استعلام تعاونی مسکن چیتگر

استعلام تعاونی مسکن چیتگر

استعلام تعاونی مسکن چیتگر

استعلام تعاونی مسکن چیتگر جهت انتخاب یک تعاونی معتبر در منطقه 22 بسیار حائز اهمیت است زیرا منطقه چیتگر از مناطق تازه تاسیس تهران به شمار می رود و از پتانسیل بالایی برای سرمایه گذاری برخوردار می باشد، به همین دلیل پروژه های مسکونی، اداری، تجاری و تفریحی پرشماری در این منطقه در دست ساخت است که حدود 90 درصد این پروژه ها تعاونی ساز بوده و تنها 10 درصد از آن ها شخصی ساز هستند.

باتوجه به تعدد بالای تعاونی های در حال فعالیت در منطقه چیتگر، شناخت این تعاونی ها پیش از سرمایه گذاری اهمیت می یابد به همین دلیل می بایست ابتدا از سابقه و خوش نام بودن تعاونی اطمینان حاصل کرد و سپس اقدام به سرمایه گذاری نمود. یکی از راه های شناخت بهتر تعاونی ها، استعلام آن ها می باشد که این کار، خود به روش های مختلفی قابل انجام است.

چگونه به تعاونی های منطقه 22 اعتماد کنیم؟

تعداد تعاونی های فعال در منطقه 22 بسیار زیاد است و برخی از آن ها موفق و برخی دیگر ناموفق هستند. تعاونی های موفق همگی خصوصیاتی دارند که سبب تمایز آن ها از دیگر تعاونی ها می شود به همین دلیل بهتر است هنگام استعلام تعاونی مسکن چیتگر این خصوصیات مورد بررسی قرار گیرد.

فعالیت

فعال بودن یک تعاونی نشان دهنده موفقیت آن می باشد. برای بررسی میزان فعالیت تعاونی که یکی از فاکتورهای مهم هنگام استعلام تعاونی مسکن چیتگر است، می توان به طور مکرر و در مقاطع زمانی مختلف نسبت به بازدید از پروژه اقدام نمود. در صورت فعال بودن تعاونی در هنگام بازدید از پروژه، حتما پیشرفت های در پروژه مشاهده خواهد شد.

رضایت سهامداران و اعضای تعاونی

رضایت سهامداران و اعضای یک تعاونی از عملکرد تعاونی، نشانه موفقیت آن می باشد. با پرس و جو و تحقیق از یک یا چند فروشنده امتیاز یا سهام یک پروژه در خصوص انگیزه آن ها از فروش، می توان اطلاعاتی را درباره رضایت آن ها از تعاونی کسب کرد. این کار می تواند در استعلام تعاونی مسکن چیتگر و شناخت بهتر آن بسیار موثر باشد.

اگر فروش به دلیل نیاز به پول، مهاجرت به شهر دیگر و یا دیگر دلایل موجه باشد و فروشنده اعلام کند که از عملکرد تعاونی راضی است، یعنی پروژه مشکلی ندارد اما اگر در خلال صحبت هایش به مشکلاتی اشاره کرد، می بایست تحقیق بیشتری صورت گیرد.

بررسی برنامه زمانبندی پروژه

بررسی برنامه زمانبندی پروژه یکی از اصلی ترین راه های استعلام تعاونی مسکن چیتگر و بررسی میزان موفقیت تعاونی می باشد. این روش از ابزارهای سنجش پیشرفت پروژه به شمار می رود زیرا پروژه های خوب طبق جدول زمانبندی پیش می روند که نشان از خرد برنامه ریزان و مدیران آن ها می باشد و در مقابل، عقب ماندن از برنامه زمان بندی شده، نشانه ای از عملکرد ضعیف تعاونی تلقی می شود.

موقعیت مکانی و امکانات پروژه

انتخاب صحیح موقعیت مکانی پروژه به لحاظ موقعیت جغرافیایی و دسترسی، استفاده از پلان و نقشه مناسب برای واحدها، طراحی زیبای نما و پیش بینی امکانات مختلف، از مدیریت قوی پروژه حکایت دارد که در جذب خریداران بسیار موثر است. به همین دلیل بررسی موقعیت مکانی و امکانات پروژه می تواند کمک بزرگی در استعلام تعاونی مسکن چیتگر نموده و در انتخاب بهترین تعاونی جهت سرمیه گذاری راهنمای خوبی باشد.

