مهلت ثبت نام پروژه چیتگر تا چه زمانی است؟

مهلت ثبت نام پروژه چیتگر

مهلت ثبت نام پروژه چیتگر

مهلت ثبت نام پروژه چیتگر برای بسیاری از علاقه مندان به شرکت در طرح های پیش فروش و یا سرمایه گذاری در منطقه 22 در حوزه مسکن حائز اهمیت می باشد و از جمله مواردی است که می بایست هنگام نام نویسی در پروژه ها به آن توجه ویژه ای شود.

منطقه چیتگر که از مناطق تازه تاسیس تهران به شمار می رود، به دلیل برخورداری از آب و هوای مطبوع، موقعیت مکانی مناسب و دسترسی عالی، مورد توجه سرمایه گذاران و سازندگان شهرک های مسکونی، مراکز تجاری، تفریحی و اداری قرار گرفته است و ساخت و سازهای فراوانی که در سراسر این منطقه به چشم می خورند، از آینده درخشان آن حکایت دارند.

طرح های تفضیلی ارائه شده برای منطقه چیتگر و سود بالایی که از پروژه های ساخته شده تا کنون عاید خریداران شده، بر جذابیت سرمایه گذاری در این منطقه افزوده است، از این رو افراد بسیاری به دنبال آگاهی از اخبار و شرایط ثبت نام در پروژه های مختلف این منطقه هستند.

عوامل موثر بر مهلت ثبت نام پروژه چیتگر

پروژه های چیتگر باتوجه به سازنده آن ها به دو دسته تعاونی ساز و شخصی ساز تقسیم بندی می شوند، به همین دلیل مهلت ثبت نام پروژه چیتگر می تواند براساس تعاونی و یا شخص سازنده و همچنین موارد مختلف دیگری که در ادامه مورد بررسی قرار می گیرند، متغیر باشد.

ثبت نام پروژه چیتگر

1- نقش تعاونی بر مهلت ثبت نام پروژه چیتگر

در منطقه چیتگر پروژه های در حال ساخت بسیاری به چشم می خورند که حدود 90 درصد از آن ها تعاونی ساز هستند، در نتیجه تعاونی های متعددی در این منطقه فعالند که معمولا هر کدام از آن ها مهلت متفاوتی را نسبت به دیگری برای ثبت نام در پروژه های خود در نظر می گیرند.

مهلت ثبت نام پروژه چیتگر تعاونی نیروی زمینی سپاه تهران معمولا کوتاه تر از مهلت اعلام شده توسط سایر تعاونی ها می باشد و در بیشتر موارد، پروژه های این تعاونی در کمترین زمان ممکن به فروش می رسند. توصیه می شود جهت کسب اطلاعات دقیق تر در خصوص مهلت ثبت نام پروژه ها، تعاونی سازنده پروژه را در نظر گرفته و از همان تعاونی استعلام نمایید.

2- تایید و یا عدم تایید خریداران توسط تعاونی

معمولا افراد بسیاری در زمان اعلام پیش فروش پروژه ها به تعاونی ها مراجعه می کنند و تمایل دارند که در این پروژه ها سرمایه گذاری کنند، اما تمامی این افراد از نظر تعاونی و سیاست های آن قابل قبول نیستند. همچنین تعاونی ها حق دارند به برخی از افرادی که برای پیش خرید پروژه ها مراجعه می کنند، خدمتی ارائه نکنند.

از این رو تایید و یا عدم تایید خریداران از سوی تعاونی را می توان یکی از عوامل تاثیرگذار بر روی مهلت ثبت نام پروژه چیتگر برشمرد. هرچه ثبت نام کنندگان از نظر تعاونی مطمئن تر باشند، مهلت ثبت نام زودتر به پایان می رسد و تمامی املاک به سرعت پیش فروش می شوند.

3- قیمت پروژه در دست ساخت

قیمت پروژه در دست ساخت را می توان یکی دیگر از عوامل موثر بر فرصت ثبت نام پروژه چیتگر برشمرد. از آنجا که پروژه های متعددی توسط تعاونی های مختلف در این منطقه در دست ساخت می باشند و هر یک متراژ، موقعیت مکانی، کیفیت ساخت و امکانات خاص خود را دارند، از این رو نمی توان قیمت یکسانی را برای همه پروژه ها در نظر گرفت. بدیهی است که هرچه قیمت یک پروژه بیشتر باشد، افراد کمتری توان مالی پرداخت هزینه های پروژه را خواهند داشت، در نتیجه مهلت ثبت نام افراد در پروژه بیشتر در نظر گرفته خواهد شد.

4- میزان تقاضا برای ثبت نام در پروژه

ساخت و ساز و سرمایه گذاری در منطقه چیتگر در سال های اخیر رونق فراوانی یافته است و همین موضوع سبب شده است تا میزان تقاضا برای شرکت در طرح های پیش فروش، خرید قطعی و یا سرمایه گذاری در این منطقه به شدت افزایش یابد.

