قیمت ویلا در تهراندشت

قیمت ویلا در تهراندشت

قیمت ویلا در تهراندشت

قیمت ویلا در تهراندشت می تواند تحت تاثیر عوامل متعددی متفاوت باشد. در این مطلب از وبلاگ ملک مارکت قصد داریم تا عوامل موثر بر قیمت ویلا در تهراندشت را به طور کامل مورد بررسی قرار دهیم.

عوامل موثر بر قیمت ویلا در تهراندشت چیست؟

در ادامه به بررسی 10 مورد از مهمترین عوامل تعیین کننده قیمت ویلا در تهراندشت خواهیم پرداخت:

1- متوسط قیمت زمین در منطقه فوق

متوسط قیمت زمین در منطقه ای که ویلا در آن قرار دارد یکی از مهمترین عوامل تعیین کننده قیمت آن است. طبیعتا منطقه ای که مانند سرخاب یا سعید آباد دارای زمین های گران تری می باشد، قیمت ویلا نیز در آن گران تر است و منطقه ای که مانند حاجی آباد یا زکی آباد دارای زمین های ارزان تری است، قیمت ویلا نیز در آن ارزان تر است.

2- انحصاری یا شهرکی بودن ویلا

اینکه ویلای شما در یک شهرک واقع شده باشد یا در یک منطقه آزاد و انحصاری، می تواند تاثیر بسزایی روی قیمت نهایی آن داشته باشد. شهرک های ویلایی مسلما از امنیت و امکانات مناسب تری در اکثر موارد برخوردار هستند و همین قضیه می تواند سبب بالاتر بودن قیمت ویلاهای شهرکی نسبت به ویلاهای انحصاری باشد.

3- نزدیک بودن ویلا به مراکز خدماتی، رفاهی و درمانی

هر چقدر ویلای مد نظر شما به مراکز خدماتی، رفاهی و درمانی نزدیک تر باشد، قیمت بالاتری دارد و هر چقدر با این مراکز فاصله بیشتری داشته باشد، قیمت آن ارزان تر است.

4- مساحت و متراژ ویلا

متراژ و مساحت ویلا یکی از بدیهی ترین عوامل موثر بر قیمت ویلا در تهراندشت و هر منطقه دیگری است. طبیعتا یک ویلای1000 متری، قیمتی بالاتر از یک ویلای 500 متری دارد.

5- نوع معماری و نحوه طراحی ویلا

ویلایی با یک طراحی زیبا و معماری خاص قطعا جذابیت های بصری بیشتری داشته و به طبع آن از قیمت بالاتری نیز برخوردار است. در نقطه مقابل آن هرچه ویلای مد نظر شما دارای معماری و طراحی ساده تری باشد، قیمت آن نیز می تواند پایین تر باشد.

قیمت ویلا در تهراندشت

 

6- کیفیت مصالح مورد استفاده در ساخت ویلا

کیفیت مصالح و متریال مورد استفاده در ساخت یک ویلا می تواند تعیین کننده قیمت نهایی آن باشد. استفاده از مواد اولیه و مصالح با کیفیت، می تواند در ظاهر یک ویلا نیز تاثیر بسزایی بگذارد و آن را شکیل تر، مدرن تر و لاکچری تر نشان دهد.

7- امکانات رفاهی و امنیتی ویلا

ویلایی که امکانات رفاهی و امنیتی ایده آل تری دارد، از قیمت بالاتری نیز برخوردار است. اگر شما به دنبال خرید ویلایی با سیستم اطفای حریق و سیستم دزدگیر پیشرفته هستید، قطعا باید مبلغ بیشتری بپردازید و از طرف دیگر اگر به دنبال امکانات اضافه ای نظیر سیستم گرمایش پیشرفته یا استخر و جکوزی هستید نیز باید مبلغ بیشتری را بابت خرید ویلا کنار بگذارید.

اما اگر قصد خرید ویلایی ارزان قیمت را دارید، باید امکانات رفاهی و امنیتی اضافی را فراموش کنید و دنبال خرید یک ویلای ساده با حداقل امکانات باشید.

8- میزان دسترسی ویلا به منابع آبی

تهراندشت منطقه ای با بارش فراوان و آب و هوای معتدل است که این جغرافیا، آن را به اقلیمی ایده آل برای باغداری و پرورش انواع گل و گیاه تبدیل کرده است. بسیاری از افرادی که قصد خرید ویلا در تهراندشت را دارند، به باغداری و پرورش گل و گیاه در ویلای خود نیز فکر می کنند، از این رو اهمیت دسترسی به منابع آب زیر زمینی پر رنگ تر از همیشه است.

منطقه ای که دسترسی به منابع آبی در آن مناسب باشد، دارای ویلای های گرانتری در مقایسه با منطقه ای است که  منابع آبی در آن محدود تر است. دسترسی به منابع آبی یکی از عوامل مهم در تعیین قیمت ویلا در تهراندشت است.

9- وضعیت تراکم ساخت و ساز منطقه

تراکم ساخت و ساز منطقه یکی از عوامل موثر بر قیمت ویلا می باشد. منطقه ای که از تراکم ساخت و ساز بالاتری برخوردار است، قطعا امنیت و دسترسی بالاتری دارد و ویلا در چنین منطقه ای می توان گران تر باشد.

10- وضعیت سند و ملکیت ویلا

ویلاهای موجود در تهراندشت دارای چندین نوع سند می باشند. برخی از ویلاها دارای سند تک برگ و برخی دیگر دارای سند قولنامه ای یا هیاتی می باشند. طبیعتا ویلاهایی که دارای سند تک برگ می باشند از اعتبار بالاتری برخوردار بوده و دارای قیمت بالاتری در قیاس با ویلاهایی با سند قولنامه ای یا هیاتی هستند.

ویلا با سند تک برگ

 

ارزان ترین و گران ترین منطقه برای خرید ویلا در تهراندشت کدام است؟

در ادامه قصد داریم تا قیمت ویلا در بخش ها و مناطق مختلف تهراندشت را مورد بررسی قرار دهیم:

گرانترین مناطق تهراندشت برای خرید ویلا

 • سرخاب
 • سعید آباد
 • زعفرانیه
 • سهیلیه
 • اسماعیل آباد
 • آران

ارزان ترین مناطق تهراندشت برای خرید ویلا

 • حاجی آباد
 • زکی آباد
 • رضا آباد

مناسب ترین مناطق تهراندشت برای خرید ویلا با قیمت متوسط

 • نمکلان
 • تنکمان
 • عباس آباد
 • قاسم آباد
 • حسین آباد

نکته مهم: توجه داشته داشته باشید که قیمت ویلا در تهراندشت مدام در حال تغییر و به روز رسانی است و جهت اطلاع دقیق از قیمت ها، باید با مشاورین ملک مارکت در تماس باشید.

 

 

  پاسخ

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*

  پیج اینستاگرام ملک مارکت را فالو کنید
  تماس بگیرید 09129638971