ساخت ویلا در تهراندشت

ساخت ویلا در تهراندشت

ساخت ویلا در تهراندشت

ساخت ویلا در تهراندشت مستلزم آگاهی از شرایط و مراحل اخذ مجوزهای مربوطه و انجام اصولی مراحل ساخت آن است و ما در این مقاله، قصد داریم تا تمامی مراحل ساخت ویلا در تهراندشت را به ترتیب از ابتدا تا انتها برای شما شرح دهیم.

 

چرا در تهراندشت ویلا بسازیم؟

بگذارید ابتدا به شما بگوییم که چرا باید تهراندشت را به عنوان محلی برای ساخت ویلا انتخاب کنید و مزایای ساخت ویلا در تهراندشت چیست:

 1. تهراندشت به دلیل هوای معتدلی که دارد، بهترین گزینه برای ساخت ویلاست. تهراندشت به دلیل آب و هوای ایده آلی که دارد، فاقد سرمای طاقت فرسای مناطق سردسیر در زمستان و گرما و رطوبت آزار دهنده شهرهای شمالی در تابستان است و می تواند مناسب ترین گزینه برای ییلاق و گذراندن اوقات فراغت باشد.
 2. فاصله تهراندشت با تهران فقط 70 کیلومتر است و رفت و برگشت به تهراندشت از مسیر تهران، فقط دو ساعت زمان می برد در شرایطی که اگر شما در یکی از شهرهای شمالی ویلا داشته باشید، یک روز کامل صرف رفت و برگشت شما و طی مسیر می شود، از این رو ساخت ویلا در تهراندشت برابر با صرفه جویی در زمان و هزینه برای شماست.
 3. تهراندشت منطقه ای دنج و آرام است و از امکانات رفاهی و خدماتی مناسبی برخوردار است، به علاوه اینکه خاک حاصلخیز و آب های زیر زمینی فراوانی دارد که بستر را برای باغداری و کشاورزی فراهم می کند، از این رو گزینه ای ایده آل برای ساخت ویلاست.

اقدام به ساخت ویلا یکی از راههایی است که ممکن است در برنامه داشته باشید، راه دوم خرید ویلا در تهراندشت است که می توانید صفحه مربوطه را مطالعه نمایید.

 

مراحل ساخت ویلا در تهراندشت چیست؟

انتخاب و خرید زمین

مهمترین مرحله در ساخت ویلا، انتخاب و خرید زمین در منطقه مناسب می باشد. شما باید تمامی جوانب امر را در نظر گرفته و با توجه به امکاناتی که قصد دارید در ویلای خود پیاده سازی کنید، زمینی با متراژ مناسب در منطقه ای ایده آل را انتخاب کنید.

شما باید زمین خود را از لحاظ نور گیر بودن، بادخیز بودن، شهرکی یا غیر شهرکی بودن مورد تحلیل قرار داده و در صورتی که قصد ساخت یک باغ ویلا را دارید، باید دسترسی منابع آب زیر زمینی را به زمین خود نیز بررسی کنید.

شما باید هنگام خرید زمین از قوانین حاکم بر منطقه نیز جهت ساخت و ساز آگاه باشید و در این راستا مراجعه به یک مشاور املاک در تهراندشت در منطقه، می تواند شما را از تمامی مراحل فوق آگاه نموده و درصد اشتباهات شما را به صفر برساند.

