خرید ویلا اطراف تهران

خرید ویلا اطراف تهران

خرید ویلا اطراف تهران

خرید ویلا اطراف تهران برای کسانی که می خواهند از شلوغی و آلودگی شهر تهران به دامن طبیعت پناه ببرند می تواند گزینه ای ایده آل باشد. افرادی که در تهران زندگی می کنند، هر روز زندگی بسیار شلوغی و پر سروصدایی را تجربه  می کنند، که این امر موجب یکنواخت شدن زندگی و خستگی روحی ساکنین آن در بلند مدت می شود. شاید وجود ویلایی در مناطق خوش آب وهوای اطراف تهران راه گریزی برای این افراد باشد تا با گذراندن تعطیلات آخر هفته در آن، از این طریق بتوانند خستگی یک هفته کاری را از تن به در کنند.

بر همین اساس ما موضوع مقاله امروز وبلاگ ملک مارکت را به خرید ویلا اطراف تهران اختصاص داده ایم تا اگر شما سروران گرامی قصد خرید ویلا در مناطق اطراف تهران را داشتید، اطلاعات این مقاله بتواند شما را در انتخابی صحیح یاری نماید.

نکات مهم هنگام خرید ویلا اطراف تهران

از نکات مهم در مورد خرید ویلا اطراف تهران که شما باید به آن توجه نمایید، می توان به موارد زیر اشاره نمود:

شرایط آب و هوایی

بررسی اقلیم آب و هوایی منطقه مد نظر یکی از نکات مهمی است که هنگام خرید ویلا در اطراف تهران باید به آن توجه کنید. آیا منطقه فوق دارای آب و هوایی سرد است یا گرم؟ هوای آن پربارش است یا خشک؟ توجه داشته باشید، مناطقی که در کوهستان قرار دارند با مناطقی که در دشت واقع شده اند از نظر وضعیت آب و هوایی با هم متفاوت اند. از این رو منطقه ای را انتخاب کنید که از نظر آب و هوایی با طبع شما سازگار باشد.

مسیرهای دسترسی و فاصله تا تهران

فاصله تهران تا ویلای خریداری شده و چگونگی مسیرهای دسترسی به آن نیز بسیار حائز اهمیت است، چرا که شما تمایل دارید تا با صرف کمترین زمان و از آسان ترین مسیر، به ویلای شخصی تان در اطراف تهران برسید.

وضعیت منابع آبی

از دیگر نکاتی که باید در هنگام خرید ویلا اطراف تهران به آن توجه کنید، وجود منابع آب کافی در منطقه می باشد، چرا که وجود آب سبب آبادانی و رونق کشاورزی و باغداری در یک منطقه می گردد. این قضیه ممکن است برای افرادی که قصد باغداری یا ایجاد یک باغچه کوچک در ویلای خود را دارند نیز بسیار حائز اهمیت باشد.

قیمت زمین

محدوده قیمت زمین در اطراف تهران متفاوت است، برخی از مناطق با قیمتی بیشتر و برخی نیز با قیمت پایین تری معامله می شوند. عواملی از جمله امنیت منطقه، دسترسی به منابع آبی و دسترسی به مسیر و جاده اصلی از جمله مواردی هستند که بیشترین تاثیر را بر روی تعیین محدوده قیمت زمین و ویلا می گذارد.

وضعیت اسناد و ملکیت زمین

زمین و یا ویلاهای موجود در مناطق اطراف تهران یا دارای سند شش دانگ هستند و یا این که به صورت قولنامه ای معامله می شوند. نوع سند و ملکیت ویلا می تواند بر روی قیمت آن تاثیر به سزایی داشته باشد، چرا که املاک سند دار (تک برگ یا منگوله دار) از ارزش و قیمت بالاتری در مقایسه با املاک قولنامه ای برخوردار هستند.

وضعیت کشاورزی

نکته دیگری که خریداران بایستی به هنگام خرید ویلا اطراف تهران به آن توجه نمایند، بحث رونق کشاورزی و باغداری در منطقه فوق می باشد. این قضیه که آیا مراجع مربوطه مجوز ساخت و ساز یا ایجاد باغ و باغچه در منطقه را صادر می کنند یا خیر، یکی از موارد مهم و قابل تامل در بحث خرید ویلا در حومه تهران می باشد.