عاونی مسکن منطقه 22

قیمت ساخت و نحوه پرداخت منطقی

یکی از مواردی که پروژه های تعاونی ساز را از پروژه های شخصی ساز متمایز می کند، آن است که تعاونی های سازنده هیچگونه سود و یا بهره ای از ساخت پروژه ها نمی برند، از این رو قیمت اعلام شده برای هر واحد تعاونی ساز به طور دقیق، قیمت تمام شده واقعی می باشد و این قیمت باید باتوجه به امکانات و نوع مصالحی که در پروژه وجود دارد، کاملا منطقی تعیین شده باشد.

تعیین قیمت مناسب برای خرید یک پروژه و شرایط پرداخت اقساط آن از جمله موارد بسیار مهمی است که می بایست هنگام استعلام تعاونی مسکن چیتگر مورد توجه قرار گیرد. اگر قیمت زیاد باشد و به قیمت یک واحد آماده در همان منطقه نزدیک باشد، خریداران از پروژه استقبال نخواهند کرد و اگر قیمت خیلی کم باشد، ممکن است سازنده وسط کار قیمت را افزایش داده و یا به خاطر قیمت پایین کیفیت کار را کاهش دهد. همچنین نحوه پرداخت اقساط نیز باید منطقی و براساس میزان پیشرفت پروژه باشد.

نحوه امتیازدهی و اولویت بندی

در پروژه های مسکونی تعاونی ساز معمولا این شیوه متداول است که از ابتدا طبقه و واحد برای اعضا مشخص نبوده و خریداران بر اساس امتیازاتی که به شیوه های مختلف کسب می کنند، اولویت بندی می شوند و می توانند واحد مورد نظر خود را انتخاب کنند. از آنجایی که طبقات بالاتر پروزه های مسکونی قیمت بیشتری نسبت به طبقات پایین تر دارند، مهم است که به هر عضو تعاونی چه طبقه ای تعلق می گیرد.

اعضا بر اساس زمان پرداخت اقساط پروژه امتیاز دریافت می کنند. به این صورت که هر عضو به ازای هر روزی که زودتر و یا دیرتر اقساط را پرداخت کند، امتیاز مثبت یا منفی دریافت می کند و در نهایت امتیازات جمع بندی شده و بر اساس آن ها در اولویت انتخاب واحد دلخواه خود قرار می گیرد. این امر می تواند برای بسیاری از خریداران حائز اهیمت باشد و به عنوان یکی از معیارهای مهم استعلام تعاونی مسکن چیتگر مورد توجه قرار گیرد.

نوع قرارداد و شیوه نقل و انتقال

نوع قرارداد و شیوه نقل و انتقال یک تعاونی موضوع مهم دیگری است که درهنگام استعلام تعاونی مسکن چیتگر باید به آن توجه داشت. شیوه مرسوم نقل و انتقال در پروژه های تعاونی ساز، بدین صورت است که تعاونی های سازنده یک وکالت نامه و اقرارنامه رسمی را در دفترخانه منعقد کرده و دفترچه مالکیت واحد را پس از استعلام از واحد مالی و حسابداری در دفتر تعاونی منتقل می کنند. بنابراین هر روشی غیر از این، از ناسالم بودن تعاونی حکایت دارد و توصیه می شود از انجام آن اجتناب شود.

سیاست های حفظ ارزش امتیاز در بازار

یک تعاونی موفق می بایست توانایی کنترل قیمت امتیازهای خود در بازار را داشته باشد که این امر تنها با ارزش گذاری و مدیریت صحیح فروشندگان امتیازها، کنترل خرید و فروش امتیازهای پروژه و تلاش برای عدم کاهش ارزش سهام ها یا امتیازها در بازار محقق می شود. داشتن چنین ویژگی در هنگام استعلام تعاونی مسکن چیتگر یک امتیاز برای آن محسوب می شود.

 تعاونی مسکن چیتگرمعتبرترین تعاونی های مسکن چیتگر کدام است؟

با پرسش از خریداران واحدهای مسکونی تعاونی ساز در منطقه چیتگر، مشورت با مشاورین املاک فعال در این منطقه و همچنین استعلام تعاونی مسکن چیتگر به راحتی می توان دریافت که نام برخی تعاونی ها به عنوان معتبرترین تعاونی های مسکن چیتگر شناخته می شود.

تعاونی هایی نظیر شرکت تعاونی ابنیه آکام، تعاونی ابنیه همت، تعاونی مسکن سپاشهر، تعاونی مسکن ارتش، تعاونی مسکن آرین سازه، تعاونی مسکن مهرآفرین، تعاونی ابنیه همسا، شرکت تعاونی نامی اریکه پارسیان و تعاونی مسکن منابع انسانی شهرداری تهران را می توان تعاونی های مسکن معتبر این منطقه برشمرد.

فرم درخواست تماس
تماس بگیرید 09129638971