کلاهبرداری در پروژه چیتگر

کلاهبرداری در پروژه چیتگر

کلاهبرداری در پروژه چیتگر

کلاهبرداری در پروژه چیتگر که در برخی ساختمان های تعاونی ساز و یا شخصی ساز رخ داده، سبب خدشه دار شدن اعتبار تعاونی های سازنده در این منطقه شده و سلب اعتماد مردم نسبت به تعاونی ها را در پی داشته است. این موضوع حتی برای تعاونی های فعال و خوش سابقه نیز مشکلاتی را به وجود آورده است.

در سال های اخیر برخی از تعاونی ها به قول خود در خصوص ساخت و تحویل تعدادی از پروژه ها در چیتگر عمل نکرده و نام و اعتبار بدی از خود برجای گذاشته اند و در این میان، تعداد بسیار زیادی از این تعاونی ها پس از گذشت مدتی، با تغییر نام و نشان تجاری خود، به عنوان تعاونی تازه تاسیس، مجددا به فعالیت های کلاهبرداری گونه خود ادامه داده اند.

پروژه حکیم، بزرگترین کلاهبرداری در پروژه چیتگر

از نمونه های کلاهبرداری در پروژه چیتگر می توان به دیر تحویل دادن پروژه و یا عدم تامین برخی از امکانات مقرر شده در قرارداد، اشاره کرد. سطح بالاتری از کلاهبرداری نیز وجود دارد که در آن، تعاونی ها علیرغم دریافت مبالغی مبنی بر سرمایه گذاری و یا پیش فروش واحدهای مسکونی و تجاری، از ساخت و تحویل واحدها به خریداران سر باز می زنند. کلاهبرداری در پروژه حکیم را می توان یکی از معروف ترین کلاهبرداری های پروژه های تعاونی ساز در منطقه چیتگر بر شمرد.

در سال 1386 افراد بسیاری به امید خانه دار شدن در منطقه 22 تهران در پروژه حکیم سرمایه گذاری کرده و نسبت به پیش خرید واحدهای مسکونی این پروژه اقدام کردند. اما متاسفانه با وجود گذشت 14 سال، تا کنون هیچ خانه ای در این پروژه به صاحب امتیازان تحویل داده نشده است و در این مدت مال باختگان با ایجاد کمپین “واحدهای پروژه حکیم را تحویل دهید” اعتراض خود را در مورد عدم تحویل واحدهای پیش خرید شده، اعلام کرده اند. این امر سبب مطرح شدن نام پروژه حکیم به عنوان بزرگترین کلاهبرداری در منطقه چیتگر و کاهش اعتماد مردم نسبت به پیش خرید مسکن در این منطقه شد.

پروژه حکیم چیتگر

چگونه در دام کلاهبرداری در پروژه چیتگر گرفتار نشویم؟

برای جلوگیری از گرفتار شدن در دام کلاهبرداری در پروژه چیتگر و از دست رفتن سرمایه، بهتر است پیش از هرگونه سرمایه گذاری در این منطقه نسبت به آگاهی کامل از برخی موارد نظیر حسن شهرت سازنده و متناسب بودن مبالغ پرداختی با میزان پیشرفت پروژه اطمینان حاصل کرد. اولین قدم برای پیشگیری از متضرر شدن در پروژه چیتگر، بررسی پیشینه تعاونی و شخص سازنده می باشد. یکی از بهترین راهکارها جهت کسب شناخت کافی نسبت به سازنده، بررسی کیفیت پروژه های ساخته شده و میزان رضایت خریداران است.

برای گرفتن استعلام در خصوص تعاونی ها و همچنین بررسی پروژه های ساخته شده و یا در حال ساخت هر تعاونی نیز می توان از سایت های اینترنتی فعال در این حوزه استفاده کرد. نکته حائز اهمیت دیگر در خصوص پروژه های تعاونی ساز، بررسی دقیق نام تعاونی است که اگر با نام تعاونی دیگر همخوانی و یا مشابهت داشته باشد، باید تحقیقات بیشتری انجام شود. زیرا گاهی اوقات تعاونی هایی که اعتبار خود را در میان مردم از دست می دهند، با نام مشابه، تعاونی جدیدی تاسیس نموده و اقدام به کلاهبرداری مجدد می نمایند.

مورد بسیار مهم دیگر را می توان تناسب مقدار پیش پرداخت با هزینه های ساخت آپارتمان عنوان کرد. در پاره ای از موارد، مبالغ در نظر گرفته شده برای پیش پرداخت، تناسبی با قیمت اصلی آپارتمان نداشته و صرفا جهت جلب نظر مشتریان و فریب افراد ناآگاه اعلام شده است که می تواند نشانه ای از شکست پروژه و کلاهبرداری بودن آن باشد.

آیا با وجود کلاهبرداری در پروژه چیتگر، همچنان در این منطقه سرمایه گذاری کنیم؟

منطقه چیتگر تهران از ویژگی هایی نظیر وسعت زیاد، آب و هوای پاک و دسترسی مناسب برخوردار می باشد. همچنین این منطقه برج ها و شهرک های مسکونی لوکس و نوساز، اماکن گردشگری فراوان نظیر پارک های جنگلی و دریاچه مصنوعی شهدای خلیج فارس و همچنین مراکز تجاری و تفریحی منحصر به فردی نظیر باملند و ایران مال را در خود جای داده است. شرایط اقلیمی منطقه 22 و امکانات رفاهی فراوان چیتگر از آینده درخشان و پتانسیل بالای این منطقه برای سرمایه گذاری حکایت دارد و قادر است سرمایه افراد را در مدت کوتاهی تا چندین برابر افزایش دهد.

با این وجود، ممکن است شنیدن اخباری در خصوص کلاهبرداری در پروژه چیتگر بسیاری از افراد را جهت سرمایه گذاری در این منطقه دچار شک و تردید نماید. نکته بسیار مهمی که می بایست در خصوص سرمایه گذاری در منطقه چیتگر به آن توجه داشت، آن است که تمامی تعاونی ها و یا پروژه های شخصی ساز مشابه یکدیگر نیستند و با یکدیگر تفاوت های اساسی دارند. از این رو با کسب شناخت کافی نسبت به سازنده می توان با اطمینان خاطر بیشتری در این منطقه سرمایه گذاری کرد.

در برخی موارد، با تماس تلفنی و مشورت با افراد ماهر در این زمینه، می توان اطلاعات بیشتری را در مورد تعاونی ها و میزان سوددهی پروژه ها کسب کرده و با اطمینان بیشتری نسبت به خرید ملک و سرمایه گذاری در این منطقه اقدام کرد.

چیتگر تهران

فرم درخواست تماس
تماس بگیرید 09129638971