 ساخت ویلا در تهراندشت

 

مراحل قانونی و رسمی ساخت ویلا در تهراندشت

 1. پس از خرید زمین باید با در دست داشتن اصل و کپی سند زمین به همراه اصل و کپی شناسنامه مالک زمین، درخواست ساخت ویلای خود را به صورت کتبی به شهرداری منطقه تحویل دهید.
 2. پس از ثبت درخواست شما، یک کارشناس یا نماینده فنی از طرف شهرداری منطقه به محل زمین شما فرستاده می شود تا زمین شما را مورد بررسی قرار دهد و مشاهدات خود را ثبت کند.
 3. پس از اینکه شهرداری گزارش نماینده خود را دریافت و ثبت نمود، با توجه به شرایط و منطقه زمین شما از لحاظ بافت و نوع خاک، به بررسی شرایط ساخت ویلا در منطقه مد نظر شما می پردازد و بررسی می کند که آیا در زمین شما امکان ساخت یک ویلا با استانداردهای شهرداری وجود خواهد داشت یا خیر؟
 4. پس از تایید شرایط زمین شما جهت ساخت ویلا، به شما مجوز طراحی نقشه ساخت ویلا از سمت شهرداری داده می شود.
 5. در این مرحله شما پس از طراحی نقشه توسط یک مهندس معمار، مجدداً باید نقشه طراحی شده را به شهرداری تحویل داده تا کارشناسان شهرداری نقشه ساخت ویلای شما را از لحاظ استانداردهای ساخت و ساز مورد بررسی قرار داده و در صورت عدم وجود مشکل آن را تایید نمایند.
 6. پس از تایید نقشه ساخت ویلا توسط شهرداری، شما باید عوارض ساخت و ساز را که مبلغ آن توسط شهرداری به شما اعلام می شود را پرداخت نمایید تا پروانه و مجوز ساخت برای شما از سمت شهرداری صادر شود. هزینه اخذ پروانه ساخت بر حسب مساحت زمین و  قیمت روز زمین در منطقه می تواند متغیر باشد.
 7. پس از پیمودن مراحل فوق، شما با اخذ قرارداد با یک شرکت ساخت و ساز می توانید ویلای خود را طبق نقشه از قبل تایید شده توسط شهرداری بسازید.

دریافت گواهی پایان کار و سند مالکیت ویلا

 1. هنگامی که پروسه ساخت ویلای شما به اتمام رسید باید پایان کار خود را به شهرداری اطلاع داده تا پس از تایید نماینده شهرداری بعد از بازدید از ویلای شما، مجوز دریافت خدماتی نظیر اشتراک آب، برق و گاز به شما تحویل داده شود.
 2. در انتها شما باید جهت دریافت پایان کار ویلا از شهرداری با در دست داشتن سند مالکیت و مدارک مالک زمین به شهرداری مراجعه و پایان کار رسمی ساخت ویلای خود را به شهرداری اطلاع دهید.
 3. پس از اینکه نمایندگان و باز رسین امین شهرداری از ویلای شما به طور کامل بازدید کرده و عدم خلافی و نقض قانون در پروسه ساخت ویلا را تایید نمودند، شهرداری برای شما یک گواهی پایان کار صادر خواهد کرد.
 4. در مرحله آخر شما برای دریافت سند مالکیت ویلا، باید به همراه گواهی پایان کار، به یکی از دفاتر ثبت سند مراجعه و پروسه دریافت سند مالکیت ویلای خود را تکمیل نمایید.

ساخت ویلا در تهراندشت

 

ساخت ویلا در تهراندشت با ملک مارکت

شاید مراحل ذکر شده اندکی پیچیده به نظر برسد، اما اگر شما قصد ساخت ویلا در تهراندشت را دارید، اصلا نیازی نیست تا شخصاً جهت انجام مراحل فوق اقدامی انجام دهید، با کارشناسین ما در ملک مارکت تماس گرفته و ما را از قصد خود بابت ساخت ویلا در تهراندشت آگاه سازید. از این پس تمامی مراحل ساخت ویلا از خرید زمین تا پروسه اخذ مجوز و تکمیل مراحل ساخت و دریافت گواهی پایان کار و اخذ سند مالکیت ویلا در انتهای کار، همه و همه توسط کارشناسین و نمایندگان ما در ملک مارکت انجام شده و شما با کمترین دغدغه می توانید ویلای دلخواه خود را در تهراندشت بسازید.

 

  پاسخ

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*

  پیج اینستاگرام ملک مارکت را فالو کنید