پروژه چیتگر پهنه C

پروژه چیتگر پهنه C

پروژه چیتگر پهنه C چگونه پروژه ای است؟

پروژه چیتگر پهنه C را می توان خاص ترین پهنه در میان پروژه های منطقه 22 تهران نامید زیرا هر یک از بلوک های آن دارای طراحی و نمای خاص خود هستند. پهنه C یکی از 4 پهنه شهرک چیتگر یا شهرک امام رضا می باشد که در یکی از بهترین موقعیت های مکانی منطقه چیتگر، در بلوار پژوهش، مابین اتوبان شهید همدانی و اتوبان شهید خرازی قرار گرفته است.

پهنه C شهرک چیتگر از شمال به بزرگراه شهید خرازی و مجموعه هزار و یک شهر، از جنوب به باغ ملی گیاهشناسی و بزرگراه شهید همدانی، از شرق به پروژه تعاونی مسکن بتاجا و از غرب به ایران مال منتهی می شود. در پهنه C که به پهنه نارنجستان نیز شهرت دارد، 8 برج 30 و 40 طبقه توسط 4 تعاونی ارتش در حال ساخت می باشند.

موقعیت مکانی مناسب، دسترسی عالی، طراحی های خاص و امکانات بی نظیر سبب شده است تا سرمایه گذاری در پروژه چیتگر پهنه C را بتوان فرصتی مناسب برشمرد. از این رو آشنایی بیشتر با بلوک های این پهنه و تعاونی های سازنده آن ها می تواند برای بسیاری از علاقه مندان به خرید واحدهای پهنه C حائز اهمیت باشد.

تعاونی های مسکن پروژه چیتگر پهنه C کدام است؟

چهار تعاونی ارتش از قبیل تعاونی مسکن پدافند، تعاونی مسکن نیروی هوایی، تعاونی مسکن نیروی زمینی و تعاونی مسکن نیروی دریایی که جزء معتبرترین تعاونی های منطقه 22 هستند در ساخت 8 برج پروژه چیتگر پهنه C مشغول به فعالیت هستند که سرعت کار آن ها متفاوت بوده و هر یک در مراحل مختلفی از کار قرار دارند.

پروژه چیتگر

تعاونی مسکن پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) ارتش

تعاونی مسکن پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) ارتش از تعاونی های فعال در ساخت پروژه چیتگر پهنه C می باشد که دو برج 30 و 40 طبقه C و H با مجموع 1000 واحد را در این پهنه در دست ساخت دارد. این برج ها که در غربی ترین قسمت شهرک چیتگر و بر بلوار پژوهش واقع شده اند، از موقعیت مکانی بسیار مناسبی بهره می برند. متراژ واحدهای این برج ها از 75 الی 190 متر مربع می باشد و این برج ها حدود 1800 متر مربع فضای تجاری دارند. موعد تحویل برج های پدافند هوایی در پهنه C شهرک چیتگر، سال 1400 اعلام شده است.

با مصوبه مجمع عمومی تعاونی و به منظور کاهش میزان پرداختی اعضاء، مقرر شد که یک شرکت پیمانکار در ساخت این برج ها با تعاونی شریک شود و توافق مشارکت به صورت 60 درصد سازنده و 40 درصد تعاونی مسکن پدافند هوایی تنظیم شد.

در این شرایط، هر عضو تعاونی پدافند دارای 50 الی 60 متر سهام مسکونی و یک متر سهام تجاری در این پروژه می باشد که برای این متراژ، مبلغ 46 میلیون تومان به حساب تعاونی واریز می نماید و تا زمان تحویل از پرداخت اقساط معاف می باشد. اما در پایان پروژه، اعضاء تعاونی می توانند با اضافه کردن دفترچه و یا پرداخت اضافه متراژ، واحد مورد نظر خود را انتخاب نمایند.

تعاونی مسکن نیروی هوایی ارتش

تعاونی مسکن نیروی هوایی ارتش را می توان از خوش نام ترین و منظم ترین تعاونی های فعال در منطقه چیتگر نامید که برج 29 طبقه H2 را در پروژه چیتگر پهنه C در دست ساخت دارد. موقعیت مکانی برج H2 شهرک چیتگر از مزایای این پروژه محسوب می شود زیرا این برج در جنوبی ترین لاین پهنه C قرار گرفته است و از چشم انداز باغ ملی گیاهشناسی بدون هیچ مانعی بهره می برد. همچنین این برج از دسترسی بسیار خوبی به بزرگراه های شهید همدانی، شهید خرازی، آزادگان و آزادراه تهران کرج برخوردار می باشد.

