بافت و نوع خاک، به بررسی شرایط ساخت ویلا در منطقه مد نظر شما می پردازد و بررسی می کند که آیا در زمین شما امکان ساخت یک ویلا با استاندارد های شهرداری وجود خواهد داشت یا خیر؟
 4. پس از تایید شرایط زمین شما جهت ساخت ویلا، به شما مجوز طراحی نقشه ساخت ویلا از سمت شهرداری داده می شود.
 5. در این مرحله شما پس از طراحی نقشه توسط یک مهندس معمار، مجدداً باید نقشه طراحی شده را به شهرداری تحویل داده تا کارشناسان شهرداری نقشه ساخت ویلای شما را از لحاظ استانداردهای ساخت و ساز مورد بررسی قرار داده و در صورت عدم وجود مشکل آن را تایید نمایند.
 6. پس از تایید نقشه ساخت ویلا توسط شهرداری، شما باید عوارض ساخت و ساز را که مبلغ آن توسط شهرداری به شما اعلام می شود را پرداخت نمایید تا پروانه و مجوز ساخت برای شما از سمت شهرداری صادر شود. هزینه اخذ پروانه ساخت بر حسب مساحت زمین و  قیمت روز زمین در منطقه می تواند متغیر باشد.
 7. پس از پیمودن مراحل فوق، شما با اخذ قرارداد میان یک شرکت ساخت و ساز می توانید ویلای خود را طبق نقشه از قبل تایید شده توسط شهرداری بسازید.

توجه داشته باشید:

 1. هنگامی که پروسه ساخت ویلای شما به اتمام رسید باید پایان کار خود را به شهرداری اطلاع داده تا پس از تایید نماینده شهرداری بعد از بازدید از ویلای شما، مجوز دریافت خدماتی نظیر اشتراک آب، برق و گاز به شما داده شود.
 2. در انتها شما باید جهت دریافت پایان کار ویلا از شهرداری با در دست داشتن سند مالکیت و مدارک مالک زمین به شهرداری مراجعه و پایان کار رسمی ساخت ویلای خود را به شهرداری اطلاع دهید.
 3. پس از اینکه نمایندگان و بازرسین امین شهرداری از ویلای شما به طور کامل بازدید کرده و عدم خلافی و نقض قانون در پروسه ساخت ویلا را تایید نمودند، شهرداری برای شما یک گواهی پایان کار به شما تحویل خواهد داد.
 4. در مرحله آخر شما برای دریافت سند مالکیت ویلا، باید به همراه گواهی پایان کار به یکی از دفاتر ثبت سند مراجعه و پروسه دریافت سند مالکیت ویلای خود را تکمیل نمایید.

ساخت ویلا در سعید آباد

 

ساخت ویلا در سعید آباد با ملک مارکت

شاید مراحل ذکر شده اندکی پیچیده به نظر برسد، اما اگر شما قصد ساخت ویلا در سعید آباد را دارید، اصلا نیازی نیست تا شخصاً جهت انجام مراحل فوق اقدامی انجام دهید، فقط کافیست تا با کارشناسین ما در ملک مارکت تماس گرفته و ما را از قصد خود بابت ساخت ویلا در سعید آباد آگاه سازید.

از این پس تمامی مراحل ساخت ویلا از خرید زمین تا پروسه اخذ مجوز و تکمیل مراحل ساخت و دریافت گواهی پایان کار و اخذ سند مالکیت ویلا در انتهای کار، همه و همه توسط کارشناسین و نمایندگان ما در ملک مارکت انجام شده و شما با کمترین دغدغه می توانید ویلای دلخواه خود را در سعید آباد بسازید.

 

 

 

  پاسخ

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*

  پیج اینستاگرام ملک مارکت را فالو کنید