چگونه به طالقان برویم؟ مسیر طالقان از تهران و کرج چگونه است؟

14خرداد1400
0 نظر
چگونه به طالقان برویم

چگونه به طالقان برویم ؟

چگونه به طالقان برویم ، شاید سوال برخی از افرادی باشد که این منطقه باشکوه و زیبا را برای گردش، تفریح و یا خرید باغ و ویلا انتخاب کرده اند. طالقان به دلیل آب و هوای مطبوع، هوای پاک، دشت های سرسبز، کوه های سر به فلک کشیده، رودهای خروشان، چشمه های آب فراون و همچنین وجود سد و رودخانه طالقان، مقصد بسیاری از ساکنان شهرهای بزرگ نظیر تهران و کرج و حتی ساکنان شهر قزوین برای گذراندن تعطیلات، تفریح و استراحت می باشد.

وجود روستاهای بسیار در منطقه طالقان که هر یک از آن ها دارای منابع غنی گردشگری نظیر جاذبه های طبیعی، آثار تاریخی و اماکن مذهبی هستند، سبب شده است تا طالقان به یکی از قطب های گردشگری ایران تبدیل شود. به همین دلیل موقعیت مکانی، مسیرهای دسترسی به این منطقه و زمان لازم برای طی کردن این مسیرها برای گردشگران حائز اهمیت است.

طالقان کجاست ؟

برای پاسخ به این پرسش که چگونه به طالقان برویم ، بهتر است ابتدا با منطقه طالقان و موقعیت مکانی آن آشنا شویم. شهرستان طالقان منطقه ای با آب و هوای ییلاقی که در استان البرز که در فاصله 120 کیلومتری تهران و 90 کیلومتری کرج واقع شده و از 80 روستای کوهستانی تشکیل شده است. قلعه ها، تپه های باستانی و آثار تاریخی فراوانی که در نقاط مختلف این منطقه به چشم می خورد، بیانگر تاریخ کهن آن است.

به دلیل عبور رود طالقان از این منطقه و همچنین وجود سد و دریاچه طالقان، خاک این منطقه حاصل خیز بوده و پوشیده از درختان گردو، بادام، سیب، گیلاس، گلابی و دشت ها و مراتع سبز و خرم است که مناظر زیبا و چشم نوازی را به وجود آورده اند. جنگل های بکر و زیبای طالقان، زیستگاه جانوران مختلف می  باشد و رود طالقان نیز محل زندگی ماهی های فراوانی است.

مسیر طالقان از تهران

از تهران چگونه به طالقان برویم ؟ نزدیک ترین و سریع ترین مسیر برای رفتن به طالقان از تهران، عبور از آزادراه های تهران کرج و پس از آن کرج قزوین می باشد. به منظور سفر به طالقان از شهر تهران، می بایست ابتدا وارد اتوبان تهران کرج شویم و در این مسیر حرکت کنیم تا به کرج برسیم و سپس مسیر اتوبان کرج قزوین را در پیش بگیریم، 50 کیلومتر بعد از کرج، در سمت راست این اتوبان تابلو جاده طالقان را خواهیم دید. باید وارد جاده اختصاصی و انحرافی طالقان شویم. پس از عبور از منطقه زیاران و طی مسیری 28 کیلومتری به طالقان خواهیم رسید.

مسیر طالقان از تهران

مسیر طالقان از کرج

حال که می دانیم از تهران چگونه به طالقان برویم ، با یکی از مسیرهای کرج به طالقان نیز تا حدودی آشنا هستیم. ابتدا باید وارد اتوبان کرج قزوین شویم و 4 کیلومتر بعد از عبور از آبیک، وارد جاده اختصاصی طالقان شویم و پس از عبور از زیاران، مسیر را به سمت طالقان ادامه دهیم.

مسیر دیگری که برای رفتن به طالقان از شهر کرج وجود دارد، به این صورت است که ابتدا خود را به بلوار ارم می رسانیم و پس از آن به سمت بلوار امام خمینی حرکت می کنیم و مسیر بلوار امام خمینی و سپس بزرگراه بوئین زهرا شهریار را در پیش می گیریم. پس از عبور از این بزرگراه وارد آزادراه غدیر می شویم. در این آزادراه حرکت می کنیم و از خروجی طالقان، وارد جاده اختصاصی طالقان می شویم و تا رسیدن به این منطقه خوش آب و هوا این جاده را می پیماییم.

پیام بگذارید