ساخت ویلا در سهیلیه

ساخت ویلا در سهیلیه

ساخت ویلا در سهیلیه مستلزم آگاهی از شرایط و مراحل اخذ مجوزهای مربوطه و انجام اصولی مراحل ساخت آن است و ما در این مقاله از وبلاگ ملک مارکت، قصد داریم تا تمامی مراحل ساخت ویلا در سهیلیه را به ترتیب از ابتدا تا انتها به شما معرفی کنیم.

چرا در سهیلیه ویلا بسازیم؟

بگذارید ابتدا به شما بگوییم که سهیلیه کجاست و چرا باید آن را به عنوان محلی برای ساخت ویلا انتخاب کنید و مزایای ساخت ویلا در سهیلیه چیست:

1) منطقه سهیلیه که منطقه ای خوش آب و هوا در استان البرز است، فاصله نزدیکی با شهرهای تهران و کرج دارد و ساکنین این شهرهای بزرگ و شلوغ می توانند با ساخت ویلا در آن، به هنگام تعطیلات و برای فرار از آلودگی هوا و دغدغه های زندگی شهری، به این منطقه سرسبز و خوش آب و هوا سفر کنند.

2) سهیلیه به دلیل وجود خاک حاصلخیز، بهترین مکان برای پروش گل و گیاه و کشاورزی و باغداری می باشد.

3) سهیلیه آب وهوای معتدلی دارد و در تابستان ها هوای آن چندان گرم نیست و زمستان های آن نیز سرمای قابل تحملی دارد، از این رو بهترین منطقه برای ساخت ویلا در حوالی کرج و تهران می باشد.

4) دسترسی به منابع آبی در سهیلیه ایده آل و کافیست و می توانید بدون نگرانی به ساخت باغ و زمین های کشاورزی یا باغ ویلا در این منطقه بپردازید.

5) قیمت زمین در سهیلیه در قیاس با کردان و تهراندشت به مراتب ارزان تر است.

حال که با مزایای ساخت ویلا در سهیلیه آشنا شدید، وقت آن رسیده تا با مراحل ساخت ویلا در این منطقه نیز آشنا شوید.

مراحل ساخت ویلا در سهیلیه چیست؟

انتخاب و خرید زمین

مهمترین مرحله در ساخت ویلا، انتخاب و خرید زمین در منطقه مناسب می باشد. شما باید تمامی جوانب امر را در نظر گرفته و با توجه به امکاناتی که قصد دارید در ویلای خود پیاده سازی کنید،  زمینی با متراژ مناسب در منطقه ای ایده آل را انتخاب کنید.

شما باید زمین خود را از لحاظ نورگیر بودن، بادخیز بودن، شهرکی یا غیر شهرکی بودن مورد تحلیل قرار داده و در صورتی که قصد ساخت یک باغ ویلا را دارید، باید دسترسی منابع آب زیر زمینی را به زمین خود نیز بررسی کنید.

شما باید هنگام خرید زمین از قوانین حاکم بر منطقه نیز جهت ساخت و ساز آگاه باشید و در این راستا مراجعه به یک مشاور املاک برجسته در منطقه، همانند ملک مارکت می تواند شما را از تمامی مراحل فوق آگاه نموده و درصد اشتباهات شما را به صفر برساند.

خرید زمین در سهیلیه

 

مراحل قانونی و رسمی ساخت ویلا در سهیلیه

 1. پس از خرید زمین باید با در دست داشتن اصل و کپی سند زمین به همراه اصل و کپی شناسنامه مالک زمین، درخواست ساخت ویلای خود را به صورت کتبی به شهرداری منطقه تحویل دهید.
 2. پس از ثبت درخواست شما یک کارشناس یا نماینده فنی از طرف شهرداری منطقه به محل زمین شما فرستاده می شود تا زمین شما را مورد بررسی قرار دهد و مشاهدات خود را ثبت کند.
 3. پس از اینکه شهرداری گزارش نماینده خود را دریافت و ثبت نمود، با توجه به شرایط و منطقه زمین شما از لحاظ بافت و نوع خاک، به بررسی شرایط ساخت ویلا در منطقه مد نظر شما می پردازد و بررسی می کند که آیا در زمین شما امکان ساخت یک ویلا با استانداردهای شهرداری وجود خواهد داشت یا خیر؟
 4. پس از تایید شرایط زمین شما جهت ساخت ویلا، به شما مجوز طراحی نقشه ساخت ویلا از سمت شهرداری داده می شود.
 5. در این مرحله شما پس از طراحی نقشه توسط یک مهندس معمار، مجدداً باید نقشه طراحی شده را به شهرداری تحویل داده تا کارشناسان شهرداری نقشه ساخت ویلای شما را از لحاظ استانداردهای ساخت و ساز مورد بررسی قرار داده و در صورت عدم وجود مشکل آن را تایید نمایند.
 6. پس از تایید نقشه ساخت ویلا توسط شهرداری، شما باید عوارض ساخت و ساز را که مبلغ آن توسط شهرداری به شما اعلام می شود را پرداخت نمایید تا پروانه و مجوز ساخت برای شما از سمت شهرداری صادر شود. هزینه اخذ پروانه ساخت بر حسب مساحت زمین و  قیمت روز زمین در منطقه می تواندم متغیر باشد.
 7. پس از پیمودن مراحل فوق، شما با اخذ قرارداد میان یک شرکت ساخت و ساز می توانید ویلای خود را طبق نقشه از قبل تایید شده توسط شهرداری بسازید.

توجه داشته باشید که:

 1. هنگامی که پروسه ساخت ویلای شما به اتمام رسید باید پایان کار خود را به شهرداری اطلاع داده تا پس از تایید نماینده شهرداری بعد از بازدید از ویلای شما، مجوز دریافت خدماتی نظیر اشتراک آب، برق و گاز به شما داده شود.
 2. در انتها شما باید جهت دریافت پایان کار ویلا از شهرداری با در دست داشتن سند مالکیت و مدارک مالک زمین به شهرداری مراجعه و پایان کار رسمی ساخت ویلای خود را به شهرداری اطلاع دهید.
 3. پس از اینکه نمایندگان و بازرسین امین شهرداری از ویلای شما به طور کامل بازدید کرده و عدم خلافی و نقض قانون در پروسه ساخت ویلا را تایید نمودند، شهرداری برای شما یک گواهی پایان کار به شما تحویل خواهد داد.
 4. در مرحله آخر شما برای دریافت سند مالکیت ویلا، باید به همراه گواهی پایان کار به یکی از دفاتر ثبت سند مراجعه و پروسه دریافت سند مالکیت ویلای خود را تکمیل نمایید.

 ساخت ویلا در سهیلیه

 

ساخت ویلا در سهیلیه با ملک مارکت

شاید مراحل ذکر شده اندکی پیچیده به نظر برسد، اما اگر شما قصد ساخت ویلا در سهیلیه را دارید، اصلا نیازی نیست تا شخصا جهت انجام مراحل فوق اقدامی انجام دهید، فقط کافیست تا با کارشناسین ما در ملک مارکت تماس گرفته و ما را از قصد خود بابت ساخت ویلا در سهیلیه آگاه سازید.

از این پس تمامی مراحل ساخت ویلا از خرید زمین تا پروسه اخذ مجوز و تکمیل مراحل ساخت و دریافت گواهی پایان کار و اخذ سند مالکیت ویلا در انتهای کار، همه و همه توسط کارشناسین و نمایندگان ما در ملک مارکت انجام شده و شما با کمترین دغدغه می توانید ویلای دلخواه خود را در سهیلیه بسازید.

 

 

 

 

پیام بگذارید