شرایط اقلیمی منطقه 22 تهران

شرایط اقلیمی منطقه 22 تهران

شرایط اقلیمی منطقه 22 تهران

شرایط اقلیمی منطقه 22 تهران یکی از آن دست مواردی است که برای افرادی که قصد سرمایه گذاری در منطقه 22 را دارند و به آینده منطقه 22 امیدوارند، بسیار حائز اهمیت است. شرایط اقلیمی یک منطقه به مجموعه ای از ویژگی های جغرافیایی یک منطقه گفته می شود که مواردی نظیر آب وهوا، پوشش گیاهی و میزان آلودگی هوای آن منطقه را در بر می گیرد. در این مقاله قصد داریم تا به طور کامل درباره شرایط اقلیمی منطقه 22 تهران با شما صحبت کنیم، اما قبل از آن بد نیست بدانیم که منطقه 22 تهران دقیقا کجاست.

منطقه 22 تهران کجاست؟

منطقه 22 یکی از مناطق 22 گانه شهر تهران است که در غرب تهران واقع شده و از شمال، جنوب، شرق و غرب به ترتیب به ارتفاعات البرز، منطقه تهرانسر، اتوبان تهران کرج و  منطقه 5 شهرداری تهران و وردآورد شمالی محدود می شود. این منطقه که از نظر وسعت یکی از وسیع ترین مناطق تهران به شمار می رود، در سال 1379 به مناطق شهری تهران افزود شد.

برگزیدن منطقه 22 به عنوان قطب گردشگری شهر تهران، موجب شده تا سرمایه گذاری های فراوانی در زمینه ساخت واحدهای مسکونی و مراکز تفریحی و رفاهی در این منطقه صورت پذیرد، از این رو شناخت دقیق تر این منطقه و آگاهی از شرایط اقلیمی منطقه 22 تهران می تواند برای علاقه مندان به سرمایه گذاری و یا خرید ملک مسکونی و تجاری در این منطقه حائز اهمیت باشد.

آب و هوای منطقه 22 تهران

منطقه 22 تهران به دلیل قرارگیری در غربی ترین بخش شهر تهران و نزدیکی به کوهپایه ‌های جنوبی رشته‌ کوه البرز، از آب و هوای خنک تر و مطبوع تری در قیاس با سایر مناطق تهران بهره مند است. منطقه 22 به دلیل نزدیکی به مناطق  ییلاقی و خوش آب وهوایی نظیر سولقان، سنگان، واریش و وردیج که دارای آب و هوایی دلپذیر و کوهستانی هستند، بهترین و پاک ترین منطقه تهران به لحاظ آب وهوایی محسوب می شود.

هوای منطقه 22 و منطقه چیتگر تهران، در روزهای گرم تابستان نیز دو الی سه درجه خنک تر از سایر مناطق تهران است که دلیل این امر نزدیکی به بخش جنوبی کوهپایه های رشته کوه البرز و وجود دریاچه مصنوعی چیتگر در منطقه 22 است که موجبات تلطیف آب وهوای این منطقه را فراهم می آورد.

آب و هوای منطقه 22 تهران

پوشش گیاهی منطقه 22 تهران

پوشش گیاهی منطقه 22 تهران یکی از مهمترین عوامل موثر بر تلطیف آب وهوای این منطقه و کاهش آلایندگی و افزایش پاکی هوای آن می باشد. پارک جنگلی چیتگر در کنار پارک جنگلی لتمان کن، بزرگترین فضای سبز طبیعی منطقه 22 به شمار می آید که دارای پوشش گیاهی متنوعی برگرفته از انواع درختان سوزنی برگ و درختان پهن برگ می باشد.

سرو نقره ای، کاج الداریکا، سرو خمره ای، اقاقیا، افرای زینتی، زبان گنجشک، پلت، ارغوان، ایلان، داغداغان، نارون چتری و انواع بلوط از عمده درختان کاشته شده در پارک جنگلی چیتگر می باشند. این پوشش گیاهی متنوع نه تنها سبب بهبود شاخص آلایندگی هوا در منطقه 22 گردیده، بلکه به خنک تر شدن و لطافت هرچه بیشتر هوای این منطقه نیز کمک بزرگی نموده است.

شاخص آلودگی هوای تهران منطقه 22

همان گونه که گفتیم، منطقه 22 به دلیل نزدیکی به بخش جنوبی رشته کوه های البرز و بهره مندی از هوای پاک و تمیز کوهستان، دارای هوایی مطبوع و به دور از هرگونه آلودگی است. وجود پارک جنگلی چیتگر و دریاچه چیتگر نیز کمک شایانی به پاک بودن و بکر بودن هوای این منطقه نموده است. منطقه 22 در روزهایی که کیفیت هوا در سایر مناطق تهران، نامساعد و برای گروه‌ های حساس خطرناک اعلام می گردد، پاک بوده و در کیفیت مطلوب باقی می ماند.

معمولا در نمودار تعیین کیفیت هوا، شاخص آلودگی هوای منطقه 22 تهران با رنگ سبز قابل مشاهده است و در رده کیفی هوای پاک و سالم قرار می گیرد. با توجه شرایط اقلیمی منطقه 22 تهران، اگر به دنبال منطقه ‌ای مطلوب به لحاظ آب وهوایی برای زندگی در تهران هستید، منطقه ۲۲ و محدوده دریاچه چیتگر می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد.

شاخص آلودگی هوای تهران منطقه 22

    پاسخ

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*

    پیج اینستاگرام ملک مارکت را فالو کنید
    تماس بگیرید 09129638971