میانگین قیمت مسکن در منطقه 22 تهران

میانگین قیمت مسکن در منطقه 22 تهران

میانگین قیمت مسکن در منطقه 22 تهران

میانگین قیمت مسکن در منطقه 22 تهران می تواند برای بسیاری از افرادی که قصد سرمایه گذاری در منطقه 22 و یا خرید و پیش خرید مسکن در این منطقه را دارند حائز اهمیت باشد. یکی از اهداف پایه گذاری منطقه 22 که از وسیع ترین مناطق شهرداری تهران به شمار می رود، انتقال جمعیت ساکن در بافت فرسوده مرکز شهر تهران به این منطقه می باشد از این رو در سال های اخیر ساخت و سازهای گسترده ای در این منطقه انجام شده است.

ساخت شهرک های مسکونی و برج های بلندمرتبه و همچنین وجود امکانات رفاهی فراوان، توجه بسیاری از علاقه مندان به خرید مسکن و سرمایه گذاری در منطقه 22 تهران را به خود جلب کرده و آگاهی از قیمت مسکن در محله های مختلف این منطقه و همچنین آشنایی با ارزان ترین و گران ترین محله های آن را برای این افراد جالب توجه ساخته است.

منطقه 22 تهران (چیتگر) کجاست؟

منطقه 22 در شمال غربی تهران قرار گرفته و از شمال، جنوب، شرق و غرب به ترتیب به ارتفاعات البرز، تهرانسر و آزادراه تهران کرج، منطقه 5 شهرداری تهران و وردآورد شمالی منتهی می شود. این منطقه که از بزرگترین منطقه های شهرداری تهران به شمار می رود، محله هایی با ویژگی های مختلف را در خود جای داده است.

در محله های با قدمت بیشتر نظیر دهکده المپیک، شهرک گلستان و آزادشهر، بیشتر ساختمان های مسکونی، ویلایی و یا مجتمع های کم واحد هستند اما در محله های نوساز این منطقه، برج های بلندقامت به چشم می خورند. تفاوت در ساختار محله های مختلف این منطقه می تواند بسیار موثری بر میانگین قیمت مسکن در منطقه 22 تهران باشد.

عوامل موثر بر قیمت مسکن در منطقه 22 چیست؟

جهت آگاهی از میانگین قیمت مسکن در منطقه 22 می بایست ابتدا عوامل موثر بر قیمت به دقت شناسایی شده و سپس تاثیر هر یک از آن ها مورد بررسی قرار گیرد تا در نهایت بتوان به یک جمع بندی صحیح و دقیق دست یافت.

میانگین قیمت مسکن در منطقه 22 تهران

سال ساخت

قدمت بنا یکی از پارامترهای تاثیرگذار در تعیین میانگین قیمت مسکن در منطقه 22 تهران می باشد. به طور کلی می توان گفت که هر چه سال ساخت یک بنا کمتر باشد، قیمت آن بیشتر است. به بیان دیگر قیمت یک واحد مسکونی نوساز به دلیل بهره مندی از متریال جدید و همچنین استفاده از تکنولوژی روز برای ساخت آن، نسبت به یک واحد چند سال ساخت که معمولا نیاز به تعمیر و بازسازی دارد، حدود 10 الی 20 درصد بیشتر می باشد.

با این وجود در برخی محله های منطقه 22 نظیر شهرک گلستان، ساختمان هایی وجود دارند که با وجود قدمت بالا، به دلیل بهره مندی از موقعیت مکانی مناسب، دچار کاهش قیمت نشده و با ساختمان های نوساز رقابت می کنند.

امکانات

امکانات ساختمان را می توان عامل موثر دیگری در تعیین میانگین قیمت مسکن در منطقه 22 تهران برشمرد. تاثیر این عامل به این صورت است که هرچه امکانات موجود در یک ساختمان بیشتر باشد، قیمت آن نیز بیشتر است که در نهایت سبب افزایش میانگین قیمت منطقه نیز می شود.

برای مثال برج های مسکونی که از امکاناتی نظیر لابی مجلل، لابی من 24 ساعته، سالن ورزشی، سالن اجتماعات، استخر، سونا، جکوزی، سیستم اعلام و اطفاء حریق، سیستم های امنیتی پیشرفته و شوتینگ زباله برخوردار هستند در مقایسه با آپارتمان های فاقد این امکانات قیمت بالاتری دارند. زیرا وجود امکانات رفاهی در یک ساختمان مسکونی، سبب بهبود کیفیت زندگی و رفاه و آسایش ساکنین آن می شود.