میزان تقاضا را می توان یکی از عوامل موثر بر مهلت ثبت نام پروژه چیتگر برشمرد. تاثیر میزان تقاضا بر مهلت ثبت نام بدین صورت است که اگر میزان تقاضا برای واحدهای مسکونی در منطقه چیتگر بیشتر شود، پروژه های مورد نظر در این منطقه بسیار سریع تر به فروش می رسند و مهلت ثبت نام کمتری برای آن ها تعیین می شود.

مهلت ثبت نام پروژه چیتگر در تعاونی های مختلف منطقه

مهلت ثبت نام پروژه چیتگر در تعاونی های معتبر منطقه 22 متفاوت می باشد و نمی توان یک بازه زمانی مشخص را به عنوان مهلت ثبت نام برای تمام تعاونی ها تعیین نمود اما به کمک سایت تعاونی ها، می توان از آغاز ثبت نام پروژه های مختلف و مهلت آن ها مطلع شد.

پروژه چیتگر

مهلت ثبت نام تعاونی مسکن ارتش

تعاونی مسکن ارتش تهران از تعاونی های فعال در منطقه چیتگر با چندین پروژه در دست ساخت در این منطقه می باشد. مهلت ثبت نام پروزه چیتگر در آخرین پروژه این تعاونی در تیرماه 1399 به پایان رسید اما این تعاونی تصمیم گرفت فرصت ثبت نام در این پروژه را برای 15 روز دیگر یعنی تا اواسط مردادماه 1399 تمدید کند.

از مردادماه سال 1399 تاکنون هیچ ثبت نام جدیدی برای پروژه های تعاونی مسکن ارتش در نظر گرفته نشده است. باتوجه به اینکه بیشتر واحدهای مسکونی ساخته شده توسط این تعاونی در ماه های اردیبهشت و خرداد سال 1400 در اختیار افراد قرار گرفتند، احتمال می رود که به زودی ثبت نام پروژه های جدید این تعاونی اعلام شود.

مهلت ثبت نام تعاونی مسکن سپاه

تعاونی مسکن سپاه یکی دیگر از تعاونی های بسیار فعال در منطقه 22 تهران است که به ساخت واحدهای مسکونی در اطراف دریاچه چیتگر اشتغال دارد. از آنجایی که پروژه های ساخته شده توسط این تعاونی متراژهای متنوعی دارند، معمولا با استقبال گسترده خریداران مواجه می شوند زیرا افراد می توانند باتوجه به بودجه خود از میان واحدهای این پروژه ها، واحد مورد نظر خود را خریداری کنند.

در حال حاضر فرصت ثبت نام پروژه چیتگر تعاونی مسکن سپاه به پایان رسیده است و این تعاونی اولویت کاری خود را ساماندهی ثبت نام کنندگان پهنه e دریاچه چیتگر در سال 1399 قرار داده است اما احتمال می رود این تعاونی در سال 1400 برنامه ثبت نام جدیدی داشته باشد.

مهلت ثبت نام سایر تعاونی ها

در بسیاری از تعاونی های فعال در منطقه 22، مهلت ثبت نام پروژه چیتگر بسیار بیشتر از تعاونی های مسکن سپاه و ارتش می باشد و حتی امروزه بسیاری از تعاونی ها در زمینه پیش فروش و یا فروش مسکن فعالیت دارند. این موضوع امکان پیش خرید پروژه های مختلف را در هر زمانی که خریدار برای خرید اراده کند، فراهم می نماید.

اما آنچه که هنگام ثبت نام در تعاونی های مختلف می بایست به دقت مورد بررسی و توجه قرار گیرد، خوش نام بودن و حسن شهرت تعاونی است تا امکان کلاهبرداری و متضرر شدن در پروژه به صفر رسیده و از سود دهی و امنیت خرید اطمینان حاصل شود.

مهلت ثبت نام پروژه های شخصی ساز

باتوجه به اینکه پروژه های شخصی ساز معمولا متراژ بیشتر و قیمت تمام شده بالاتری نسبت به پروژه های تعاونی ساز دارند، از مهلت ثبت نام بیشتری نیز برخوردار هستند زیرا افراد کمتری از تمکن مالی کافی برای خرید و سرمایه گذاری در این پروژه ها برخوردار می باشند.

از آنجایی که خرید از تعاونی شخصی ساز به دقت بیشتری نیاز دارد، بیشتر بودن مهلت ثبت نام پروژه چیتگر در پروژه های شخصی ساز این امکان را برای خریداران فراهم می نماید تا نسبت به شهرت مهندس شخصی ساز و یا تعاونی های شخصی ساز اطمینان لازم را کسب نمایند و سپس نسبت به پیش خرید و واریز وجه اقدام کنند.

 

    پاسخ

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*

    پیج اینستاگرام ملک مارکت را فالو کنید