معایب آپارتمان های چیتگر چیست؟

معایب آپارتمان های چیتگر

معایب آپارتمان های چیتگر

معایب آپارتمان های چیتگر برای بسیاری از افرادی که قصد سرمایه گذاری در منطقه 22 و در حوزه مسکن در این منطقه را دارند، حائز اهمیت می باشد. منطقه چیتگر که به دلیل وسعت زیاد و دسترسی مناسب به بزرگراه های اصلی تهران از موقعیت مکانی خوبی برخوردار می باشد، مورد توجه سازندگان شهرک های مسکونی، برج های بلندمرتبه و آپارتمان ها قرار گرفته است.

رونق ساخت و ساز در منطقه چیتگر در سال های اخیر، افراد بسیاری را به خرید واحدهای آپارتمانی که به صورت فروش قطعی و یا پیش فروش در این منطقه عرضه می شوند، ترغیب کرده است. از این رو جمعیت کثیری این منطقه را برای سکونت و سرمایه گذاری انتخاب کرده اند، به همین جهت شناخت کامل منطقه، بهترین برج ها و شهرک های مسکونی، مزایا و معایب آن ها می تواند راهنمای خوبی برای این افراد جهت تصمیم گیری بهتر و دست یابی به بهترین نتیجه باشد.

منطقه چیتگر تهران کجاست؟

منطقه چیتگر در شمال غرب تهران واقع شده و از شمال، جنوب، شرق و غرب به ترتیب به ارتفاعات البرز، اتوبان تهران کرج، منطقه 5 شهرداری تهران و محدوده وردآورد شمالی محدود می شود. برخورداری از موقعیت جغرافیایی، آب و هوای مناسب و جاذبه های طبیعی، توانست توجه سرمایه گذاران در حوزه ساخت واحدهای مسکونی، اماکن تفریحی، اداری و تجاری را به خود جلب کند.

شهرک های مسکونی مدرن، برج های لوکس و واحدهای مسکونی فراوان موجود در منطقه چیتگر، از تمایل بالای ساکنان تهران به سکونت و سرمایه گذاری در این منطقه حکایت دارد اما در کنار تمام ویژگی های مثبت، معایب آپارتمان های چیتگر نیز می بایست مورد توجه قرار گیرد.

مشکلات و معایب آپارتمان های چیتگر

آپارتمان های لوکس و نوساز چیتگر علاوه بر بهره مندی از مزایایی همچون مدرن بودن، قرارگیری در منطقه ای خوش آب و هوا و داشتن چشم انداز مناسب، معایب و مشکلاتی نیز دارند. منطقه چیتگر که قطب گردشگری تهران محسوب می شود، اماکن تفریحی، تجاری و جاذبه های طبیعی بسیاری را در خود جای داده است از این رو پذیرای گردشگران بسیاری می باشد. شلوغی منطقه در روزهای تعطیل مشکلاتی نظیر آلودگی های صوتی فراوان را به همراه داشته و مزاحمت هایی  را به دلیل پارک خودروهای گردشگران مقابل پارکینگ ها و ورودی های مجتمع های مسکونی برای ساکنان آن ها ایجاد کرده است.

همچنین برج های بلندقامت چیتگر به طور عمده دارای واحدهای مسکونی زیادی می باشند که جمعیت فراوانی با فرهنگ های مختلف در آن ها زندگی می کنند. این موضوع در صورت عدم مدیریت صحیح می تواند مشکل ساز باشد.

از دیگر معایب آپارتمان های چیتگر می توان به دسترسی نامناسب برخی آپارتمان ها به ایستگاه های مترو، مدارس دولتی و مجتمع های بزرگ تجاری اشاره کرد. همچنین راکد بودن آب دریاچه چیتگر نیز با ایجاد بوی نامطبوع و تجمع حشرات و موجودات گزنده، مشکلاتی را برای ساکنان آپارتمان های مجاور دریاچه بوجود آورده است.

بهترین برج های کنار دریاچه چیتگر کدام است؟

علاوه بر آنچه که به عنوان معایب آپارتمان های چیتگر عنوان شد، باید این نکته نیز ذکر شود که این مجتمع های مسکونی، مزایای زیادی نیز دارند. در کنار دریاچه چیتگر، برج های مسکونی بسیاری به چشم می خورند که به طور عمده از ظاهری شیک و امکاناتی متنوع بهره می برند. برج های لبخند، کادوس، تریتیوم، ونوس، سه گانه ایزدیار، سفید و شش گانه پارلمان را می توان بهترین برج های مسکونی کنار دریاچه چیتگر نامید که هر یک از آن ها امکانات رفاهی و ویژگی های خاص خود را دارند.

در طراحی و ساخت بسیاری از برج های ذکر شده، از متریال مرغوب و باکیفیت و همچنین پلان مناسب استفاده شده است که توجه خریداران را به خود جلب می نماید. همچنین امکاناتی نظیر سالن ورزشی، سالن اجتماعات، استخر، سونا، جکوزی، شوتینگ زباله، سیستم های اعلام و اطفاء حریق و سیستم های امنیتی در بیشتر برج های کنار دریاچه چیتگر تعبیه شده اند.

بهترین برج های کنار دریاچه چیتگر

در نهایت، آیا چیتگر برای زندگی مناسب است؟

باتوجه به مطالب بیان شده در خصوص منطقه چیتگر و بررسی مزایا و معایب آپارتمان های چیتگر می توان گفت که علیرغم مشکلات موجود، چیتگر محل مناسبی برای سرمایه گذاری، خرید مسکن و سکونت به شمار می رود. زیرا برخی ویژگی های آپارتمان های این منطقه نظیر چشم انداز زیبا به پارک های جنگلی و دریاچه چیتگر و همچنین بهره مندی از آب و هوای مطلوب را نمی توان در دیگر مناطق تهران یافت.

همچنین در طرح تفضیلی ارائه شده برای این منطقه برنامه های وسیعی در حوزه سرمایه گذاری، ساخت و توسعه اماکن گردشگری و امکانات رفاهی در نظر گرفته شده است، از این رو می توان آینده درخشانی را برای منطقه چیتگر متصور شد. علاوه بر این بسیاری از مشکلات مطرح شده نیز با برنامه ریزی صحیح و مدیریت مناسب در سال های آتی قابل حل می باشد که به بهبود کیفیت زندگی در این منطقه کمک می کند.

فرم درخواست تماس
تماس بگیرید 09129638971