باغ میوه اطراف تهران

16اردیبهشت1400
1 دیدگاه
باغ میوه اطراف تهران

باغ میوه اطراف تهران

اگر ساکن شهر تهران باشید، خیلی از مواقع ممکن است از شلوغی، هوای ناپاک و آلودگی صوتی این کلان شهر خسته شده و به زندگی در اطراف تهران و در مکانی آرام و سرسبز با هوایی پاک فکر کرده باشید، اما شاید بنا به دلایلی از جمله مسائل خانوادگی، کاری و یا موقعیت اجتماعی قادر به ترک شهر تهران نبوده و مجبور به زندگی در این شهر شلوغ و پر سر و صدا باشید، پس راه چاره چیست؟ شاید خرید یک باغ میوه اطراف تهران بهترین گزینه برای شما باشد.

اما چگونه؟ بسیاری از ساکنین تهران با خرید یک باغ میوه اطراف تهران، بستری را برای خود و خانواده شان فراهم می کنند تا تعطیلات آخر هفته را در کمال آرامش و در محیطی سرسبز در میان انبوه درختان در هوایی پاک و به دور از دغدغه های شهری سپری کنند. در این مقاله از وبلاگ ملک مارکت قصد داریم تا به معرفی بهترین مناطق جهت خرید باغ میوه اطراف تهران  پردازیم، پس ما را تا انتها همراهی کنید.

معرفی بهترین مناطق برای خرید باغ میوه اطراف تهران

در ادامه به معرفی بهترین مناطق برای خرید باغ میوه اطراف تهران خواهیم پرداخت:

کردان

کردان منطقه ای خوش آب وهوا از توابع شهرستان ساوجبلاغ استان البرز است که به عنوان بهترین منطقه در اطراف تهران جهت خرید باغ میوه شناخته می شود. کردان حدود 4000 نفر جمعیت دارد و در فاصله 25 کیلومتری شهر کرج و 65 کیلومتری شهر تهران واقع شده است. کردان کرج به دلیل آب و هوای بی نظیر و ویژگی های جغرافیایی فوق العاده ای که دارد، در سالیان اخیر به مقصد اول گردشگران برای گذران اوقات فراغت و یا خرید باغ و ویلا تبدیل شده است.

اگر قصد دارید از سمت کرج به کردان بروید، کافی است تا جاده کرج قزوین را در پیش گرفته تا به پس از طی کردن حدود 20 کیلومتر، به خروجی این منطقه خوش آب وهوا برسید. اما اگر از سمت تهران قصد سفر به کردان را دارید، باید ابتدا مسیر جاده تهران کرج را تا رسیدن به شهر کرج ادامه دهید و سپس وارد جاده کرج قروین شوید و این جاده را تا جایی ادامه داده که به خروجی کردان برسید.

کشاورزی و باغداری در کردان کرج به دلیل آب و هوای مطبوع و خاک حاصلخیزی که دارد، از رونق بالایی برخوردار است. در کردان می توانید باغ میوه هایی نظیر گیلاس، آلبالو، توت، زردآلو و گردو را به وفور مشاهده کنید. یکی از مهم ترین دلایل اصلی رونق کشاورزی و باغداری در کردان، قرارگیری در مجاورت رودخانه ارتفاعات کهار می باشد، این رودخانه تمامی زمین های زراعی و باغ های کردان را سیراب می کند.

باغ های کردان

سهیلیه

یکی دیگر از مناطق ایده آل در اطراف تهران جهت خرید باغ میوه ، منطقه سهیلیه کرج است.منطقه سهیلیه یک منطقه خوش آب و هوا و ییلاقی از توابع شهر کرج است. فاصله سهیلیه تا تهران حدود 75 کیلومتر است و مسیر دسترسی به سهیلیه از سمت تهران به این صورت است که شما باید اتوبان تهران کرج را پیموده و پس از رسیدن به شهر کرج، به جاده کرج هشتگرد وارد شوید. در حد فاصل مسیر کرج تا هشتگرد، با ورود به جاده اختصاصی سهیلیه، پس از طی مسافتی اندک می توانید به این منطقه سرسبز برسید.

مرکز منطقه سهیلیه، روستای اغچه حصار می باشد. روستای اغچه حصار به روستاهای مجاور خود از جمله روستاهای سنقرآباد، اغلان تپه، قاسم آباد، زعفرانیه، کوروش، زکی آباد و کهریزک دسترسی دارد. منطقه سهیلیه از شمال به اتوبان کرج قزوین، از جنوب به شهر اشتهارد، از شرق به چهار باغ کرج و از غرب به سعید آباد ساوجبلاغ منتهی می شود.

سهیلیه به دلیل آب وهوای معتدلی که دارد، بهترین منطقه برای خرید باغ میوه اطراف کرج و تهران می باشد. سهیلیه به دلیل وجود خاک حاصلخیز و دسترسی به منابع آبی کافی، مکان مناسبی برای پروش گل و گیاه و کشاورزی و باغداری می باشد.

