بهترین محله منطقه 22 تهران کجاست؟

بهترین محله منطقه 22 تهران

بهترین محله منطقه 22 تهران

بهترین محله منطقه 22 تهران می تواند به سبب ویژگی های جغرافیایی، امکانات رفاهی و گردشگری موجود در آن به عنوان مکان مناسبی برای سکونت، تفریح و یا حتی سرمایه گذاری به شمار رود. از این رو کسب آگاهی و شناخت کافی درباره وضعیت کنونی این محله و چشم انداز آینده آن، می تواند برای بسیاری از افراد از اهمیت بالایی برخوردار باشد.

آب و هوای مناسب، دسترسی آسان، وجود پارک های جنگلی فراوان با طبیعتی چشم نواز، آبشار و دریاچه مصنوعی منحصر به فرد، مراکز خرید لوکس و مراکز تفریحی بی نظیر در کلاس جهانی، سبب شده است تا منطقه 22 تهران از پتانسیل بالایی برای جذب گردشگر و سرمایه گذاری برخوردار باشد و به همین دلیل مورد توجه بسیاری از شهروندان تهرانی قرار گیرد.

منطقه 22 تهران کجاست؟

منطقه 22 که در شمال غرب تهران واقع شده است از شمال، جنوب، شرق و غرب به ترتیب به ارتفاعات البرز، تهرانسر و اتوبان تهران کرج، منطقه 5 شهرداری تهران و وردآورد شمالی محدود می گردد. این منطقه که از نظر وسعت، یکی از وسیع ترین مناطق تهران محسوب می شود، به عنوان محدوده ای برای خدمت رسانی به شهر تهران و پاسخگویی به کمبودهای رفاهی دیگر مناطق آن، در سال 1379 به مناطق شهری تهران افزود شد.

انتخاب منطقه 22 به عنوان قطب گردشگری شهر تهران سبب شده است تا سرمایه گذاری های فراوانی در زمینه ساخت واحدهای مسکونی، مراکز تفریحی و رفاهی در این منطقه صورت پذیرد، از این رو شناخت بهترین محله منطقه 22 تهران می تواند برای علاقه مندان به این حوزه حائز اهمیت باشد.

معرفی بهترین محله های منطقه 22 تهران

از آنجایی که منطقه 22 تهران قدمت زیادی ندارد، ممکن است بسیاری از ساکنان شهر تهران با این منطقه و محله های آن آشنایی زیادی نداشته باشند به همین دلیل برای معرفی بهترین محله منطقه 22 تهران لازم است ابتدا با محله های مختلف این منطقه، ویژگی ها و امکانات هر یک از آن ها آشنا شویم و سپس با مقایسه موارد ذکر شده به یک نتیجه اصولی دست یابیم.

منطقه چیتگر

در بررسی محله های مختلف جهت انتخاب بهترین محله منطقه 22 تهران نام محله چیتگر همچون نگینی می درخشد. منطقه چیتگر تهران که یکی از بزرگترین محله های تهران به شمار می رود، از شمال به اتوبان شهید همدانی، از جنوب به آزادراه تهران کرج، از شرق به بزرگراه آزادگان و از غرب به پیکان شهر و آزادشهر متصل می شود. محله چیتگر به دلیل وجود شهرک های مسکونی نوساز، مدرن و برج های بلند قامت آن شهرت فراوانی دارد.

همچنین این محله از جاذبه های گردشگری پرتعدادی نظیر پارک های جنگلی چیتگر، وردآورد، خرگوش دره، لتمان کن، دریاچه مصنوعی شهدای خلیج فارس، مراکز خرید تهران مال، رزمال، باملند و اماکن تفریحی همچون ایران مال برخوردار می باشد. در برخی از قسمت های محله چیتگر نظیر شرق آزادگان، بلوار کوهک و غرب دریاچه، ساختمان های جدید و لوکسی احداث شده است که از امکانات مناسبی برای سکونت بهره مند می باشند.

منطقه چیتگر

شهرک شهید باقری

شهرک شهید باقری یکی از شهرک های قدیمی منطقه 22 تهران محسوب می شود که شامل دو بافت قدیمی و جدید می باشد. بافت قدیمی این شهرک بیش از 500 بلوک مسکونی را شامل می شود و بافت جدید آن در قالب 3 برج مسکونی ساخته شده است. شهرک شهید باقری که در مجاورت آبشار تهران قرار دارد، از مسیرهای آبشار، بزرگراه شهید خرازی و اتوبان تهران کرج قابل دسترسی است.

این شهرک چشم انداز بسیار زیبایی به دریاچه چیتگر و آبشار تهران دارد که یک مزیت برای آن به شمار می رود و می تواند سبب شود تا شهرک شهید باقری به عنوان بهترین محله منطقه 22 شناخته شود. برج سفید منطقه 22 و برج های سماء شهرک شهید باقری که در بافت جدید آن احداث شده اند، دارای امکانات رفاهی فراوانی نظیر مهد کودک، مراکز آموزشی و ورزشی هستند.

شهرک امید دژبان

شهرک امید دژبان توسط تعاونی مسکن ارتش جمهوری اسلامی ساخته شده است و در زمره ساختمان های سنددار منطقه 22 به شمار می رود که برای معامله نیازی به مراجعه به دفتر تعاونی ندارد. این ویژگی بسیار مهم سبب شده است تا شهرک امید دژبان را بتوان در فهرست معرفی بهترین محله منطقه 22 تهران قرار داد.