عمدتا زمین هایی که دارای سند مسکونی هستند، از نظر ساخت و ساز مشکلی ندارند اما اگر زمین مد نظر، یک زمین کشاورزی باشد و تغییر کاربری بر روی آن صورت نگرفته باشد، سازمان کشاوزی می تواند نسبت به تخریب آن و یا جلوگیری از ساخت ویلا در محوطه زمین اقدام نماید.

خرید ویلا حومه تهران

معرفی بهترین مناطق برای خرید ویلا اطراف تهران

از شرق تا غرب و شمال تا جنوب استان تهران، می توان مناطق بی شماری را پیدا نمود که ویلاسازی در آن ها به طور گسترده ای رواج یافته است، اما نکته اینجاست که هر منطقه ای برای ساخت ویلا مناسب نمی باشد. مناطق زیادی در اطراف تهران برای خرید ویلا مناسب اند که ما قصد داریم تا در ادامه به معرفی  بهترین آنها بپردازیم.

لواسان

لواسان جزء قدیمی ترین و معروفترین مناطق ویلایی در تهران است. این منطقه که به صورت دره ای زیبا و سرسبز می باشد، به واسطه قرار گیری در دامنه جنوبی کوه های البرز از چشم اندازهای طبیعی و بکر فراوانی برخوردار است. لواسان، زمستانی پر بارش و سرد و تابستانی زیبا با آب و هوایی معتدل دارد. سرسبزی و مطبوع بودن آب و هوا در این منطقه ییلاقی موجب شده تا ویلاهای بی شماری به ویژه در سال های اخیر در آن ساخته شود. این منطقه علاوه بر شرایط اقلیمی مناسب، از نظر مسیرهای دسترسی نیز بسیار ایده آل می باشد.

لواسان منطقه ای مناسب برای خرید ویلا اطراف تهران می باشد؛ اما باید توجه داشته باشید که قیمت زمین در این منطقه بالاست و شاید خرید ویلایی مناسب در این منطقه با بودجه پایین کار چندان راحتی نباشد. از این رو اگر بودجه شما در حدی نیست که بتوانید با آن زمین یا ویلایی در لواسان بخرید، بهتر است که فکر خرید ویلا در این منطقه را از ذهنتان بیرون کنید.

کردان

کردان یکی دیگر از مناطق ویلایی معروف در اطراف شهر تهران و کرج می باشد که به واسطه داشتن آب و هوایی مطبوع، ویلاهای زیبا و لوکس بی شماری را در دل خود گنجانده است. منطقه کردان، در روستای ییلاقی به همین نام در غرب کرج واقع شده است. در این منطقه نه خبری از ترافیک و ساختمان های بلند هست و نه دود و شلوغی و سر و صدا.

ساخت ویلا از دیرباز در این منطقه به دلیل برخورداری از آب و هوایی مطبوع و ییلاقی رواج داشته است. کردان به دلیل کوهستانی بودن، دارای تابستان هایی مطبوع و خنک می باشد از این رو انتخاب آن برای گذراندن ایام گرم سال بسیار ایده آل می باشد. همان طور که اشاره کردیم کردان منطقه ای کوهستانی با آب و هوایی نسبتا سرد است حال اگر علاقه مند به سکوت و آرامش کوهستان هستید و یا از بارش برف در زمستان لذت می برید می توانید روی این ناحیه حساب ویژه ای باز کنید. قیمت خرید زمین برای احداث ویلا در این منطقه متغیر است و این تفاوت قیمت در مناطق مختلف کردان می تواند کار شما را به عنوان خریدار ویلا آسان نماید.

خرید ویلا تهراندشت

دماوند

این منطقه دارای روستاهای فراوانی می باشد که در سال های اخیر برای ساخت ویلا مورد توجه قرار گرفته اند. گرچه مناطق روستایی و ویلایی دماوند در دامنه کوه و در دشت ها قرار گرفته اما با این حال به دلیل کوهستانی بودن، مردم زمستان هایی سرد و تابستان هایی خنک و مطبوع را تجربه می کنند.

در این منطقه استفاده از استخر رو باز فقط در ماه های خرداد، تیر و مرداد امکان پذیر است. بنابراین اگر علاقه ای به آب و هوای سرد ندارید، دماوند نمی تواند گزینه ای مناسب جهت خرید ویلا اطراف تهران برای شما باشد. پس بهتر است که منطقه ای را انتخاب کنید که دارای آب و هوایی معتدل تر باشد تا بتوانید در بیشتر روزهای سال از گذراندن اوقات فراغت در ویلای خود بهره ببرید.

