منطقه چیتگر تهران کجاست؟

23خرداد1400
0 نظر
منطقه چیتگر تهران کجاست

منطقه چیتگر تهران کجاست ؟

منطقه چیتگر تهران کجاست و آگاهی از این موضوع که این منطقه از چه پتانسیل هایی برای پیشرفت برخوردار است، می تواند برای افراد علاقه مند به سرمایه گذاری در زمینه ساختمان های مسکونی، مراکز تفریحی و تجاری حائز اهمیت فراوانی باشد. با وجود آنکه منطقه چیتگر قدمت زیادی ندارد اما از شهرک های نوساز، برج های بلند مرتبه و جاذبه های گردشگری فراوانی برخوردار است، از این رو شناخت دقیق تر این منطقه می تواند مفید واقع شود.

منطقه چیتگر که یکی از محله های منطقه 22 تهران به شمار می رود، در شمال غربی آن واقع شده است. این منطقه دارای جاذبه های گردشگری مانند جنگل و دریاچه می باشد و آب و هوایی بسیار دلپذیر دارد. منطقه چیتگر از شمال به اتوبان شهید همدانی، از جنوب به آزادراه تهران کرج، از شرق به بزرگراه آزادگان و از غرب به پیکان شهر و آزادشهر منتهی می شود.

فاصله چیتگر تا تهران چقدر است ؟

همانطور که پیشتر نیز بیان شد، چیتگر در منطقه 22 شهرداری تهران واقع شده است، از این رو جزئی از تهران به شمار می رود. حال با آگاهی از این موضوع که منطقه چیتگر تهران کجاست می توان گفت که بررسی فاصله چیتگر تا تهران نادرست است، اما می توان فاصله این منطقه تا نواحی مختلف تهران را مورد بررسی قرار داد.

منطقه چیتگر از بخش های مختلفی تشکیل شده است اما از آنجایی که پارک جنگلی چیتگر و دریاچه مصنوعی شهدای خلیج فارس، دو مکان پربازدید این منطقه به شمار می روند، قصد داریم فاصله نقاط مختلف تهران تا دریاچه را به عنوان یک معیار مورد مطالعه قرار دهیم. دریاچه مصنوعی شهدای خلیج فارس تا میدان آزادی حدود 19 کیلومتر فاصله دارد. همچنین این دریاچه در فاصله حدود 27 کیلومتری از میدان تجریش، حدود 36 کیلومتری از تهرانپارس و حدود 29 کیلومتری از میدان امام خمینی واقع شده است.

نقشه چیتگر تهران

منطقه چیتگر به دلیل برخورداری از امکانات رفاهی و تفریحی مناسب و همچنین به جهت وجود شهرک های مسکونی، مراکز تجاری، پارک های جنگلی و دریاچه مصنوعی، مورد توجه بسیاری از ساکنان تهران قرار گرفته است، از این رو نقشه چیتگر می تواند راهنمای خوبی برای این افراد باشد. با بررسی نقشه می توان دریافت که منطقه چیتگر تهران کجاست و نحوه دسترسی به آن چگونه است. همچنین می توان اطلاعات مفیدی را درباره خیابان بندی، شهرک های مسکونی، مراکز خرید و اماکن تفریحی این منطقه کسب کرد.

 نقشه چیتگر تهران

امکانات منطقه چیتگر تهران

منطقه چیتگر اماکن تفریحی و رفاهی متعددی را در خود جای داده است به همین دلیل یکی از مناطق گردشگری تهران محسوب می شود. از اماکن گردشگری منطقه چیتگر می توان به آبشار تهران و دریاچه مصنوعی شهدای خلیج فارس اشاره کرد. دریاچه مصنوعی از زیباترین جاذبه های گردشگری این منطقه به شمار می رود که فضایی خاص را به وجود آورده و امکاناتی از قبیل اسکله قایقرانی، باشگاه ورزش های آبی، شهربازی و رستوران نیز در اطراف آن تعبیه شده است.

اگر بخواهیم بگوییم که جاذبه های طبیعی منطقه چیتگر تهران کجاست می توانیم به پارک های جنگلی چیتگر، وردآورد، خرگوش دره، لتمان کن و بوستان جوانمردان اشاره کنیم. وجود مراکز خرید متنوع نظیر تهران مال، رزمال و باملند بر محبوبیت این منطقه افزوده است. ایران مال نیز از مراکز تفریحی بسیار مدرن این منطقه می باشد که دارای مرکز خرید، مجتمع سینمایی، رستوران، مجموعه ورزشی و هتل است.

