معرفی پروژه ایران مال

معرفی پروژه ایران مال

معرفی پروژه ایران مال

معرفی پروژه ایران مال که از آن با عناوینی چون بازار بزرگ ایران یا بزرگترین مرکز خرید خاورمیانه نیز یاد می شود، می تواند برای بسیاری از افراد از جنبه های مختلف حائز اهمیت باشد. شاید شنیدن این جمله که ایران مال یکی از پنج مرکز خرید بزرگ جهان به شمار می رود، افراد بسیاری را به سمت کسب شناخت و آگاهی بیشتر درباره این مجموعه سوق دهد و حتی آن ها را تشویق کند تا بازدید از این مجموعه را در اولویت های تفریحی خود قرار دهند.

علاوه بر افراد علاقه مند به بازدید از ایران مال، شناخت این مجموعه، بررسی امکانات، ویژگی ها، موقعیت مکانی و راه های دسترسی به آن می تواند برای بسیاری از افراد که به سرمایه گذاری در حوزه املاک و بخش های مختلف این پروژه عظیم و یا حتی راه اندازی کسب وکار در آن علاقه دارند، از اهمیت بالایی برخوردار باشد.

ایران مال چیست؟

ایران مال که در منطقه 22 تهران واقع شده است علاوه بر فروشگاه های متعدد، شامل امکانات رفاهی و تفریحی متنوعی نیز می باشد. در یک تقسیم بندی کلی جهت معرفی پروژه ایران مال می توان گفت این مجموعه از بخش های تجاری، رستوران و کافی شاپ، تفریحی، ورزشی، فرهنگی و هنری تشکیل شده است که هر یک از این بخش ها از جذابت خاصی جهت بازدید و سرمایه گذاری برخوردار می باشند.

بخش تجاری ایران مال به وسعت 300 هزار مترمربع، شامل 700 واحد تجاری می باشد و امکان صرف غذا و خوراکی های مختلف در 200 رستوران و کافی شاپ آن فراهم است. مرکز تفریحی و ورزشی این مجموعه نیز شامل سالن های ورزشی و شهربازی سرپوشیده و بخش فرهنگی و هنری آن شامل سینما، موزه و کتابخانه می باشد. بخش های معماری کهن، هتل، نمایشگاه خودرو و پارکینگ، دیگر بخش های بازار بزرگ ایران به شمار می روند.

ایران مال کجاست؟

ایران مال که در غرب شهر تهران، در انتهای بزرگراه شهید خرازی به سمت گرمدره واقع شده است، از دسترسی مناسبی به این بزرگراه برخوردار می باشد. قرارگیری بازار بزرگ ایران در جزیره بزرگراه شهید خرازی، ایران خودرو، چهار باغ و طبیعت امکان دسترسی به این مجموعه را از 4 ضلع شمالی، شرقی، جنوبی و غربی فراهم کرده است.

از آنجایی که بیان مسیرهای دسترسی می تواند نقش موثری در معرفی پروژه ایران مال داشته باشد باید گفت که برای رسیدن به ایران مال می بایست اتوبان همت را تا بزرگراه شهید خرازی طی کرده و سپس با انتخاب خروجی بازار بزرگ ایران وارد تونل یا پل روگذر شوید و به طور مستقیم به سمت پارکینگ حرکت کنید. همچنین افرادی که قصد دارند از شهر کرج و یا فرودگاه های مهرآباد و امام خمینی به این مکان بروند، بزرگراه های تهران کرج و آزادگان انتخاب های مناسبی هستند.

معرفی پروژه ایران مال

کارفرمای پروژه ایران مال کیست؟

مجموعه عظیمی همچون ایران مال، حاصل کار یک شخص و یا یک مجموعه خاص نمی باشد، از این رو در معرفی پروژه ایران مال از نام 3 نفر یاد می شود که نقش بسیار موثری در تاسیس و مدیریت این پروژه منحصر به فرد دارند. آقای علی انصاری موسس بازار موبایل و بازار کامپیوتر ایران، ده ها شرکت صنعتی و موسسات فرهنگی و هنری پرشمار، کارفرمای اصلی پروژه ایران مال می باشد. بانک آینده به مدیریت عامل آقای جلال رسول اف به عنوان سرمایه گذار اصلی این پروژه و آقای علاءالدین میرمحمد صادقی نیز به عنوان رئیس هیئت امنای ایران مال در حال فعالیت هستند.

مهندسین پروژه ایران مال چه کسانی هستند؟

در احداث پروژه ایران مال 435 پیمانکار ایرانی به مدت 6 سال فعالیت داشتند. شرکت کیسون از شرکت های بزرگ ساختمان سازی در ایران، مجری اصلی ساخت بازار بزرگ ایران و شرکت NORR کانادا، مشاور این طرح می باشند. اما باتوجه به آنچه که در معرفی پروژه ایران مال بیان شد، این مجموعه از بخش های مختلفی تشکیل شده است که برای طراحی و ساخت هر یک از بخش ها از مهارت متخصصان خبره در آن حوزه استفاده شده است که تنها به چند مورد آن اشاره خواهیم کرد.