گرچه می توان در این منطقه ویلا و یا زمین هایی با قیمت مناسب برای خرید پیدا نمود اما به طور کلی قیمت ها نسبتا بالا می باشند. این منطقه از نظر موقعیت در شمال شرق تهران قرار گرفته و مسیر دسترسی به آن نیز از طریق جاده فیروز کوه امکان پذیر است.

تهراندشت

تهراندشت گرچه در مقایسه با مناطقی که ذکر نمودیم چندان نام آشنا نمی باشد و حتی شاید افراد ندانند که دقیقا این منطقه در کجا واقع شده است، اما باید بگوییم که منطقه ای بسیار زیبا و دیدنی در غرب تهران و جنوب کردان می باشد. این منطقه همان طور که از نام آن بر می آید به شکل یک دشت است که در دامنه کوه های البرز واقع شده است. این منطقه دشت وسیعی است که مناطق ویلایی بی شماری همچون زعفرانیه، سهیلیه، سرخاب و نمکلان را در بر می گیرد. تهراندشت از نظر وضعیت آب و هوایی در موقعیت خیلی خوبی قرار گرفته است.

این منطقه دارای آب و هوایی نسبتا معتدل و مطبوع است از این رو برای آن دسته از افرادی که تمایلی به خرید ویلا در آب و هوای سرد کوهستانی ندارند و یا این که می خواهند از امکانات تفریحی ویلا در تمام فصول سال استفاده کنند، تهراندشت می تواند گزینه ای ایده آل باشد. به دلیل تابش خوب آفتاب در این منطقه، شما می توانید از استخر رو باز ویلای خود، حداقل به مدت 5 ماه از سال استفاده کنید و نهایت لذت را از آب تنی در آن ببرید.

قیمت زمین در تهراندشت در گذشته بسیار ارزان بود، اما امروزه با ساخت ویلاهای متعدد و تبدیل باغات به ویلا، قیمت زمین نیز در این منطقه افزایش قابل توجهی داشته است اما با این حال می توان زمین و یا ویلاهایی با قیمت مناسب را همچنان در این منطقه پیدا نمود.

شهریار

یکی دیگر از مناطق خوب برای خرید ویلا اطراف تهران ، شهریار می باشد. این منطقه از نظر موقعیت جغرافیایی در جنوب غربی تهران واقع شده است و از آنجایی که در یک دشت قرار گرفته، دارای آب و هوایی نسبتا گرم و معتدل می باشد. در اطراف شهریار، روستاهایی با باغات و زمین های کشاورزی فراوان وجود دارند که بخش اعظمی از آن ها در سال های اخیر به ویلاهایی مدرن تبدیل شده اند. خرید ویلا و یا زمین در شهریار نسبت به مناطقی که اشاره کردیم اندکی ارزان تر است و اگر به دنبال ویلایی با قیمتی مناسب هستید، شهریار می تواند برای این امر گزینه ای ایده ال باشد.

کلام پایانی

در این مقاله سعی نمودیم تا شما عزیزان را با مناطق ییلاقی و ویلایی پیرامون شهر تهران بیشتر آشنا سازیم،  شاید در اطراف تهران، مناطق بی شماری باشند که از نظر آب و هوایی برای ساخت ویلا مناسب هستند اما ساخت و ساز ویلا در آن ها بسیار اندک است و چندان رواجی ندارد، از این رو در این مقاله، بهترین و ایده آل ترین مناطق اطراف تهران را جهت خرید ویلا به شما معرفی نمودیم تا با آگاهی و اطلاعات کاملتری جهت خرید ویلای مد نظر خود اقدام نمایید.

خرید ویلا در کردان

خرید ویلا اطراف تهران با ملک مارکت

جهت خرید ویلا، زمین یا باغ ویلا در منطقه کردان یا تهراندشت کرج و یا آگاهی از قیمت ها و شرایط فروش، با کارشناسان ما در ملک مارکت تماس بگیرید.

 

 

    پاسخ

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*

    پیج اینستاگرام ملک مارکت را فالو کنید
    تماس بگیرید 09129638971