سرمایه گذاری در منطقه 22 تهران

25خرداد1400
0 نظر
سرمایه گذاری در منطقه 22 تهران

سرمایه گذاری در منطقه 22 تهران

سرمایه گذاری در منطقه 22 از دیدگاه شمار زیادی از صاحب نظران حوزه مسکن و شهرسازی یک سرمایه گذاری امن و آینده دار تلقی می شود. منطقه 22 تهران که قطب گردشگری پایتخت نیز نامیده می شود، به برج های بلند و مراکز تفریحی منحصر به فرد آن در تهران و حتی خاورمیانه، شهرت دارد.

منطقه 22 در سال 1379 به منظور ارائه خدمات به شهروندان تهرانی و جبران کمبودهای رفاهی دیگر منطقه های شهر، به مناطق شهری تهران افزوده شد به همین دلیل تلاش های فراوانی صورت گرفت تا تمامی امکانات رفاهی و تفریحی به سرعت وارد این منطقه شود، از این رو ساخت و سازهای فراوانی در این منطقه انجام شد که ساخت شهرک های مسکونی، اماکن تفریحی و مراکز اداری و تجاری پرشمار در منطقه 22 و بهره برداری از آن ها، از سرمایه گذاری های کلان صورت گرفته در این منطقه حکایت دارد.

منطقه 22 تهران کجاست؟

منطقه 22 در شمال غرب تهران، از مناطق تازه تاسیس این شهر به شمار می رود که با مساحتی حدود 6200 هکتار از حیث مساحت، بزرگترین منطقه تهران می باشد. این منطقه از شمال تا دامنه های رشته کوه البرز، از جنوب تا آزادراه تهران کرج، از شرق تا منطقه 5 شهرداری تهران و از غرب تا اراضی وردآورد گسترده شده است.

منطقه 22 به دلیل داشتن بالاترین سرانه فضای سبز در شهر تهران و همچنین قرارگیری در مسیر بادهای غرب به شرق، از هوای پاک تری نسبت به دیگر مناطق تهران برخوردار است. قدمت پایین منطقه، وسعت بالا و طرح های توسعه ای در نظر گرفته شده برای آن، سرمایه گذاری در منطقه 22 تهران را جذاب و پربازده ساخته است.

چرا در منطقه 22 تهران سرمایه گذاری کنیم؟

سرمایه گذاری در منطقه 22 تهران در حوزه مسکن و املاک را می توان یک فعالیت اقتصادی پرسود و کم ریسک عنوان کرد. کارشناسان بخش مسکن بر این باورند که آینده منطقه 22 تهران درخشان بوده و این منطقه از رشد و سودآوری بالاتری نسبت به سایر مناطق تهران برخوردار خواهد بود. این منطقه به دلیل وسعت زیاد و دسترسی آسان به 3 بزرگراه اصلی تهران (بزرگراه شهید خرازی، بزرگراه شهید همدانی و آزادراه تهران کرج) و نداشتن بار ترافیکی، از موقعیت جغرافیایی بسیار مناسبی برای ساخت پروژه های عمرانی برخوردار می باشد.

همچنین منطقه 22 تهران به جهت برخورداری از بالاترین استاندارد شهری، شمایل کاملا مدرن و همچنین داشتن طرح تفضیلی که دورنمای مناسبی از این منطقه را ارائه می دهد، یکی از مناطق جذاب تهران برای خرید ملک و سکونت شهروندان تهرانی محسوب می شود و به دلیل تعداد زیاد پروژه های ساخته شده و در حال ساخت، امکان سرمایه گذاری با بودجه های متفاوت در این منطقه فراهم می باشد. همچنین وجود پروژه های تفریحی و گردشگری بین المللی فراوان در منطقه 22، این منطقه را به بهشت سرمایه گذاری تبدیل کرده است.

آینده منطقه 22 تهران

امکانات و ویژگی های منطقه 22 چیست؟

سرمایه گذاری در منطقه 22 به دلیل وجود جاذبه های گردشگری فراوان و پروژه های منحصر به فرد در این منطقه، برای علاقه مندان به این حوزه از جذابیت بالایی برخوردار است. منطقه 22 که به دسترسی مناسب، هوای پاک، داشتن شهرک های مسکونی نوساز و آسمان خراش های لوکس و مدرن شهرت دارد، از جاذبه های طبیعی فراوانی نظیر پارک های جنگلی چیتگر، لتمان کن، خرگوش دره و وردآور نیز بهره مند می باشد که سکونت در این منطقه را جذاب تر کرده اند.