چیتگر شمالی کجاست ؟

شاید بتوان با آگاهی از این موضوع که منطقه چیتگر تهران کجاست تا حدودی موقعیت محله چیتگر شمالی را تخمین زد. محله چیتگر شمالی از شمال به اتوبان تهران کرج و از جنوب به بزرگراه شهید لشگری منتهی می شود. در شرق این محله نیز کارخانه سایپا دیزل و در غرب آن شهرک کارمندان شهرداری قرار گرفته است. این محله دارای مراکز خدماتی مختلفی است که از میان آن ها می توان به سرای محله چیتگر شمالی و دفتر پیشخوان دولت اشاره کرد.

در میان مراکز تفریحی و ورزشی محله چیتگر شمالی نیز می توان از بوستان های یاس و مادر، زمین چمن مصنوعی و باشگاه ورزشی شهدای چیتگر نام برد. همچنین این محله مانند بسیاری از محله های دیگر شهر تهران، فروشگاه ها و مراکز خرید متعددی دارد که پاسخگوی نیاز ساکنان آن می باشد.

چیتگر جنوبی کجاست ؟

محله چیتگر جنوبی در همسایگی محله وردآورد، شهرک دانشگاه تهران، شهرک سینمایی غزالی، چیتگر شمالی و شهرک شهرداری قرار دارد. همچنین این محله از شمال با بزرگراه لشگری، از شرق با خیابان زامیاد، از جنوب با بلوار ایران خوردو و از غرب با بزرگراه فتح و بلوار تولیدگران محدود شده است.

برآورد موقعیت مکانی محله چیتگر جنوبی با عنایت به این موضوع که منطقه چیتگر تهران کجاست زیاد هم دور از ذهن نمی باشد.این محله همچون سایر محله های شهر تهران دارای امکانات مختلفی است که از جمله آن ها می توان به کافه ها و رستوران های مختلف، پارک، استخر، مرکز تجاری و بازار میوه و تره بار اشاره کرد.

بهترین منطقه چیتگر برای زندگی کجاست ؟

شرق آزادگان که مابین بزرگراه شهید خرازی و خرگوش دره قرار دارد، یکی از مناطق دنج و البته دور محله چیتگر است. شهرک صدرا، شهرک چشمه، برج های خاتم، سپهر پردیس المپیک، بهار، الماس، آفتاب 22 و نرگس از جمله پروژه های مسکونی این منطقه می باشد.

بلوار کوهک یا خیابان برادران شهید علیمردانی محله ای در شرقی ترین قسمت منطقه 22 است که به دلیل مجاورت با پارک جنگلی چیتگر و قرار گرفتن در شرق دریاچه، آب و هوای مناسبی دارد. اگر بخواهیم بگوییم که بهترین قسمت بلوار کوهک در منطقه چیتگر تهران کجاست می توانیم به ساختمان های ویلایی و کم واحد آن که در اطراف پارک جنگلی قرار دارند، اشاره کنیم.

غرب دریاچه چیتگر به دلیل دارا بودن شهرک های مدرن و مجتمع های مسکونی لوکس نظیر پارلمان، افرا، بهاران، صدف و شهرک شهید خرازی یکی از بهترین مناطق منطقه 22 و چیتگر برای سرمایه گذاری و زندگی می باشد.

بهترین منطقه چیتگر برای زندگی

آینده منطقه چیتگر تهران

در گذشته های نه چندان دور بسیاری از ساکنان تهران حتی نمی دانستند که منطقه چیتگر تهران کجاست اما اکنون به لطف وجود پروژه های عظیمی نظیر ایران مال، مجموعه هزار و یک شهر، آسمان خراش های پرتعداد و همچنین جاذبه های گردشگری فراوان، کمتر کسی را می توان یافت که نام منطقه چیتگر را نشنیده باشد.

چیتگر را می توان یکی از مناطق آینده دار تهران نامید. آینده منطقه 22 تهران و مخصوصا چیتگر که قدمت زیادی هم ندارد، به دلیل وسعت زیاد، مناطق جنگلی با طبیعت بکر، آب و هوای مساعد و دسترسی مناسب، درخشان بوده و این منطقه از پتانسیل بالایی برای جذب سرمایه برخوردار است و به همین دلیل همواره مورد توجه نهادهای دولتی و بخش های خصوصی علاقه مند به سرمایه گذاری در زمینه پروژه های مسکونی و تفریحی قرار گرفته است. وجود شهرک ها و برج های مسکونی فراوان، مراکز تفریحی و تجاری متعدد و همچنین پروژه های پرشمار در حال ساخت از آینده روشن منطقه چیتگر حکایت دارند.

پیام بگذارید