هیو کرج کجاست ؟ همه چیز درباره روستای هیو کرج

هیو کرج کجاست

هیو کرج کجاست ؟

هیو کرج کجاست ؟ چه آب و هوایی دارد؟ فاصله آن تا تهران چقدر است؟ وضعیت کشاورزی و باغداری در هیو کرج چگونه است؟ پاسخ تمامی سوالات خود را در این مطلب از وبلاگ ملک مارکت خواهید یافت.

هیو روستایی خوش آب و هوا از توابع شهرستان ساوجبلاغ در استان البرز است که جمعیتی حدود 9000 نفر را در خود جای داده است، هیو در مجاورت شهرهای هشتگرد، نظرآباد و آبیک واقع شده است. این شهر که قدمتی 2000 ساله دارد، دارای اماکن تاریخی بسیاری است. حال که متوجه شدید هیو کرج کجاست ، بد نیست تا با ویژگی های این منطقه نیز بیشتر آشنا شوید.

مسیر دسترسی به هیو کرج کجاست ؟

اگر از سمت کرج قصد رفتن به روستای هیو را داشته باشید،  حدود 45 دقیقه در راه هستید چرا که روستای هیو با کرج، حدود 39 کیلومتر فاصله دارد. اگر از تهران قصد حرکت به سمت روستای هیو را داشته باشید، حدو  یک ساعت و نیم باید در راه باشید، چرا که هیو با تهران 91 کیلومتر فاصله دارد. شما باید ابتدا جاده تهران کرج را در پیش گرفته و پس از رسیدن به کرج، وارد جاده کرج قزوین شوید، جاده را تا جایی ادامه می دهید که به خروجی روستای هیو برسید، این خروجی دقیقا قبل از خروجی نظر آباد کرج قرار گرفته است.

آب و هوای هیو کرج چگونه است؟

هیو منطقه ای خوش آب و هوا می باشد که دارای تابستان هایی فوق العاده خنک و زمستان هایی نسبتا سرد می باشد. منطقه هیو کرج، بهترین منطقه برای اهالی تهران و کرج  جهت گذران اوقات فراغت است. روستای هیو به دلیل قرار گرفتن در مجاورت رشته کوه های البرز، منطقه ای بادخیز است و در تابستان بادهای نسبتا خنکی در آن می وزد. بهترین فصل برای کشاورزی و گذران تعطیلات در هیو، 6 ماهه اول سال یعنی فصول و بهار و تابستان می باشد.

روستای هیو کرج

کشاورزی و باغداری در هیو کرج

روستای هیو کرج در گذشته دارای مناطق جنگلی وسیع و یک رودخانه پر آب بوده است که اکنون از مناطق جنگلی چیزی به جا نمانده و رودخانه آن مانند گذشته پرآب نیست. از اصلی ترین دلایل کاهش سرسبزی روستا در سالهای اخیر، افزایش جمعیت و رشد ساخت و سازها بوده که سبب شده تا کشاورزی و باغداری در روستای هیو همانند گذشته رونق چندانی نداشته باشد.

آثار باستانی هیو کرج کجاست ؟

معروف ترین آثار باستانی و بنای تاریخی روستای هیو کرج، قلعه گبران است که در غرب این روستا واقع شده است. گفته می شود این قلعه قدمتی مربوط به دوران سلجوقی دارد. نمای بیرونی این قلعه از سنگ و ملات و داخل آن از  خشت و آجر ساخته شده است. این قلعه روی تپه ای قدیمی بنا شده که دو حفره غار مانند نیز روی این تپه وجود دارد.

غار روستای هیو

خرید ویلا در هیو کرج

جهت خرید ویلا، زمین یا باغ ویلا در هیو کرج، یا آگاهی از قیمت ها و شرایط فروش، با کارشناسان ما در ملک مارکت تماس بگیرید.

 

    پاسخ

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*