علاوه بر این، باغ ملی گیاهشناسی، دریاچه مصنوعی شهدای خلیج فارس و آبشار تهران نیز بر زیبایی این منطقه افزوده اند. همچنین در این منطقه مراکز خرید متعددی وجود دارد که از میان آن ها می توان به مرکز خرید باملند، تهران مال و رزمال اشاره کرد. مرکز تفریحی، اقامتی، ورزشی و فرهنگی ایران مال نیز همچون نگینی در این منطقه می درخشد.

بهترین پروژه ها برای سرمایه گذاری در منطقه 22 کدام است؟

پروژه های فراوانی جهت سرمایه گذاری در منطقه 22 وجود دارد زیرا این منطقه تازه تاسیس در مسیر ساخت و توسعه حرکت می کند لذا امکان سرمایه گذاری با هر بودجه ای در پروژه های مسکونی، اداری، تجاری و تفریحی ساخته شده و یا در حال ساخت در این منطقه فراهم می باشد.

پروژه ایران مال

ایران مال یا بازار بزرگ ایران یک مرکز تجاری، تفریحی بسیار لوکس در منطقه 22 تهران می باشد که در زمینی به مساحت بیش از یک میلیون متر مربع احداث شده است و هدف از ساخت آن، کمک به رشد اقتصادی کشور، اشتغال زایی و جذب گردشگر داخلی و خارجی عنوان شده است. در مرکز خرید ایران مال که از بزرگترین مراکز خرید تهران و خاورمیانه محسوب می شود، مانند سایر مراکز خرید جهان، فودکورت، رستوران و کافی شاپ های متعددی نیز وجود دارد.

مجموعه بازار بزرگ ایران علاوه بر مرکز خرید دارای امکانات فراوان دیگری نظیر شهربازی، پردیس سینمایی، مرکز نمایشگاهی، نمایشگاه خودرو، کتابخانه، مجموعه ورزشی، هتل و بسیاری بخش های دیگر می باشد. سرمایه گذاری در منطقه 22 به ویژه در چنین پروژه عظیم و منحصر به فردی می تواند سود بالایی را در پی داشته باشد.

پروژه ایران مال

پروژه هزار و یک شهر

هزار و یک شهر را می توان یک مجموعه گردشگری مدرن در کلاس جهانی دانست که عملیات ساخت آن در منطقه 22 تهران و در بخش شمالی بزرگراه شهید خرازی در حال انجام است. پروژه هزار و یک شهر از 10 زیرپروژه تشکیل شده است که شامل اولین تم پارک ایران، بزرگترین مجتمع تجاری ایران، خیابان سرگرمی، برج های چهارگانه اداری، هتل آپارتمان، هتل های 3 ستاره، 4 ستاره و 5 ستاره، پارک آبی، مرکز مطالعات اسلامی و شهر هنر می باشد.

مجموعه هزار و یک شهر به دلیل موقعیت مکانی مناسب، طراحی خاص و معماری جالب توجه خود، موقعیت بسیار مناسبی برای سرمایه گذاری به شمار می رود. علاوه بر این، وجود پروژه ای با چنین عظمت که ساخت و بهره برداری از آن سبب جذب گردشگران داخلی و خارجی بسیاری به این منطقه از تهران ممی شود، بر جذابیت سرمایه گذاری در منطقه 22 افزوده است.

پروژه ستین

پروژه ستین یک مجموعه مسکونی است که در بلوار اردستانی منطقه 22 واقع شده است. این مجموعه که در زمینی به مساحت 19 هزار متر مربع احداث شده است، شامل 12 برج 12 طبقه می باشد که در هر طبقه آن 8 واحد قرار گرفته است. این پروژه 1100 واحدی شامل آپارتمان هایی در متراژهای 60 متری، 90 متری، 120 متری و 180 متری است. همچنین مجتمع مسکونی ستین دسترسی بسیار مناسبی به بزرگراه های شهید خرازی، شهید همدانی، آزادگان و آزادراه تهران کرج دارد.

پروژه ستین را می توان یک فرصت مناسب برای سرمایه گذاری در منطقه 22 برشمرد. زیرا این مجموعه مسکونی از امکاناتی نظیر تراس قابل چیدمان، لاندری، سالن اجتماعات، سالن ورزشی چند منظوره، پیست دوچرخه سواری، زمین فوتبال، هایپرمارکت، رستوران، کافی شاپ، فضای سبز و فضای بازی کودکان بهره مند می باشد.

