شرایط فروش اقساطی آپارتمان در منطقه 22

شرایط فروش اقساطی آپارتمان در منطقه 22

شرایط فروش اقساطی آپارتمان در منطقه 22

شرایط فروش اقساطی آپارتمان در منطقه 22 یکی از مواردی است که بسیاری از ساکنین تهران به دنبال آگاهی از آن هستند. منطقه 22 تهران که به منطقه چیتگر نیز معروف است، یکی از مناطقی است که در دو سه سال اخیر با رشد ساخت و ساز چشمگیری مواجه شده است. سرمایه گذاری های کلان توسط سرمایه گذاران داخلی و خارجی در این منطقه سبب شده تا آینده منطقه 22 درخشان تر از همیشه باشد، از این رو افرادی که قصد سرمایه گذاری در منطقه 22 را دارند، به دنبال خرید اقساطی آپارتمان در این منطقه نیز هستند. در این مقاله قصد داریم شما را از شرایط فروش اقساطی آپارتمان در منطقه 22 آگاه نماییم و روند خرید مسکن در این منطقه را برای شما تسهیل نماییم.

منطقه 22 تهران کجاست؟

منطقه 22 تهران که در شمال غربی شهر تهران واقع شده است، از شمال، جنوب، شرق و غرب به ترتیب به ارتفاعات البرز، تهرانسر و اتوبان تهران کرج، منطقه 5 شهرداری تهران و وردآورد شمالی محدود می شود. این منطقه از نظر وسعت، یکی از وسیع ترین مناطق تهران محسوب می شود و به عنوان منطقه ای برای خدمت رسانی به شهر تهران و پاسخگویی به کمبودهای رفاهی دیگر مناطق آن، در سال 1379 به مناطق شهری تهران اضافه شد.

برگزیدن منطقه 22 به عنوان قطب گردشگری شهر تهران سبب شده  تا سرمایه گذاری های فراوانی در زمینه ساخت واحدهای مسکونی، مراکز تفریحی و رفاهی در این منطقه صورت پذیرد، از این رو خرید مسکن در این منطقه بیش از هر زمان دیگری با افزایش تقاضا روبرو شده است.

شرایط فروش اقساطی آپارتمان در منطقه 22 چیست؟

وقتی صحبت از فروش آپارتمان به صورت اقساطی به میان می‌ آید، منظور این است که شما به عنوان شخص خریدار، یک واحد در حال ساخت را که ممکن است در مرحله گودبرداری یا پایان سفت کاری یا هر مرحله دیگری از ساخت باشد را با پرداخت مبلغی اولیه خریداری می کنید و بسته به شرایط پروژه، همزمان با ادامه روند ساخت، باقی اقساط آن ‌را در موعد مقرر و طبق توافقنامه پرداخت می نمایید.

فروش اقساطی آپارتمان در منطقه 22

جزئیاتی که باید براساس قانون، در روند فروش اقساطی آپارتمان مورد توجه قرار گیرد:

احراز هویت مالک

مانند هر قراردادی باید مشخصات طرفین در اسناد پیش ‌فروش آپارتمان ثبت شود. اما در موضوع پیش‌ فروش آپارتمان باید مشخص شود که فردی که به عنوان ‌فروشنده حاضر شده، صاحب سند یا سازنده‌ ملک است. این احتمال نیز وجود دارد که فروشنده نیز خودش فردی باشد که قبلا ملک را پیش‌ خرید کرده بوده است.

مشخصات آپارتمان

یکی دیگر از مواردی که جزء مهمترین شرایط فروش اقساطی آپارتمان در منطقه 22 است، بحث تطبیق مشخصات آپارتمان با موارد ذکر شده در سند می باشد.  در این مرحله نیز مانند هر قرارداد دیگری باید جزئیات مورد معامله کاملا شفاف باشد. از آنجایی که در ‌فروش اقساطی، آپارتمان مورد معامله هنوز به صورت کامل وجود خارجی ندارد، باید مشخصات و جزئیات دقیقی که براساس آن خریدار تصمیم به خرید ملک گرفته به صورت کامل درج شود. این مشخصات و جزئیات، شامل موارد زیر می باشد:

 • موقعیت مکانی
 • تعداد طبقات و واحدها
 • شماره طبقه و واحد
 • متراژ واحد و تعداد اتاق‌ ها
 • نوع کاربری
 • پارکینگ و انباری
 • سیستم سرمایش و گرمایش
 • نمای ظاهری و بیرونی ساختمان
 • مصالح مورد استفاده
 • مشخصات و جزئیات دکوراسیون داخلی همانند کابینت
 • زمان تحویل
 • شرایط و نحوه پیش پرداخت و قسط بندی ها

نحوه پرداخت اقساط

از آنجایی که در ‌فروش اقساطی آپارتمان، معمولا زمان تحویل براساس شرایط موجود و اعلام سازنده یا سرمایه‌ گذار تعیین می‌ شود، بنابراین بهای آپارتمان به صورت مرحله به مرحله و اقساطی پرداخت می‌ شود. در نتیجه باید به صورت کاملا شفاف مشخص شود که چه مبالغی به صورت نقد یا چک و در چه تاریخ‌ هایی باید در کدام مرحله از کار پرداخت شود. براساس قانون پیش فروش و فروش اقساطی آپارتمان، هنگام عقد قرارداد در دفاتر اسناد رسمی باید حداقل ۱۰ درصد قیمت کل، نقدا پرداخت شده و مابقی مبلغ که قرار است به صورت اقساطی از سوی ‌خریدار به ‌فروشنده پرداخت شود، در تاریخ‌ های مشخص و براساس میزان پیشرفت کار باشد.

اگر پیشرفت کار طبق توافق و قرارداد مکتوب امضا شده، جلو نرود، خریدار می‌تواند دیرتر از زمان مقرر اقساط خود را پرداخت نماید. از سمت دیگر اگر در فروش اقساطی آپارتمان، ‌خریدار با توجه رعایت مفاد قرارداد، در زمان مقرر اقساط خود را پرداخت نکند و ظرف یک ماه جهت پرداخت اقساط اقدام نکند، قرارداد می‌تواند از سمت مالک فسخ شود.

موعد تحویل آپارتمان

یکی از مهمترین موضوعاتی که در شرایط فروش اقساطی آپارتمان در منطقه 22 حائز اهمیت است، زمان تحویل آپارتمان است. سرمایه ‌گذار یا سازنده آپارتمان‌، قطعا زمانی را برای اتمام نهایی پروژه در نظر گرفته‌ که باید هنگام تنظیم قرارداد در دفتر اسناد رسمی آن را درج نماید تا زمان انتقال قطعی سند نیز براساس آن مشخص شود.

آپارتمان در منطقه 22

جمع ‌بندی نهایی

شاید در نگاه اول خرید اقساطی آپارتمان کار دشواری به نظر برسد اما اگر به شرایط فروش اقساطی آپارتمان در منطقه 22 آشنا باشید، با خیالی آسوده می توانید جهت پیش خرید آپارتمان به صورت اقساطی در این منطقه اقدام نمایید.

مجموعه ملک مارکت، به دلیل سابقه بالا در خرید و فروش انواع آپارتمان در منطقه 22، گزینه های متنوعی را جهت خرید اقساطی آپارتمان در منطقه 22 به شما پیشنهاد می کند. در شرایطی که قصد خرید اقساطی آپارتمان در منطقه 22 و یا  آگاهی از شرایط آن را دارید، با کارشناسین ما تماس بگیرید.

  پاسخ

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*

  پیج اینستاگرام ملک مارکت را فالو کنید
  تماس بگیرید 09129638971