آینده منطقه 22 تهران چگونه است؟

22خرداد1400
0 نظر
آینده منطقه 22 تهران

آینده منطقه 22 تهران

آینده منطقه 22 تهران که جدیدترین و مدرن ترین منطقه شهری تهران به شمار می رود، به دلیل دسترسی مطلوب و تطابق آن با الگوهای نوین شهرسازی، بسیار درخشان پیش بینی می شود. منطقه 22 که در سال 1379 به مناطق شهری تهران افزوده شد، به دلیل موقعیت جغرافیایی خود و وزش بادهای شرقی و غربی نسبت به دیگر مناطق تهران از آب و هوایی با کیفیت بهتر و آلودگی کمتر برخوردار است. همچنین این منطقه دارای شهرک های مسکونی نوساز با امکانات رفاهی متنوعی می باشد که محل مناسبی برای سکونت شهروندان تهرانی به شمار می رود.

وجود مراکز خرید لوکس، مراکز درمانی و بیمارستان های مجهز، مراکز علمی، آموزشی، فرهنگی، پارک های جنگلی، بوستان های سرسبز، مجموعه ورزشی آزادی، مرکز بین المللی علوم اعصاب پروفسور سمیعی و پروژه های در حال ساخت فراوان، از پتانسیل بالای منطقه 22 برای رشد و پیشرفت در آینده ای نزدیک حکایت دارد.

منطقه 22 تهران کجاست؟

منطقه 22 تهران با مساحتی حدود 6200 هکتار از نظر وسعت، بزرگترین منطقه تهران محسوب شده و از شمال به ارتفاعات البرز، از جنوب به تهرانسر و آزادراه تهران کرج، از شرق به منطقه 5 شهرداری تهران و از غرب به محدوده وردآورد شمالی منتهی می شود. حدود 1300 هکتار از اراضی این منطقه را فضای سبز تشکیل می دهد و از این حیث جزء بهترین مناطق تهران به شمار می رود.

منطقه 22 از 6 ناحیه تشکیل شده است که هر کدام از آن ها به 7 یا 9 بخش تقسیم می گردد. نزدیک بودن منطقه 22 به بزرگراه های آزادگان، شهید خرازی (همت)، شهید همدانی (حکیم) و آزادراه تهران کرج، دسترسی مناسب، آب و هوای خوش، امکانات تفریحی، درمانی و رفاهی فراوان و رونق ساخت و ساز در این منطقه، تصویر روشنی از آینده منطقه 22 تهران را در ذهن ساکنان این شهر رقم می زند.

امکانات منطقه 22 تهران چگونه است؟

منطقه 22 تهران به دلیل موقعیت مکانی خاص و رویکرد مناسب مدیران شهری، از اماکن رفاهی و تفریحی ویژه ای برخوردار می باشد که آن را به قطب گردشگری تهران تبدیل کرده و گردشگران بسیاری را از کشورهای خارجی به ویژه کشورهای همسایه به خود جذب کرده است. در سال های گذشته سرمایه گذاری های کلانی در بخش های مختلف این منطقه انجام شده و امکاناتی در کلاس جهانی در آن ساخته است از این رو پیش بینی می شود که آینده منطقه 22 تهران نیز بسیار درخشان باشد.

در معرفی امکانات منطقه 22 می توان به مراکز رفاهی و تفریحی نظیرمراکز خرید تهران مال، رزمال، مرکز خرید طوبی، باملند و مجتمع بزرگ ایران مال اشاره کرد. این منطقه علاوه بر مراکز تجاری متعدد، دارای جاذبه های جالب توجهی نظیر دریاچه چیتگر، پارک های جنگلی چیتگر، لتمان کن، خرگوش دره، باغ گیاهشناسی و آبشار تهران نیز می باشد.

امکانات منطقه 22 تهران

شهرک های آینده دار منطقه 22 تهران کدام است؟

منطقه 22 از یک طرح تفضیلی پویا که بر پایه توسعه پایدار و اصول شهرنشینی نوین استوار است بهره می برد از این رو انتظار می رود سرمایه گذاری و ساخت شهرک های مسکونی نظیر شهرک های چیتگر، شهید خرازی و مرواریدشهر که از یک دهه گذشته در این منطقه آغاز شده است، در آینده منطقه 22 تهران با گسترش بیشتری همراه باشد.

