ثبت نام جدید پروژه چیتگر (پذیره نویسی)

ثبت نام جدید پروژه چیتگر

ثبت نام جدید پروژه چیتگر

ثبت نام جدید پروژه چیتگر یکی از راه های دسترسی به خرید امتیاز چیتگر در پروژه های این منطقه می باشد که برای بسیاری از پروژه های شخصی ساز و یا تعاونی ساز که در اطراف دریاچه چیتگر در دست ساخت و یا بهره برداری هستند، قابل استفاده می باشد.

منطقه چیتگر که در شمال غرب تهران واقع شده است، به عنوان قطب گردشگری تهران شناخته می شود. این منطقه که به دلیل موقعیت جغرافیایی مناسب، وسعت زیاد و آب و هوای مطلوب از پتانسیل بالایی برای رشد و توسعه برخوردار می باشد، در سال های اخیر مورد توجه سرمایه گذاران در حوزه ساخت ساختمان ها مسکونی، اماکن اداری، تجاری و تفریحی قرار گرفته و پروژه های بسیاری در این منطقه ساخته شده است. به همین دلیل بسیاری از سرمایه گذاران انجام پذیره نویسی در پروژه های چیتگر را در اولویت خود قرار می دهند.

پذیره نویسی چیست؟

پذیره نویسی به طور عمده برای پروژه هایی که در مرحله خرید زمین و شروع پروژه هستند، استفاده می شود و افراد شرکت کننده در طرح پذیره نویسی، اعضاء اولیه پروژه به شمار می روند. مبلغی که در ابتدای پذیره نویسی به صورت اقساطی دریافت می شود، مبلغ زمین و تراکم آن می باشد و سپس اقساط ساخت اعلام می شود.

مبلغ زمین و تراکم پروژه های منطقه چیتگر به موقعیت مکانی پروژه ها بستگی دارد و می تواند برای پروژه های مختلف متفاوت باشد. باتوجه به آنچه که بیان شد، آگاهی از زمان پذیره نویسی جهت شرکت در ثبت نام جدید پروژه چیتگر برای بسیاری از علاقه مندان به سرمایه گذاری در این زمینه اهمیت بالایی دارد.

بیشترین میزان ثبت نام جدید پروژه چیتگر در کدام قسمت دریاچه انجام می شود؟

در سال های اخیر در اطراف دریاچه چیتگر با رشد فزاینده پروژه های در حال ساخت مواجه هستیم. پروژه هایی که از آینده درخشان این منطقه که به منظور جبران کمبودهای رفاهی غرب تهران تاسیس شده است، حکایت دارند و از جذابیت بالایی برای سرمایه گذاری برخوردار می باشند.

اما از میان انبوه پروژه های در حال ساخت در این منطقه، ثبت نام جدید پروژه چیتگر بیشتر در قسمت شرقی دریاچه انجام می شود زیرا قسمت غربی آن را به طور عمده پروژه های شخصی ساز یا بدون قابلیت پذیره نویسی تشکیل می دهد. همچنین تخمین زده شده است که در سال 1400 تعداد پروژه های قسمت های شرقی دریاچه چیتگر به اوج خود برسد.

شرایط ثبت نام جدید پروژه چیتگر

جهت شرکت در ثبت نام پروژه جدید چیتگر که زمان آغاز پذیره نویسی آن از طریق اینترنت و رسانه ها اعلام می شود، می بایست ابتدا شرایط مالی خود را باتوجه به تعداد اقساط تعیین شده برای پروژه و مبلغ هر قسط به دقت بررسی نموده و سپس نسبت به ثبت نام اقدام نمایید.

باید به این نکته توجه داشت که اقساطی که برای پروژه های چیتگر تعیین می شود معمولا مربوط به زمین پروژه می باشد و هزینه ساخت و ساز آن ها بعدا به صورت جداگانه محاسبه می گردد. در این صورت جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کل هزینه پرداختی، می توانید سوالات خود را با فروشنده مطرح نمایید. همچنین یکی از نکات بسیار مهم که می بایست در هنگام پذیره نویسی به آن دقت شود، زمان تحویل پروژه می باشد.