تهراندشت

تهراندشت منطقه ای خوش آب وهوا در استان البرز است که دقیقا روبروی کردان کرج قرار گرفته است. فاصله تهراندشت تا تهران حدود 70 کیلومتر می باشد و بدون در نظر گرفتن ترافیک، حدود  یک ساعت طول می کشد تا از تهران به تهراندشت برسید. اگر تصمیم داشته باشید تا از تهران به سمت تهراندشت سفر کنید، باید ابتدا مسیر اتوبان تهران کرج را پیموده و سپس وارد اتوبان کرج قزوین شوید، پس از طی چندین کیلومتر در اتوبان کرج قزوین، می توانید جاده اختصاصی تهراندشت را مشاهده کنید.

تهراندشت به دلیل آب و هوای معتدلی که دارد، دارای باغ ها و مناطق سرسبز متعددی است. در تابستان، تهراندشت دارای هوای نسبتا خنکی می باشد و زمستان های آن سرمای معتدلی دارد. خرید باغ میوه در تهراندشت و در سالیان اخیر رونق بالایی داشته است که اصلی ترین علت آن مسیر دسترسی آسان آن به تهران و آب وهوای مطلوبی است که این منطقه دارا می باشد.

سرخاب

سرخاب منطقه ای خوش آب وهوا از توابع شهرستان ساوجبلاغ در استان البرز است. این روستا یک منطقه ییلاقی و سرسبز است که حدود 2600 نفر جمعیت دارد. سرخاب به دلیل ویژگی های اقلیمی که دارد، خود را به عنوان یکی از بهترین مناطق برای خرید باغ میوه اطراف تهران معرفی نموده است.

فاصله سرخاب تا تهران حدود 80 کیلومتر می باشد و اگر از تهران قصد سفر به سرخاب را دارید، باید مسیر اتوبان تهران کرج را پیموده و سپس وارد اتوبان کرج قزوین شوید، پس از طی حدود نیم ساعت به سرخاب می رسید. سرخاب شاید بهترین منطقه برای خرید باغ میوه در اطراف تهران باشد، چرا که علاوه بر آب و هوای بی نظیری که دارد، دارای خاک بسیار حاصلخیز وایده آلی برای کشاورزی نیز هست.

عکس باغ گلابی

خرید باغ میوه اطراف تهران با ملک مارکت

مجموعه ملک مارکت، به دلیل سابقه بالا در خرید و فروش انواع زمین، ویلا، باغ و باغچه در منطقه تهراندشت، سهیلیه و سرخاب، گزینه های متنوعی را جهت خرید باغ میوه در اطراف تهران به شما پیشنهاد می کند. در شرایطی که قصد خرید باغ میوه در اطراف تهران و مخصوصا استان البرز را دارید، جهت کسب اطلاعات بیشتر وآگاهی از قیمت ها، با کارشناسین ما تماس بگیرید.

1 دیدگاه

  1. majid

    Fatal error: Uncaught ArgumentCountError: 3 arguments are required, 2 given in /home3/melkmark/public_html/wp-content/themes/homeo/inc/functions-frontend.php:576 Stack trace: #0 /home3/melkmark/public_html/wp-content/themes/homeo/inc/functions-frontend.php(576): printf('\xE2\x80\xAB%1$s \xD8\xAF\xD8\xB1 %2...', '11\xD9\x81\xD8\xB1\xD9\x88\xD8\xB1\xD8\xAF\xDB\x8C\xD9...') #1 /home3/melkmark/public_html/wp-includes/class-walker-comment.php(183): homeo_comment_item(Object(WP_Comment), Array, 1) #2 /home3/melkmark/public_html/wp-includes/class-wp-walker.php(147): Walker_Comment->start_el('', Object(WP_Comment), 1, Array) #3 /home3/melkmark/public_html/wp-includes/class-walker-comment.php(139): Walker->display_element(Object(WP_Comment), Array, '5', 0, Array, '') #4 /home3/melkmark/public_html/wp-includes/class-wp-walker.php(390): Walker_Comment->display_element(Object(WP_Comment), Array, '5', 0, Array, '') #5 /home3/melkmark/public_html/wp-includes/comment-template.php(2390): Walker->paged_walk(Array, '5', 0, 0, Array) #6 /home3/melkmark/public_html/wp-content/themes/homeo/comments.php(27): wp_list_comments('callback=homeo_...') #7 /home3/melkmark/public_html/wp-includes/comment-template.php(1617): require('/home3/melkmark...') #8 /home3/melkmark/public_html/wp-content/themes/homeo/single.php(31): comments_template() #9 /home3/melkmark/public_html/wp-includes/template-loader.php(106): include('/home3/melkmark...') #10 /home3/melkmark/public_html/wp-blog-header.php(19): require_once('/home3/melkmark...') #11 /home3/melkmark/public_html/index.php(17): require('/home3/melkmark...') #12 {main} thrown in /home3/melkmark/public_html/wp-content/themes/homeo/inc/functions-frontend.php on line 576