شهرک امید دژبان حدود 850 واحد مسکونی را شامل می شود که این واحدها در 28 بلوک 4 طبقه تقسیم شده اند به طوری که در هر کدام از بلوک ها 36 واحد مسکونی قرار گرفته است. متراژ این واحدهای 2 و 3 خوابه از 75 تا 130 متر متغیر است. ساختمان های این شهرک دارای پارکینگ، انباری و چشم انداز مناسب به رشته کوه البرز و پارک جنگلی لتمان کن می باشند. علاوه بر این در شهرک امید دژبان امکاناتی نظیر فضای سبز، بازار میوه و تره بار و مسجد نیز وجود دارد.

شهرک دهکده المپیک

دهکده المپیک در گذشته بخشی از اراضی کن در منطقه 5 تهران به شمار می رفت اما پس از تاسیس منطقه 22 بخشی از این منطقه شد. شهرک دهکده المپیک در سال 1348 به عنوان محل اسکان ورزشکاران بازی های آسیایی که در سال 1353 به میزبانی تهران برگزار شد، احداث گردید و پس از انقلاب، ساختمان های این شهرک توسط وزارت مسکن و شهرسازی به کارکنان سازمان تربیت بدنی واگذار شد. این شهرک از بلوک های 4 یا 5 طبقه ای ساخته شده است که با فضای سبز از یکدیگر جدا شده اند.

شهرک دهکده المپیک که ممکن است نامش را علاوه بر بازی های آسیایی به عنوان بهترین محله منطقه 22 تهران نیز شنیده باشید، محل سکونت بیش از 700 خانوار می باشد و امکاناتی نظیر مراکز آموزشی، فرهنگی، مذهبی، سینما، بانک، مرکز بهداشتی درمانی و مرکز جراحی را در خود جای داده است.

شهرک دهکده المپیک

شهرک راه آهن تهران

در جست و جو برای یافتن بهترین محله منطقه 22 تهران به نام شهرک گلستان برمی خوریم. شهرک گلستان که در گذشته به نام شهرک راه آهن تهران شناخته می شد، از شمال به بزرگراه شهید خرازی و بلوار آبشار، از جنوب به بلوار کوهک و پارک جنگلی چیتگر، از شرق به بزرگراه آزادگان و دهکده المپیک و از غرب به دریاچه چیتگر منتهی می شود.

بلوار امیرکبیر را می توان خیابان اصلی شهرک راه آهن تهران نامید که بیشتر کاربری اداری تجاری دارد. این شهرک به دلیل آن که در مجاورت کوه های البرز جنوبی، پارک جنگلی چیتگر و در معرض وزش بادهای شمال غربی قرار گرفته، از آب و هوای مناسبی برخوردار است. وجود امکانات فراوان نظیر مسجد، میادین میوه و تره بار، مراکز خرید، اماکن تفریحی و گردشگری فراوان در این محله سبب شده است تا شهرک راه آهن جزء خاص ترین محله های تهران تلقی شود.

شهرک پیکان شهر

شهرک پیکان شهر که در محدوده جنوبی منطقه 22 تهران واقع شده است، در ابتدا به منظور سکونت کارکنان شرکت صنعتی ایران خودرو در قالب بلوک های مسکونی طراحی و احداث گردید اما این واحدها طی مزایده ای در سال 1383 به فروش رسیدند.

شاید بتوان شهرک پیکان شهر را به دلیل دسترسی مناسب از اتوبان های تهران کرج و شهید خرازی و همچنین نزدیکی به ایستگاه مترو ایران خودرو، در میان محله های برگزیده جهت انتخاب بهترین محله منطقه 22 تهران قرار داد. شهرک پیکان شهر که در غرب پارک جنگلی چیتگر واقع شده است، دارای مراکز خرید، فضای سبز شهری و دیدنی هایی نظیر باغ گیاهشناسی، بازارچه پیکان شهر، رستوران باغ ایرانی و پارک قنبر می باشد و انتظار می رود این شهرک در آینده به شهرکی مدرن با بیش از 3400 واحد مسکونی تبدیل شود.

شهرک پیکان شهر

چرا منطقه چیتگر بهترین محله منطقه 22 تهران است؟

با توجه به مطالب بیان شده می توان انتظار داشت که منطقه چیتگر که یکی از مناطق آینده دار تهران به شمار می رود، به دلیل وسعت زیاد، دسترسی آسان از بزرگراه های شهید خرازی، شهید همدانی و اتوبان تهران کرج، جاذبه های گردشگری پرشمار و منحصر به فرد و همچنین شهرک های مسکونی و آسمان خراش های مدرن، بهترین محله منطقه 22 تهران باشد.

همچنین منطقه چیتگر به دلیل دارا بودن پارک های جنگلی فراوان و وجود دریاچه مصنوعی شهدای خلیج فارس از آب و هوایی با کیفیت بهتر نسبت به سایر مناطق تهران برخوردار است. مجموع شرایط ذکر شده سبب شده است تا سرمایه گذاری های فراوانی از سوی نهادهای دولتی و بخش خصوصی در این منطقه انجام شود که این امر می تواند موید برتری این منطقه نسبت به سایر محله های منطقه 22 تهران باشد.

    پاسخ

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*

    پیج اینستاگرام ملک مارکت را فالو کنید
    تماس بگیرید 09129638971