متراژ واحدهای این پروژه از 73 تا 190 متر مربع متفاوت بوده و تحویل پروژه طبق برآورد تعاونی، سال 1400 اعلام شده است. انتخاب طبقه در برج H2 بر مبنای خوش حسابی و اولویت بندی اعضاء تعاونی انجام می شود. همچنین باتوجه به این که متراژ واحدها به طور دقیق تعیین شده است، از هم اکنون قابلیت قیمت گذاری امتیازها براساس طبقه و جهت واحد مورد نظر وجود دارد.

تمامی واحدهای برج H2 پروژه چیتگر پهنه C دارای دفترچه مالکیت بوده و نقل و انتقال آن ها در دفتر تعاونی آزاد می باشد که این موضوع از مزایای بلوک H2 به شمار می رود و می تواند جذابیت سرمایه گذاری در این پروژه را افزایش دهد.

تعاونی مسکن نیروی زمینی ارتش

تعاونی مسکن نیروی زمینی ارتش 4 برج استوانه ای شکل 40 طبقه را در پروژه چیتگر پهنه C در دست ساخت دارد که از چشم اندازی زیبا به تمامی مراکز تفریحی و تجاری این منطقه برخوردار می باشند. برج های چهارگانه تعاونی مسکن نیروی زمین ارتش که برج های نارنج نیز نام دارند، از دسترسی فوق العاده ای به بزرگراه های شهید خرازی، شهید همدانی، آزادگان و اتوبان تهران کرج بهره مند می باشند.

از میان بلوک های این مجموعه، 3 بلوک متعلق به تعاونی مسکن نیروی زمینی ارتش بوده و بلوک چهارم آن به مشارکت کننده در ساخت تعلق دارد. این پروژه دارای 4 تیپ واحد مسکونی به متراژهای 93، 110، 121 و 135 متر مربع می باشد و در تمام طبقات از هر 4 تیپ، واحدهایی جهت انتخاب اعضا وجود دارد که امکان سرمایه گذاری و پیش خرید با تقریبا هر بودجه ای را فراهم می آورد.

اعضای تعاونی نیروی زمینی ارتش ابتدا امکان انتخاب متراژ واحد مورد نظر خود را دارند و انتخاب طبقه و جهت واحد تنها در انتهای پروژه و باتوجه به خوش حسابی هر عضو در پرداخت اقساط و رتبه بندی توسط تعاونی میسر می باشد. همچنین موعد تحویل واحدهای تعاونی مسکن نیروی زمینی ارتش براساس محاسبات تعاونی سازنده، سال 1401 اعلام شده است.

شهرک امام رضا ارتش

تعاونی مسکن نیروی دریایی ارتش

تعاونی نیروی دریایی ارتش، چهارمین تعاونی فعال در پروژه چیتگر پهنه C می باشد که برج 42 طبقه دوقلوی مرجان، یکی از لوکس ترین و خاص ترین برج ها در سطح شهرک چیتگر را در دست ساخت دارد. موعد تحویل این برج که از بلندمرتبه ترین برج ها در تهران محسوب می شود، طبق آخرین برآورد تعاونی، نیمه دوم سال 1401 اعلام شده است.

این برج 42 طبقه که در بلوار پژوهش منطقه چیتگر واقع شده و از دسترسی خوبی برخوردار می باشد، 474 واحد مسکونی را در خود جای داده است. واحدهای برج مرجان در 5 تیپ 80، 105، 120، 130 و 150 متری از یک تا سه خوابه ساخته شده و در تمام طبقات برج تقسیم شده اند. انتخاب طبقه و سمت واحد در انتهای پروژه و براساس خوش حسابی و طبق اولویت واریزی اعضاء تعاونی صورت می گیرد. تمامی اعضاء تعاونی که در این پروژه سهیم هستند، 5 قسط از 10 قسط را پرداخت نموده و سپس می توانند از تسهیلاتی که تعاونی اعلام می نماید، استفاده کنند.

یکی از شاخص ترین امکانات برج مرجان نیروی دریایی ارتش، ساخت نیروگاه برق اختصاصی (CHP) برای تامین برق واحدهای این برج می باشد که قادر است علاوه بر تامین برق و حرارت مورد نیاز کل واحدهای برج، با فروش مازاد برق تولید خود و تزریق آن به شبکه برق منطقه، ساکنان برج را از پرداخت هزینه برق، حرارت و شارژ ساختمان معاف نماید.

    پاسخ

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*

    پیج اینستاگرام ملک مارکت را فالو کنید