مشکلات منطقه 22 تهران

مشکلات منطقه 22 تهران

مشکلات منطقه 22 تهران

مشکلات منطقه 22 تهران و بررسی عوامل موثر در شکل گیری آن ها، می تواند برای بسیاری از افرادی که قصد خرید ملک، سرمایه گذاری و یا راه اندازی کسب و کار در این منطقه تازه تاسیس را دارند، حائز اهمیت باشد. برخی از مشکلات نظیر نداشتن دسترسی به مدارس دولتی و کیفیت نامناسب آب آشامیدنی، در تمامی محله های این منطقه به چشم می خورد و برخی دیگر، تنها مختص یک بخش خاص از منطقه 22 تهران می باشد.

از مشکلات منطقه 22 تهران می توان به انجام ساخت و سازهای غیراستاندارد و بیش از حد اشاره کرد که می تواند سبب افزایش قابل توجه جمعیت در این منطقه شده و بار ترافیکی سنگینی را ایجاد نماید. همچنین گستردگی منطقه 22 و وجود مراکز تفریحی و گردشگری متعدد که جمعیت فراوانی را به خود جذب می کند، می تواند تامین امنیت این منطقه را نیز با مشکلاتی همراه سازد.

منطقه 22 تهران کجاست؟

منطقه 22 که در شمال غرب تهران و در پایین دست رودخانه کن و وردیج واقع شده است و یکی از بزرگترین مناطق تهران به شمار می رود، در سال 1379 و با هدف رفع کمبودهای خدماتی در حوزه غرب تهران و همچنین انتقال جمعیت ساکن در بافت های فرسوده مرکز شهر به این مکان، به مناطق شهرداری تهران افزوده شد.

منطقه 22 که یک سوم وسعت آن را فضای سبز و مناطق جنگلی تشکیل داده است، دارای امکانات تفریحی و رفاهی فراوانی می باشد که سبب شده است از آن به عنوان قطب گردشگری تهران نیز یاد شود. همچنین برج های لوکس و ساختمان های مسکونی نوساز بسیار زیادی در این منطقه وجود دارند که می توانند مردم بسیاری را در خود جای دهند. مشکلات منطقه 22 تهران در کنار تمامی ویژگی های مثبت آن، همواره مورد توجه ساکنان این منطقه و گردشگران قرار گرفته است.

مشکلات و معایب دریاچه چیتگر

دریاچه ها یکی از موثرترین راه ها برای کاهش دمای هوا به شمار می روند و با ایجاد باد به کاهش آلودگی هوای شهر نیز کمک می کنند. دریاچه چیتگر نیز با هدف توسعه گردشگری و بهبود شرایط زیست محیطی در تهران ساخته شده است، اما دارای مشکلات و معایبی است که می توان آن ها را جزئی از مشکلات منطقه 22 تهران نیز برشمرد.

راکد بودن آب دریاچه، اصلی ترین مشکل آن عنوان می شود که دریاچه را به مرداب و گندآب تبدیل کرده و علاوه بر ایجاد بوی نامطبوع، بازدیدکنندگان و ساکنان مجتمع های مسکونی مجاور را نیز مورد هجوم حشرات و موجودات گزنده قرار می دهد. همچنین عدم ساخت تصفیه خانه و انباشته شدن رسوبات در کف دریاچه می تواند در دراز مدت باعث نفوذ آب به سطح زیرین آن شود. نحوه آبگیری دریاچه چیتگر در شرایط بحران کمبود آب را می توان یکی دیگر از مسائل قابل توجه در مورد این دریاچه عنوان کرد.

بوی بد دریاچه چیتگر

مشکلات شهرک شهید باقری

مشکلات شهرک مسکونی شهید باقری در سال های اخیر سبب شده است تا بسیاری از ساکنان این شهرک به نقل مکان به محله دیگری در این منطقه بیندیشند. مشکل آب آشامیدنی را می توان از مهم ترین مشکلات منطقه 22 تهران به ویژه شهرک شهید باقری برشمرد که از کیفیت مطلوبی برخوردار نبوده و حاوی مقادیر بالایی نمک و رسوبات می باشد که می تواند برای سلامتی ساکنان آن مضر باشد.

وجود نخاله های ساختمانی در کنار کوچه ها و خیابان ها، انباشت زباله ها، نبود انشعاب فاضلاب، نبود پایگاه درمانی مناسب با امکانات و تجهیزات کافی و عدم دسترسی به مدارس دولتی را می توان برخی دیگر از مشکلات شهرک مسکونی شهید باقری عنوان کرد که تمامی آن ها با مدیریت مناسب قابل پیگیری و حل و فصل می باشند و انتظار می رود با افزایش ساخت و ساز در این مجموعه، جهت رفع سریع تر این مشکلات اقدام شود.

مشکلات آپارتمان های چیتگر

آپارتمان های چیتگر علاوه بر داشتن مزایایی نظیر نوساز بودن و بهره مندی از چشم انداز مناسب، معایب و مشکلاتی نیز دارند که این مشکلات در برخی نواحی منطقه چیتگر بیشتر و در برخی دیگر کمتر به چشم می خورد. دور بودن برخی آپارتمان ها از ایستگاه مترو، مراکز خرید و مجتمع های بزرگ و همچنین نیاز به منبع آب برای هر آپارتمان را می توان از مشکلات آپارتمان های چیتگر برشمرد.

همچنین شلوغی منطقه در روزهای تعطیل ایجاد آلودگی های صوتی فراوانی را ایجاد کرده و نبود جای پارک نیز مزاحمت هایی را برای ساکنان این آپارتمان ها به وجود آورده است. اگرچه برخی از مشکلات ذکر شده طبیعی بوده و به مرور زمان قابل حل هستند، اما برخی دیگر از مشکلات این آپارتمان ها از مشکلات منطقه 22 تهران نشات می گیرند که برطرف کردن آن ها نیازمند مدیریت شهری و صرف زمان طولانی تری می باشد.

مشکلات آپارتمان های چیتگر

معایب و مشکلات برج های اطراف دریاچه چیتگر

برج های مسکونی فراوان اطراف دریاچه چیتگر اگرچه از هوای پاک این منطقه و منظره زیبای دریاچه بهره می برند اما به دلیل قرارگیری در مجاورت یک مکان تفریحی، با مشکلاتی نیز همراه هستند که برخی از آن ها را می توان ناشی از مشکلات منطقه 22 تهران و عدم توجه کافی به فراهم کردن زیرساخت های مناسب در این منطقه دانست.

منطقه 22 که به عنوان ریه تنفسی شهر تهران شناخته می شود، در حصار برج های بلندقامت و ساخت و سازهای بی رویه قرار گرفته است. این برج ها به عنوان مانعی در برابر وزش باد از سمت غرب به شرق تلقی شده و سبب افزایش آلودگی هوای پایتخت در بلند مدت می شوند. همچنین شلوغی برج های اطراف دریاچه چیتگر که به طور عمده 30 طبقه ای و با تعداد واحدهای فراوان هستند، می تواند یکی دیگر از معایب آن ها برشمرده شود.

    پاسخ

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*

    پیج اینستاگرام ملک مارکت را فالو کنید
    تماس بگیرید 09129638971