خرید امتیاز چیتگر چیست و چه شرایطی دارد؟

خرید امتیاز چیتگر

خرید امتیاز چیتگر چیست؟

خرید امتیاز چیتگر یک روش پیش فروش پروژه های تعاونی ساز می باشد که فرصتی عالی برای سرمایه گذاری در این منطقه به شمار می رود. حدود 90 درصد پروژه های ساخته شده و در حال ساخت منطقه 22 تهران توسط تعاونی های مسکن انجام می شود، لذا آشنایی با این روش پیش فروش و آگاهی از شرایط آن، می تواند برای افرادی که قصد خرید واحدهایی از این پروژه ها را دارند، جالب توجه باشد.

منطقه چیتگر تهران به دلیل وسعت زیاد و موقعیت جغرافیایی مناسب خود مورد استقبال سازندگان شهرک های مسکونی و اماکن تفریحی قرار گرفته است. با افزایش ساخت و ساز در این منطقه، بستر مناسبی برای گسترش معاملات املاک فراهم شد و در این میان پیش فروش واحدها توسط سازندگان، به یکی از پرطرفدارترین روش های معامله بدل شد. روش پیش فروش، بسته به سازنده و شرایط پروژه به چندین صورت قابل انجام است که خرید امتیاز یکی از آن ها می باشد.

شرایط خرید امتیاز چیتگر چیست؟

در منطقه چیتگر تعاونی های مختلفی وابسته به سپاه و ارتش جمهوری اسلامی، با هدف ساخت پروژه های مسکونی و تجاری ایجاد شده اند که در بیشتر موارد، واحدهای پروژه های در حال ساخت توسط این تعاونی ها به کارکنان ارگان های مذکور پیش فروش می شوند. تعاونی ها در زمان تاسیس نسبت به عضوگیری اقدام نموده و افرادی به عضویت تعاونی ها در می آیند. این حق عضویت تعاونی ها، امتیاز نام دارد.

اعضای تعاونی می بایست در طول زمان ساخت پروژه، بسته به میزان پیشرفت و متراژی که سهم هر عضو نامیده می شود، نسبت به پرداخت مبالغی که از سوی تعاونی اعلام می گردد، اقدام کنند. همچنین عضو تعاونی می تواند امتیاز و حق عضویت خود را به فرد دیگری خارج از تعاونی بفروشد که این مبلغ هیچ ارتباطی به هزینه های پروژه ندارد و فرد خریدار، با خرید امتیاز چیتگر به عنوان جایگزین او و عضو تعاونی شناخته می شود.

خرید امتیاز چیتگر چه مزایایی دارد؟

باتوجه به اینکه قیمت تمام شده یک واحد پیش فروش شده توسط یک تعاونی از قیمت خرید قطعی آن کمتر بوده و پرداخت آن به صورت اقساطی و چند مرحله ای و باتوجه به میزان پیشرفت فیزیکی پروژه صورت می پذیرد، امکان خرید واحدها را با سهولت بیشتری همراه می سازد.

همانطور که پیشتر نیز بیان شد، عملیات ساخت تعداد کثیری از پروژه ها در منطقه چیتگر توسط تعاونی های مختلف صورت می گیرد. تعاونی هایی که تنها سازنده پروژه ها بوده و حق خرید و فروش و یا کسب درآمد از این طریق را ندارند و قیمت واحدها را براساس قیمت تمام شده و بدون هیچ سودی اعلام می نمایند. اما تنها اعضای تعاونی ها مجاز به امکان خرید واحدهای پیش فروش شده با قیمت مناسب هستند. لذا افرادی غیر از اعضای تعاونی تنها می توانند با خرید امتیاز چیتگر در این طرح شرکت کرده و از مزایای آن بهره مند شوند.

خرید امتیاز چیتگر

کدام یک از پروژه های چیتگر قابلیت خرید امتیاز را دارا می باشند؟

در میان پروژه های منطقه چیتگر، پروژه های تعاونی ساز قابلیت خرید امتیاز را دارا هستند. باتوجه به طرح تفضیلی و چشم انداز ارائه شده برای منطقه چیتگر که هدف نهایی آن انتقال جمعیت ساکن در بافت های فرسوده مرکز شهر تهران و معرفی چیتگر به عنوان قطب گردشگری تهران می باشد، ساخت و سازهای فراوانی در زمینه شهرک ها و برج های مسکونی و همچنین مراکز تجاری و اداری، توسط تعاونی های مختلف در این منطقه در حال انجام است، لذا امکان خرید امتیاز چیتگر برای پروژه های تعاونی ساز بسیاری فراهم می باشد.

از میان این پروژه ها می توان به شهرک چیتگر، پروژه دیپلمات، پروژه بازنشستگان ارتش (نگین ساحل)، برج ترنج دژبان ارتش، شهرک شهید خرازی، برج مجلل لکسون، پروژه پاسارگاد، برج 12 فروردین و پروژه های علوم و فنون بانک ملی و آرتمیس اشاره کرد.

 

پیام بگذارید