شرکت مهندسین مشاور آمودراه به عنوان مشاور کارفرما و نظارت عالیه و کارگاهی در پروژه ایران مال فعالیت داشته است. طراحی و اجرای سقف باغ ماهان، سازه سقف باغ کتاب، طراحی داخلی گالری خودرو و سایبان تراس های نمایشگاه ایران مال از کارهای شرکت سازه های پارچه ای دیبا و طراحی و اجرای فودکورت نیز از کارهای شرکت ژالکه می باشند.

هزینه ساخت ایران مال

تا پایان سال 1398 با وجود آنکه هنوز عملیات ساخت ایران مال به پایان نرسیده بود، حدود 20 هزار و 113 میلیارد تومان جهت ساخت این مجموعه هزینه شد و پس از بهره برداری از آن، این هزینه به بیش از 22 هزار میلیارد تومان افزایش یافت. در معرفی پروژه ایران مال باید گفت که ایران مال یک شهرک سهامی عام است که با مجوز بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و شورای پول و اعتبار تاسیس شد. پس از بهره برداری از پروژه، سهام این شرکت در بورس اوراق بهادار ایران عرضه شد.

هزینه ساخت ایران مال

مساحت ایران مال چقدر است؟

مجموعه بازار بزرگ ایران به دو فاز اصلی تقسیم می شود که مساحت فاز اول حدود یک میلیون و 400 هزار مترمربع و مساحت فاز دوم حدود 550 هزار مترمربع اعلام شده است. مساحت مرکز خرید ایران مال را می توان هم ردیف پروژه های بزرگ دنیا برشمرد به طوری که این مرکز خرید حتی ازThe Trafford Center انگلستان اندکی بزرگتر بوده و هم رده Mall of America امریکا به شمار می رود.

همچنین ایران مال را می توان به لحاظ زیربنا از تمامی مال های بزرگ خاورمیانه که در شهرهای دوبی، دوحه و استانبول واقع شده اند، بزرگتر دانست. جهت معرفی پروژه ایران مال از نظر مساحت و آگاهی از عظمت آن می توان گفت که برای بازدید از کل بخش تجاری این مجموعه می بایست حدود 14.7 کیلومتر پیاده روی کرد که معادل فاصله خیابان ولیعصر از میدان منیریه تا تجریش می باشد.

نمای داخلی ایران مال

باتوجه به اینکه مجموعه ایران مال وسعت زیادی دارد و از بخش های مختلفی تشکیل شده است، سبک طراحی و معماری استفاده شده در آن نیز بسیار متنوع و فراگیر می باشد. در معرفی پروژه ایران مال و در بیان نوع معماری داخلی این مجموعه می توان گفت که سبک معماری در هر بخش متناسب با کاربرد آن و باتوجه به فرهنگ ایرانی و اسلامی کشور می باشد. در بخش هایی از این مجموعه مانند بازارچه سنتی، فرهنگ و معماری ایرانی به چشم می خورد. مسجد ایران مال نیز با معماری ایرانی و اسلامی خود فضای معنوی و چشم نوازی را ایجاد کرده است.

تلفیق معماری ایرانی اسلامی و معماری نوین که در ساخت راهروها و دکوراسیون های واحدهای تجاری این مجموعه استفاده شده، زیبایی آن را دو چندان ساخته است. در وسط مجموعه و در مجاورت بناهای سنتی، باغ دیدار، یکی از جاذبه های ایران مال، با معماری فوق العاده زیبا و مدرن خود قرار گرفته است که در دو طرف آن درخت های پالم به چشم می خورند. باغ ماهان دیگر باغ این مجموعه نیز به سبک باغ های ایرانی طراحی شده و در مجاورت فروشگاه ها قرار دارد. طراحی کتابخانه جندی شاپور به سبک کلاسیک اروپایی نیز جالب توجه است.

نمای داخلی ایران مال

امکانات مجموعه ایران مال

به ایران مال نباید تنها به چشم یک مرکز خرید نگاه کرد زیرا بیش از 70 درصد از فضای این مجموعه به قسمت هایی نظیر مراکز تفریحی، فرهنگی و خدماتی اختصاص داده شده است. به عبارت دیگر، مرکز خرید ایران مال تنها یکی از پربازدیدترین قسمت های این مجموعه است که خود از بخش های مختلفی نظیر فروشگاه ها، هایپرمارکت، فودکورت و مرکز تفریحات خانوادگی تشکیل شده است.

مسجد ایران مال و بازارچه سنتی یا تیمچه حاج علی اکبر نیز از دیگر بخش های این مجموعه عظیم به شمار می روند. بازارچه سنتی ایران مال خود دارای قسمت های جالب و دیدنی نظیر تالار آینه، سوغات سرای ایران، شربت خانه و سراهای ایرانی فیروزه، ابریشم، عقیق و زمرد می باشد.