شهرک مسکونی چیتگر

شهرک مسکونی چیتگر را می توان یکی از مدرن ترین و لوکس ترین محله های تهران برشمرد که توسط شرکت توسعه و عمران هادی وابسته به بنیاد تعاون ارتش جمهوری اسلامی در غرب دریاچه چیتگر در دست احداث است. این شهرک از شمال به بزرگراه شهید خرازی، از جنوب به بزرگراه شهید همدانی، از شرق به بلوار ایران خودرو و ازغرب به بلوار پژوهش منتهی می شود. شهرک چیتگر در 5 پهنه طراحی شده که 3 پهنه آن از جمله پهنه A (بوستان)، پهنه B (سروستان) و پهنه C (نارنجستان) در حال ساخت می باشد و یا بخشی از آن تکمیل شده و به بهره برداری رسیده است.

در بررسی چشم انداز آینده منطقه 22 تهران می توان از شهرک مسکونی چیتگر به عنوان یکی از آینده دارترین شهرک های در حال ساخت غرب تهران نام برد که سرمایه گذاری در آن ارزش افزوده چشمگیری را در پی خواهد داشت.

شهرک مسکونی چیتگر

شهرک شهید خرازی

شهرک شهید خرازی در زمینی به مساحت 38.5 هکتار بنا شده است. این شهرک که توسط تعاونی های مختلف سپاه مدیریت شده و به سرعت در حال پیشرفت می باشد، در قالب 44 برج ساخته شده است که برج های ردیف شمالی 34 طبقه و برج های ردیف جنوبی 25 طبقه هستند. پروژه شهید خرازی از شمال و جنوب به ترتیب به اتوبان های شهید خرازی و شهید همدانی منتهی می شود و دسترسی مناسبی به اتوبان تهران کرج نیز دارد.

از امکانات برج های این شهرک می توان به انباری، پارکینگ طبقاتی، سیستم سرمایش و گرمایش مرکزی، آسانسور باربر و نفربر، هلی پد، سالن ورزشی و اجتماعات، لابی و لابی من، شوتینگ، سیستم اعلام و اطفاء حریق و سیستم مانیتورینگ اشاره کرد. باتوجه به موقعیت مکانی و امکانات ذکر شده، می توان چشم انداز رو به رشدی را برای شهرک شهید خرازی در آینده منطقه 22 تهران پیش بینی کرد.

شهرک مرواریدشهر

مرواریدشهر شهرکی بسیار مدرن و مجهز به جدیدترین امکانات می باشد که در غرب دریاچه چیتگر و ایران مال واقع شده است. فاصله این شهرک تا دریاچه 7 کیلومتر و تا مجموعه عظیم ایران مال 5 کیلومتر است. شهرک مرواریدشهر از 54 برج 25 تا 30 طبقه ساخته شده که برخی از این برج ها آماده سکونت بوده و به مالکان تحویل داده شده اند و برخی دیگر در دست ساخت می باشند.

شهرک مرواریدشهر را می توان یکی از کامل ترین شهرک های غرب تهران دانست که دارای امکاناتی از قبیل پمپ بنزین، مراکز آموزشی، فرهنگی، هنری، درمانی و مذهبی می باشد. انتظار می رود شهرک مرواریدشهر با داشتن زیرساخت های اصولی و همچنین دسترسی راحت به مترو، بزرگراه ها و مکان های تجاری و تفریحی در آینده منطقه 22 تهران به یکی از برترین و بزرگترین شهرک های تهران تبدیل شود.

شهرک مرواریدشهر

پروژه های آینده دار منطقه 22

منطقه 22 به دلیل وسعت زیاد و موقعیت مکانی مناسب خود از پتانسیل بالایی برای جذب سرمایه برخوردار است از این رو ارگان های دولتی و بخش خصوصی سرمایه گذاری های عظیمی در این منطقه انجام داده اند و در جهت ساخت مجتمع های بزرگ مسکونی، اداری، تجاری و تفریحی پرشماری اقدام کرده اند که می تواند آینده منطقه 22 تهران را در مسیر پیشرفت چشمگیری قرار دهد.