دسترسی

موقعیت جغرافیایی را می توان یکی از مهم ترین عوامل در قیمت گذاری مسکن برشمرد. به عبارت دیگر دسترسی آسان و در کوتاه ترین زمان ممکن به خیابان ها و بزرگراه های اصلی تهران و همچنین مراکز خرید، تفریحی و درمانی، نسبت مستقیمی با قیمت یک واحد مسکونی دارد و می تواند بر میانگین قیمت مسکن در منطقه 22 تهران نیز نقش داشته باشد.

برخی از محله های منطقه 22 از دسترسی عالی به بزرگراه های شهید خرازی، شهید همدانی، آزادگان و آزادراه تهران کرج برخوردار هستند. همچنین سهولت دسترسی به مراکز تفریحی نظیر ایران مال، دریاچه چیتگر و مرکز خرید باملند نیز یک امتیاز مثبت برای برخی ساختمان های این منطقه محسوب می شود.

گران ترین مناطق منطقه 22 برای خرید مسکن کجاست؟

برخی محله های منطقه 22 به دلیل بهره مندی از موقعیت مکانی مناسب و امکانات رفاهی متنوع از جذابیت بیشتری برای سرمایه گذاری و خرید مسکن برخوردار بوده و قیمت بالاتری نیز دارند، از این رو در تعیین میانگین قیمت مسکن در منطقه 22 تهران نقش موثری را ایفا می کنند.

شهرک راه آهن

شهرک راه آهن

شهرک راه آهن یا شهرک گلستان که در منطقه 22 تهران واقع شده است از شمال به بزرگراه همت و بلوار آبشار، از جنوب به بلوار کوهک و پارک جنگلی چیتگر، از شرق به بزرگراه آزادگان و دهکده المپیک و از غرب به دریاچه چیتگر محدود می شود. این شهرک به دلیل قرارگیری در مجاورت کوه های البرزو پارک جنگلی چیتگر از آب و هوای خوبی برخوردار می باشد از این رو مجتمع های مسکونی، تفریحی، تجاری و اداری فراوانی در این محله ساخته شده است.

همچنین امکانات متنوع رفاهی، درمانی، خدماتی و تفریحی که درنقاط مختلف این شهرک به صورت پراکنده وجود دارد، می تواند پاسخگوی نیاز روزمره ساکنان آن باشد. باتوجه به آنچه که بیان شد، شهرک راه آهن را می توان گزینه ای ایده آل برای سکونت و سرمایه گذاری برشمرد اما باید توجه داشت که این محله قیمت بالاتری نسبت به میانگین قیمت مسکن در منطقه 22 تهران را دارد.

شهرک صدرا

شهرک صدرا که در منطقه 22 و در قسمت شرقی میدان المپیک واقع شده است از شمال با بلوار صدرا و میدان المپیک، از جنوب با بزرگراه فهمیده و از غرب با بزرگراه آزادگان محدود شده است. معماری خانه ها در این شهرک به سبک ایتالیایی می باشد به همین دلیل شهرک صدرا جزء شیک ترین شهرک های تهران محسوب می شود.

قرارگیری در مجاورت بزرگراه آزادگان شرق، دسترسی آسان به این بزرگراه را برای ساکنین این منطقه فراهم ساخته است. همچنین این شهرک از امکانات رفاهی و ورزشی بسیار مناسبی برخوردار می باشد که توانسته نیازهای ساکنان آن را برآورده سازد. اختصاص حدود یک سوم از مساحت این شهرک به فضای سبز، سبب بهبود کیفیت هوای آن شده است. مجموع موارد ذکر شده شهرک صدرا را به یکی از گران ترین محله های منطقه 22 تبدیل کرده و افزایش میانگین قیمت مسکن در منطقه 22 تهران را به همراه داشته است.

دهکده المپیک

دهکده المپیک در شمال غرب تهران واقع شده است. این محله در گذشته بخشی از کن و منطقه 5 شهرداری تهران به شمار می رفت که با تقسیم زمین های منطقه 5 و تاسیس منطقه 22 بخشی از این منطقه شد. در بررسی میانگین قیمت مسکن در منطقه 22 تهران از محله دهکده المپیک به عنوان یکی از گرانترین محله های این منطقه نام برده می شود.