پروژه ستین

پروژه لکسون

پروژه لکسون را می توان یکی از بزرگترین و پیشرفته ترین مجموعه های تجاری، اداری و اقامتی تهران دانست. پروژه لکسون در قالب یک برج 30 طبقه در ضلع شرقی دریاچه چیتگر، رو به روی باملند در حال ساخت می باشد. این برج از 8 طبقه منفی، یک طبقه همکف و 21 طبقه مثبت تشکیل شده است.

برج لکسون شامل 260 واحد اداری با متراژهای 80 الی 160 متر و 90 واحد تجاری با متراژهای 30 الی 300 متر و 3 طبقه با خدمات هتلینگ می باشد. این پروژه که از موقعیت جغرافیایی مناسب، طراحی خاص و کیفیت ساخت بالایی برخوردار است، فرصت مناسبی برای علاقه مندان به سرمایه گذاری در منطقه 22 به ویژه در حوزه واحدهای اداری تجاری به شمار می رود.

پروژه شهید خرازی

علاقه مندان به سرمایه گذاری در منطقه 22 تهران به ویژه در زمینه شهرک ها و مجتمع های مسکونی با گزینه های مختلفی برای انتخاب رو به رو می شوند که یکی از آن ها پروژه شهرک شهید خرازی است. شهرک شهید خرازی یک پروژه مسکونی در منطقه 22 و در مجاورت آتی شهر است که دسترسی مناسبی از بزرگراه شهید خرازی و بزرگراه شهید همدانی دارد.

عملیات ساخت شهرک شهید خرازی در قالب 44 بلوک معادل با 8000 واحد مسکونی توسط تعاونی های مسکن آماد و پشتیبانی، سپاه حضرت رسول (ص)، هوافضا، نیروی زمینی و ستاد کل سپاه در حال انجام می باشد. برج های شهرک شهید خرازی در 5 ردیف قرار گرفته اند و تعداد برج ها در هر ردیف با ردیف دیگر متفاوت است. بلوک های ردیف های جلویی 32 طبقه و بلوک های ردیف عقبی 25 طبقه می باشند.

پروژه شهید خرازی

پروژه عقاب

پروژه عقاب را می توان یک مجموعه مسکونی عظیم برشمرد که در منطقه 22 تهران و ضلع جنوبی ورزشگاه آزادی واقع شده است. این مجتمع مسکونی از 4 بلوک با نام های برج نرگس، نسترن، یاس و مدیا و زیربنایی معادل با 98 هزار متر مربع تشکیل شده است که از میان آن ها 2 بلوک به مرحله بهره برداری رسیده اند و 2 بلوک دیگر نیز در دست ساخت می باشند.

انتخاب پروژه های مسکونی جهت سرمایه گذاری در منطقه 22 را می توان انتخابی هوشمندانه تلقی کرد زیرا علاوه بر ریسک پایین و سود بالایی که دارند، از قابلیت تبدیل آسانی نیز برخوردار هستند. در میان انبوه پروژه های مسکونی در این منطقه، مجتمع مسکونی عقاب یک گزینه مناسب برای سرمایه گذاری محسوب می شود.

پروژه مروارید

پروژه مرواریدشهر در ناحیه 3 منطقه 22 شهرداری تهران واقع شده است. شهرک مرواریدشهر از 56 برج تشکیل شده است که در حال حاضر 8 برج آن به بهره برداری رسیده و 16 برج آن در حال ساخت می باشد و مابقی برج های این پروژه نیز در مرحله گودبرداری قرار دارند. برج های شهرک مرواریدشهر 21 تا 30 طبقه ای هستند و هر طبقه شامل 8 تا 12 واحد مسکونی با متراژهای میانگین 110 تا 170 متر مربع است.

پروژه مروارید را می توان فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری در منطقه 22 دانست. زیرا این شهرک از دسترسی مناسب به ایستگاه مترو و بزرگراه های شهید خرازی، شهید همدانی و اتوبان تهران کرج برخوردار بوده و در منطقه ای خوش آب و هوا واقع شده است. همچنین نزدیکی به دریاچه مصنوعی شهدای خلیج فارس و ایران مال نیز یک امتیاز ویژه برای آن محسوب می شود.

پروژه مروارید

پیام بگذارید