اتوبان های منطقه 22 تهران

اتوبان های منطقه 22 تهران

اتوبان های منطقه 22 تهران

اتوبان های منطقه 22 تهران و آشنایی با آنها برای بسیاری از افرادی که قصد خرید مسکن و یا سرمایه گذاری در منطقه 22 را دارند، حائز اهمیت است. در حال حاضر دسترسی به منطقه 22 تهران به واسطه بزرگراه ها به سادگی امکان پذیر شده است. در واقع منطقه 22 تهران از  جمله مناطقی است که جای رشد و پیشرفت بسیاری دارد، در نتیجه بزرگراه ها نقش مثبت و تاثیرگذاری در دسترسی راحت به مناطق مختلف تهران به این منطقه را ایفا می کنند. به طور کلی افرادی که قصد سرمایه گذاری در این منطقه را دارند، آگاه باشند که منطقه 22 همپنان جای رشد و پیشرفت دارد و در آینده یکی از مناطق مهم تهران خواهد بود.

منطقه 22 تهران کجاست؟

منطقه 22 تهران واقع در شمال غربی تهران و از جمله مناطق نوساز در پایتخت محسوب می شود، به طور کلی هدف از ساخت ساختمان ها، برج ها و بزرگراه های متعدد در این منطقه، جابه جا کردن بخشی از جمعیتی است که در بافت های فرسوده شهر زندگی می کنند. در ابتدای ساخت، منطقه 22 تهران، عنوان ریه تنفسی تهران را به خود اختصاص داد و در حال حاضر مساحتی بالغ بر 5881 را دارا می باشد. عنوان دیگری که به این منطقه اختصاص داده شده، قطب گردشگری تهران است چرا که یکی از مناطق پهناور تهران به شمار می رود و علاوه بر وسعت زیاد از آب و هوای مطلوبی نیز برخوردار است.

معرفی اتوبان های منطقه 22 تهران

در ادامه با اتوبان های منطقه 22 تهران آشنا خواهید شد، این بزرگراه ها دسترسی به مکان های مورد نظر را برای افراد آسان تر خواهند کرد.  چهار اتوبان مهم منطقه 22  عبارتند از:

اتوبان تهران کرج

اتوبان تهران-کرج

یکی از اتوبان های منطقه 22 تهران ، اتوبان تهران-کرج است که با نام شهید فهمیده نیز شناخته می شود. اگر در این بزرگراه حرکت کنید در کمتر از 30 دقیقه به کرج می رسید. ابتدای این اتوبان تا میدان آزادی نیز 10 دقیقه فاصله دارد. ظرفیت 3 پهنای باند برای تردد ماشین ها از ویژگی های منحصر به فرد این بزرگراه به شمار می رود. اتوبان تهران- کرج در سال 1345 به بهره برداری رسید و در سال های اخیر پیشرفت چشمگیری داشته است. در طول مسیر این اتوبان از منطقه 22 تا شهر کرج، یک پمپ گاز CNG و سه پمپ بنزین وجود دارد.

اتوبان شهید همت

از دیگر اتوبان های منطقه 22 تهران، اتوبان شهید همت می باشد که در سال های اخیر تا جاده چالوس امتداد یافته و اگر قصد رفت و آمد به کرج یا شهرهای شمالی کشور از سمت غرب تهران را دارید بهترین گزینه استفاده از این آزادراه است. نکته دیگر درباره بزرگراه شهید همت این است که این اتوبان اصلی ترین و مهم ترین راه ارتباطی شرق به غرب و غرب به شرق تهران به شمار می رود. در قسمت انتهایی اتوبان که به تازگی احداث شده می توانید تنها با پرداخت4000 تومان عوارض به جاده چالوس وارد شوید.

اتوبان حکیم

اتوبان حکیم به عنوان یکی از بزرگراه های تازه تاسیس منطقه 22 تهران، در راستای کاهش بار ترافیکی منطقه 22 بسیار موثر عمل کرده است. اتوبان شهید حکیم که در امتداد بزرگراه همت و علامه جعفری حرکت می کند، معمولا بار ترافیکی خیلی بالایی ندارد و در یک مسیر کاملا مستقیم می توانید در آن حرکت کنید. بزرگراه شهید حکیم، سومین اتوبان اصلی و مهم تهران است که از سمت شرق به غرب تهران حرکت نموده و در طول مسیر از مناطقی نظیر یوسف آباد، گیشا و باغ فیض نیز عبور می کند.

اتوبان حکیم

اتوبان آزادگان

اتوبان آزادگان یکی از معروف ترین اتوبان های منطقه 22 تهران است و ساکنین منطقه 22 برای دسترسی به اتوبان امام علی می توانند از بزرگراه آزادگان به سمت امام علی تغییر مسیر دهند. اتوبان آزادگان، اتوبانی است که شمال غرب تهران را به جنوب شرقی آن متصل می کند. این اتوبان از غرب تا تقاطع اتوبان فتح ادامه مسیر داده و سپس با نام اتوبان آیت‌ الله مهدوی كنی، به ‌سمت شمال ادامه پیدا می کند. اتوبان آزادگان از جنوب ‌شرق نیز به سه ‌راه افسریه ختم می ‌شود.

پیام بگذارید