در معرفی پروژه ایران مال امکانات فراوان دیگری نظیر باغ کتاب یا کتابخانه جندی شاپور، باغ ایرانی، پیست یخ، ایوان بلور، تالار پذیرایی الماس، گالری و نمایشگاه خودرو، مجموعه سینمایی، آمفی تئاتر، هتل های 5 ستاره، دریاچه و آبنمای موزیکال و پارکینگ طبقاتی وجود دارد. مجموع این بخش ها و امکانات به منظور خلق لحظاتی خوش برای بازدیدکنندگان در کنار اعضای خانواده و دوستانشان فراهم شده اند.

فروشگاه ایران مال

مرکز خرید لوکس و مجلل ایران مال را می توان یکی از مهم ترین و جذاب ترین بخش های آن برشمرد که 24 درصد از فضای این مجموعه را به خود اختصاص داده و آماده ارائه خدمات به مشتریان و مراجعین مجموعه می باشد. مرکز خرید ایران مال که در معرفی پروژه ایران مال از آن با عنوان بخش تجاری نیز نام برده می شود، شامل فروشگاه های مختلفی نظیر لوازم آرایشی و بهداشتی، البسه، کیف و کفش، ساعت، جواهرات و زیورآلات، لوازم خانگی، مبلمان و محصولات فرهنگی است.

از امتیاز ویژه این مرکز خرید می توان به طبقه بندی واحدهای تجاری بر اساس نوع کالا و خدمات اشاره کرد که امکان دسترسی بهتر را فراهم می آورند. دو بخش بسیار پرطرفدار مراکز خرید یعنی هایپرمارکت و فودکورت، در مرکز خرید ایران مال نیز وجود دارد که هایپرمارکت ایران مال بزرگترین هایپرمارکت شهر تهران محسوب می شود.

فروشگاه ایران مال

شهربازی ایران مال

پروژه ایران مال با هدف ارائه خدمات به کودکان، نوجوانان و جوانان به منظور سپری کردن اوقات فراغت در کنار اعضای خانواده و ترویج تفریحات سالم، مجهز به یک شهربازی سرپوشیده می باشد که در 2 طبقه و مطابق با استانداردهای بین المللی احداث شده است.

از ویژگی های انحصاری و امکانات ویژه این شهربازی در معرفی پروژه ایران مال به عنوان بخش تفریحی این مجموعه، می توان به مواردی همچون ترن هوایی در فضای بسته، فضای بازی های لیزری، سالن های نمایش مخصوص کودکان، مسابقات قهرمانی بازی های الکترونیکی، پیست قایق های ضربه ای، نمایشگاه تصاویر و اتاق مادر و کودک اشاره کرد.

همچنین خدماتی نظیر تماشای فیلم های ویژه کودکان و خردسالان در اتاق های مخصوص، برگزاری مسابقات مختلف، برگزاری جشن تولد برای کودکان و نوجوانان و نگهداری از کودکان و خردسالان در طول خرید والدین، در شهربازی سرپوشیده ایران مال ارائه می شود.

ساعت کاری ایران مال

یکی از مواردی که هنگام معرفی پروژه ایران مال می بایست به آن توجه داشت، ساعت کاری متفاوت ایران مال در 6 ماهه اول و دوم سال است. این مجموعه در روزهای عادی در 6 ماهه اول سال از ساعت 10 تا 23 و در 6 ماهه دوم سال از ساعت 10 تا 22 پذیرای بازدیدکنندگان می باشد. اما در روزهای پایانی هفته، یعنی روزهای پنج شنبه و جمعه، در تمامی طول سال می توان از ساعت 10 تا 23 از این مکان بازدید کرد. همچنین ایران مال در روزهای اول فروردین، 21 رمضان، 28 صفر، تاسوعا، عاشورا و اربعین تعطیل است.

هزینه ورودی ایران مال چقدر است

هزینه ورودی ایران مال چقدر است؟

ممکن است بسیاری از افراد پس از معرفی پروژه ایران مال و بخش های مختلف آن، تمایل داشته باشند که از این مجموعه منحصر به فرد در تهران بازدید کرده و اوقاتی را در آن سپری کنند. خبر خوش در این خصوص آن است که برای ورود به مجموعه ایران مال نیازی به پرداخت هزینه به عنوان ورودی نمی باشد. پارکینگ این مجموعه نیز با ظرفیت بیش از 20 هزار موتورسیکلت و اتومبیل برای مراجعه کنندگان رایگان است. اما برای استفاده از امکاناتی نظیر سینما و شهربازی در بازار بزرگ ایران می بایست همانند سایر مراکز تفریحی و فرهنگی، بلیط تهیه شود.

فرم درخواست تماس
تماس بگیرید 09129638971