ثبت نام جدید پروژه چیتگر

آخرین مهلت ثبت نام جدید پروژه چیتگر

باتوجه به این که تعاونی ها نسبت به قبول و یا رد کردن افرادی که در ثبت نام جدید پروژه چیتگر شرکت کرده اند، صاحب اختیار هستند و می توانند افرادی که ثبت نام کرده اند را نپذیرفته و ملکی به آن ها نفروشند، معمولا هیچگونه مهلت قانونی و معینی به عنوان آخرین مهلت ثبت نام تعیین نمی کنند.

بنابراین ممکن است روند ثبت نام تا مدت زمان زیادی به طول بیانجامد، از این رو برای انبوه پروژه های در حال ساخت این منطقه که هریک شرایط و متراژهای متفاوتی دارند، نمی توان عدد و رقم خاصی تحت عنوان آخرین مهلت تعیین نمود.

قابلیت واگذاری ثبت نام جدید پروژه چیتگر

قابلیت واگذاری ثبت نام جدید پروژه چیتگر یکی از دغدغه های علاقه مندان به شرکت در این طرح ها و سرمایه گذاران این حوزه به شمار می رود. زیرا ممکن است گاهی اوقات بنا به دلایلی افراد ناچار به واگذاری ثبت نام خود به شخص دیگری باشند.

براساس قانون، هر آنچه که وجود خارجی داشته باشد می تواند به فروش برسد و از آنجا که در این ثبت نام، ساختمانی ساخته نشده است و وجود خارجی ندارد، ممکن است واگذاری آن امری ناممکن به نظر برسد. اما برای این مسئله تدابیری اندیشیده شده است و ثبت نام کنندگان می توانند حق امتیاز خود در پروژه را به فرد دیگری واگذار نمایند.

بنابراین اگر شرکت کنندگان در پذیره نویسی پروژه با مشکلی مواجه شوند، می توانند امتیاز پروژه خود را به فرد دیگری تحویل داده و پول خود را پس بگیرند، از این رو، این ثبت نام همواره شرایط تبدیل شدن به پول نقد را دارا می باشد.

نحوه ارزش گذاری امتیاز پروژه جهت واگذاری

باتوجه به آنچه که پیشتر بیان شد، جهت واگذاری ثبت نام  پروژه چیتگر می بایست حق امتیاز پروژه به فرد دیگری فروخته شود، به همین منظور جهت تعیین ارزش امتیاز پروژه لازم است عوامل موثر بر آن به دقت بررسی شود.

از جمله عوامل موثر بر ارزش گذاری امتیاز پروژه جهت واگذاری آن می توان به پیشرفت فیزیکی پروژه، میزان عرضه و تقاضا، اعتبار سازنده و فروشنده یا تعاونی، موقعیت مکانی، امکانات آپارتمان از جمله آسانسور، انباری، پارکینگ و غیره و همچنین دسترسی به مناطق مختلف مانند مدارس، مغازه ها و فروشگاه ها اشاره کرد.

شهرک امام رضا ارتش

مزایای شرکت در ثبت نام جدید پروژه چیتگر

از نظر شرایط اقتصادی شرکت در ثبت نام جدید پروژه چیتگر فرصتی بسیار عالی و مقرون به صرفه به شمار می رود که می تواند یک سرمایه گذاری پرسود در دراز مدت تلقی شود زیرا قیمت تمام شده پروژه بسیار مناسب بوده و بعد از اتمام پروژه سود خوبی نصیب خریدار می شود. همچنین به دلیل آینده بسیار درخشانی که در انتظار این منطقه است، شرکت در چنین طرح هایی سرمایه گذاری بسیار امن و کم ریسک محسوب می شود.

اما بهتر است پیش از ثبت نام در خصوص اعتبار و خوش نام بودن تعاونی و یا فردی که اقدام به ثبت نام پروژه می کند، اطمینان کسب کرد. همچنین بهتر است از ثبت نام در پروژه هایی که سازندگان آن ها از حسن شهرت برخوردار نمی باشند، اجتناب کرد. نکته مهم دیگری که می بایست به آن توجه کرد، قیمت تمام شده پروژه است که باید در ابتدای کار مشخص شده باشد تا در پایان پروژه مشکلی ایجاد نشود.

پیام بگذارید