پروژه ایران مال

ایران مال یا بازار بزرگ ایران یکی از مراکز تجاری مهم کشور می باشد که در منطقه 22 واقع شده و علاوه بر فروشگاه های متنوع، امکانات رفاهی و تفریحی بسیاری نیز دارد. ایران مال را می توان یکی از 5 مال برتر جهان و از بزرگترین پروژه های تجاری، فرهنگی و اجتماعی ایران و خاورمیانه برشمرد که دارای امکاناتی از قبیل مراکز خرید، شهربازی، پردیس سینمایی، مجموعه ورزشی و هتل می باشد.

ایران مال که با مساحت یک میلیون و 669 هزار و 504 متر مربعی در ردیف مال های بزرگ دنیا قرار دارد، در شمال غرب تهران و در نزدیکی پارک چیتگر و دریاچه شهدای خلیج فارس احداث شده است. با توجه به طرح های توسعه ای منطقه 22 که از افزایش جمعیت این منطقه حکایت دارد، می توان انتظار داشت که پروژه عظیم ایران مال در آینده منطقه 22 تهران با استقبال فراوانی همراه باشد.

از نکات جالب توجه در مجموعه عظیم ایران مال می توان به استفاده از سبک های متفاوت معماری در طراحی بخش های مختلف آن اشاره کرد. به عنوان مثال بازار سنتی و باغ رستوران ملل طراحی سنتی و اصیل ایرانی دارند و کتابخانه جندی شاپور به سبک کلاسیک اروپایی طراحی شده است.

پروژه ایران مال

پروژه هزار و یک شهر

پروژه عظیم هزار و یک شهر در زمینی به مساحت 139 هکتار در غرب تهران و در منطقه 22 در حال اجرا می باشد. هدف اصلی از طراحی و ساخت این مجموعه افزایش ظرفیت گردشگری کشور، به ویژه شهر تهران عنوان شده است.

این پروژه بزرگترین مجتمع فرهنگی، گردشگری و تجاری در خاورمیانه است که اماکنی مانند شهربازی، پارک آبی، مراکز سرگرمی، مجتمع سینمایی، مجتمع تجاری، هتل های 3 ستاره، 4 ستاره و 5 ستاره، برج های اداری، مرکز مطالعات اسلامی و مسجد را در خود جای داده است. باتوجه به ظرفیت بالای پروژه هزار و یک شهر در جذب گردشگر، می توان جایگاه بسیار ویژه ای را برای این مجموعه در آینده منطقه 22 تهران متصور شد.

شهر قصه در شهربازی مجموعه هزار و یک شهر از 7 دیار آفرینش، تاریخ، جاده ابریشم، ماجراجویی، اسطوره، آینده و بازی تشکیل شده است که هر یک معماری و فضای خاص خود را دارند و با خیابان سرگرمی به مجتمع تجاری شهرزاد متصل می شوند. امکانات اقامتی این پروژه بسیار متنوع و شامل هتل 3 ستاره سندباد، هتل 4 ستاره سیراف و یک هتل 5 ستاره لوکس است. اگر ایده های این مجموعه جامه عمل بپوشد، کل دنیا شگفت زده خواهد شد.

پروژه لکسون

برج مجلل لکسون در زمینی به مساحت 5400 مترمربع و با زیربنای 100000 مترمربع با چشم اندازی ویژه به دریاچه شهدای خلیج فارس بزرگترین دریاچه مصنوعی کشور و پارک جنگلی چیتگر، در حال ساخت می باشد. برج لکسون یک مجتمع اداری تجاری است که در 30 طبقه طراحی شده است. این پروژه دارای 260 واحد اداری و 90 واحد تجاری می باشد. موقعیت مکانی منحصر به فرد و معماری خاص این پروژه سبب تمایز آن نسبت به دیگر پروژه های اداری تجاری شهر تهران شده است.

وجود 8 تراس معلق در نمای این پروژه، امکانات خاص واحدهای اداری و تجاری و فضاسازی های مناسب مشاعات از ویژگی های برجسته این مجموعه به شمار می رود. قرارگیری برج مجلل لکسون در ساحل شرقی دریاچه شهدای خلیج فارس و در مجاورت مجموعه باملند و باغ آرامش سبب می شود تا با توجه به چشم انداز آینده منطقه 22 تهران، سود ناشی از سرمایه گذاری بر روی این پروژه افزایش چشمگیری داشته باشد که این امر سهولت در معاملات و تبدیل شدن این برج به پروژه ای شاخص در کشور را نیز در پی خواهد داشت.

آینده منطقه 22 تهران

پیام بگذارید