دهکده المپیک که از شرق به رودخانه و باغ های کن، از غرب به شهرک راه آهن، از شمال به رشته کوه های البرز و از جنوب به اتوبان شهید همت منتهی می شود، از دسترسی عالی برخوردار می باشد. همچنین وجود سینما، بانک، مراکز آموزشی و فرهنگی، مراکز مذهبی، درمانی و تجاری متعدد آن را در میان علاقه مندان به خرید مسکن در منطقه 22 محبوب ساخته است.

دهکده المپیک

ارزان ترین مناطق منطقه 22 برای خرید مسکن کجاست؟

مشکلات موجود در برخی محله های منطقه 22 موجب عدم استقبال خریداران مسکن از این محله ها شده و آن ها را به ارزان ترین محله های این منطقه تبدیل کرده که این موضوع بر میانگین قیمت مسکن در منطقه 22 تهران نیز بسیار موثر بوده است.

شهرک شهید باقری

شهرک شهید باقری که در منطقه 22 و در مجاورت آبشار تهران واقع شده است از شمال به جاده پنج آبشار، از جنوب به بزرگراه شهید خرازی، از شرق به جاده بهارستان و از غرب به بن بست ظفر محدود می شود. این شهرک که از دسترسی مناسبی برخوردار است دارای دو نوع بافت مسکونی قدیمی و جدید می باشد.

شهرک شهید باقری علیرغم برخورداری از آب و هوای خوب، دسترسی مناسب و برخی امکانات رفاهی، متاسفانه در سال های اخیر به دلیل وجود مشکلاتی نظیر کیفیت پایین آب آشامیدنی، عدم دسترسی به مدارس دولتی، انباشت زباله ها و نخاله های ساختمانی در کوچه ها و خیابان ها و همچنین نبود انشعاب فاضلاب مورد توجه خریداران ملک قرار نگرفته است و حتی در برخی موارد، قیمت ساختمان های آن از میانگین قیمت مسکن در منطقه 22 تهران نیز پایین تر گزارش شده است.

پیکان شهر

پیکان شهر یک شهرک مسکونی در جنوب منطقه 22 تهران است که از شمال به بلوار گیاهشناسی، از جنوب به آزادراه تهران کرج، از شرق به آزادشهر و از غرب به بلوار پژوهش منتهی می شود. این شهرک در ابتدا به منظور سکونت کارکنان شرکت صنعتی ایران خودرو طراحی و احداث شد اما در سال 1383 طی مزایده ای به فروش رسید.

قیمت ساختمان های پیکان شهر که از محله های ارزان قیمت منطقه 22 به شمار می رود، بر میانگین قیمت مسکن در منطقه 22 تهران تاثیرگذار می باشد. شاید بتوان کیفیت ساخت نه چندان بالای واحدهای مسکونی این شهرک و عدم وجود امکانات رفاهی متعدد را اصلی ترین عوامل موثر در قیمت پایین مسکن در این محله عنوان کرد.

پیکان شهر

در نهایت، میانگین قیمت مسکن در منطقه 22 تهران چقدر است؟

باتوجه به مطالب بیان شده می توان گفت که میانگین قیمت مسکن در منطقه 22 تهران برآیندی از قیمت مسکن در ارزان ترین و گران ترین محله های این منطقه می باشد. قیمت هر واحد مسکونی در منطقه 22 خود متاثر از عوامل مختلفی همچون موقعیت مکانی و مشخصات آن واحد است. موقعیت مکانی یک واحد مسکونی به لحاظ امنیت، دسترسی، وجود امکانات رفاهی و خدماتی متنوع و همچنین چشم انداز آینده محله در تعیین قیمت آن نقش دارد.

همچنین ویژگی های واحد مسکونی نظیر نوع سند (تک برگ، تعاونی)، مساحت، وجود آسانسور و پارکینگ، مرغوبیت مصالح و متریال مورد استفاده در ساخت، امکانات رفاهی تعبیه شده در ساختمان، سال ساخت و عمر بنا نیز در تعیین قیمت آن موثر هستند.

فرم درخواست تماس
تماس بگیرید 09129638971