مسکن مهر چیتگر

مسکن مهر چیتگر

مسکن مهر چیتگر چیست؟

مسکن مهر چیتگر از طرح های ارائه شده در دولت نهم می باشد که به منظور خانه دار کردن قشرهای کم درآمد ارائه شده و تاکنون نیز در حال اجرا می باشد. بر اساس این طرح، دولت با واگذاری قطعه زمین رایگان سعی دارد تا ظرفیت خانه سازی را در نقاط مختلف افزایش داده و خانه هایی با قیمت پایین تر و با شرایط پرداخت اقساطی را در اختیار متقاضیان قرار دهد.

از آنجایی که هدف از تاسیس منطقه چیتگر، انتقال ساکنان بافت های فرسوده مرکز شهر تهران به این منطقه عنوان شده است، طرح مسکن مهر می تواند کمک بزرگی در راستای تحقق این هدف محسوب شود و زمینه را برای صاحب خانه شدن اقشار مختلف فراهم نماید. همچنین اجرایی نمودن این طرح در کنار تمامی مزایای ذکر شده در ایجاد اشتغال به صورت مستقیم و غیر مستقیم نیز نقش موثری داشته است.

انواع مسکن مهر چیتگر کدام است؟

مسکن مهر چیتگر بسته به سازنده آن به دو دسته کلی مسکن مهر تعاونی ساز و مسکن مهر شخصی ساز تقسیم بندی می شود که هر یک از آن ها شرایط خرید و پرداخت خاص خود را دارد. از این رو خریدار می تواند باتوجه به بودجه خود، بهترین انتخاب را داشته باشد.

مسکن مهر تعاونی ساز چیتگر

در نخستین فاز ساخت مسکن مهر، دولت، خود سازنده این واحدهای مسکونی بود و با انتخاب پیمانکاران مختلف و انجام نظارت های رایج در ساخت و ساز، بر نحوه اجرای کار نظارت می کرد. اما پس از مدتی، دولت سیستم یکپارچه اجرا و نظارت خود را به تعاونی ها منتقل کرد و با قرار دادن زمین های محدوده مسکن مهر به تعاونی ها، خدمات خود را در حد ارائه نقشه و انجام نظارت بر روند ساخت کاهش داد.

در منطقه چیتگر تعاونی های مسکن فعال بسیاری نظیر تعاونی های ارتش، سپاه، ابنیه همت، ابنیه آکام، سپاشهر و تعاونی های دیگر وجود دارند که به ساخت و ساز واحدهای مسکونی متعددی مشغول هستند. واحدهای مسکونی ساخته شده توسط این تعاونی ها از قیمت مناسب و شرایط پرداخت اقساطی ویژه ای برخودار می باشند که می توانند برای متقاضیان خرید مسکن مهر چیتگر حائز اهیمت بوده و آن ها را یک قدم تا خانه دار شدن نزدیک تر کنند.

پیش از شرکت در این پروژه ها، اطمینان از خوشنام بودن و خوش سابقه بودن تعاونی می بایست مورد توجه ویژه قرار گیرد. این موضوع  می تواند از جنبه های مختلفی نظیر کیفیت ساخت، تحویل به موقع و انتقال صحیح سند بررسی شود.

مسکن مهر شخصی ساز چیتگر

در طرح مسکن مهر شخصی ساز چیتگر، عملیات ساخت واحدهای مسکونی به متقاضیان ساخت واگذار شده است تا با سرمایه بخش خصوصی و حمایت های دولت نظیر ارائه نقشه و نظارت، نسبت به ساخت مسکن مهر چیتگر اقدام شود. در این طرح، زمین آورده دولت محسوب شده و با قیمتی متناسب با منطقه محاسبه و در ارزیابی ها لحاظ می شود.

تعداد پروژه های مسکن مهر شخصی ساز در منطقه چیتگر نسبت به پروژه های تعاونی ساز این منطقه بسیار کمتر می باشد به طوری که تنها حدود 10 درصد از کل پروژه ها را شامل می شود اما همانند مسکن مهر تعاونی ساز از شرایط فروش مناسبی برخوردار است. در این طرح سازنده نسبت به پیش فروش واحدهای مسکونی اقدام نموده و با دریافت پیش پرداخت، قرارداد خرید را با خریدار تنظیم می نماید و سپس مابقی مبلغ خرید مسکن را طی چند قسط و باتوجه به شرایط پیشرفت پروژه دریافت می کند.

آنچه می بایست پیش از خرید واحدهای مسکن مهر شخصی ساز مورد توجه قرار گیرد، بررسی سوابق کاری شخص و یا شرکت سازنده می باشد که لازم است از نظر حسن شهرت، تحویل واحدها در زمان تعیین شده و انتقال سند به خریدار مورد توجه ویژه قرار گیرد.

مسکن مهر در چیتگر

آیا خرید مسکن مهر در چیتگر خوب است؟

مسکن مهر چیتگر همانند بسیاری از پروژه های عمرانی دارای مزایا و معایبی است که می بایست پیش از اقدام به خرید و سرمایه گذاری به آن ها توجه کرد. یکی از مزایای قابل توجه پروژه مسکن مهر، به ویژه مسکن مهر تعاونی ساز را می توان قیمت مناسب واحدهای مسکونی آن اعلام کرد زیرا تعاونی های سازنده هیچگونه سود و یا بهره ای از ساخت پروژه ها نمی برند، به همین دلیل قیمت هر واحد تعاونی ساز به طور دقیق، قیمت تمام شده واقعی آن می باشد.

همچنین شرایط مناسب پرداخت که شامل مبلغی به عنوان پیش پرداخت و پرداخت اقساطی مابقی قیمت مسکن است، می تواند کمک بزرگی برای خریداران محسوب شود. البته ممکن است این طرح با کاستی هایی نظیر تحویل با تاخیر واحدها مواجه شود. اما باتوجه به آنچه که بیان شد، می توان در مجموع خرید مسکن مهر چیتگر یک ایده بسیار مناسب برای خرید خانه به شمار می رود.

فرم درخواست تماس
تماس بگیرید 09129638971